پشتیبانی 09114481870 انتخاب استان ارسال خبر و مقاله ثبت اقامتگاه ۰

بدون دیدگاه

پارک جنگلی سراوان کجاست؟ چطور بریم؟ این بار می خواهیم شما را با یکی از جاهای دیدنی رشت یعنی دریاچه سراوان آشنا کنیم که هر سلیقه ای که داشته باشید قطعا از اینجا خوشتان می آید و کلی برنامه تفریح و گردش دارد . شما هم اگر عاشق طبیعت‌گردی هستید و تا فرصتی پیدا می‌کنید راهی منطقه‌ای سرسبز و خوش‌آب‌وهوا می‌شوید، یک پیشنهاد عالی برایتان داریم سفر به گیلان و گشت و گذار در پارک جنگلی سراوان می باشد.

شماره تماس اجاره ویلا در رشت 0911441870

پارک جنگلی سراوان کجاست؟

مرداب جنگل سراوان در جنوب رشت قرار دارد. پوشش سبز روی دریاچه باعث شده که اینجا تبدیل به یکی از جاهای دیدنی گیلان شود و هر ساله تعداد زیادی از گردشگران را در دل خود جای دهد. دریاچه سراوان و پارک جنگلی اطراف آن جاده‌ای مناسب و فاصله‌ای نزدیک تا شهر رشت دارند که این مطلب نیز تاثیر بیشتری بر محبوبیت این منطقه گذاشته است.

در سفر به شهر رشت حتما زمانی را به بازدید از پارک جنگلی و مرداب سراوان اختصاص دهید. سفر به شهر رشت بدون تماشای زیبایی‌های این منطقه، تمام نمی‌شود.

فاصله تهران تا پارک جنگلی سراوان

فاصله تهران تا پارک جنگلی سراوان در حدود ۳۰۰ کیلومتر است. برای رفتن به پارک جنگلی و دریاچه سراوان از تهران باید از خروجی غربی پایتخت به اتوبان تهران-کرج وارد شوید و با گذر از اتوبان کرج-قزوین وارد اتوبان قزوین-رشت شوید و به‌سمت رشت ادامه دهید.

آدرس پارک جنگلی سراوان: رشت، کیلومتر ۱۷ اتوبان رشت قزوین، ضلع غربی اتوبان

تلفن پارک جنگلی سراوان: ۳۴۵۱۲۵۰۳ (۰۱۳)

هزینه ورودی پارک جنگلی: برای هر ماشین 10000 تومان

ساعت کار پارک جنگلی: در تمام روزهای هفته به‌صورت ۲۴ ساعته

اگر همچنان دوست دارید که در شمال گشت و گذار داشته باشید حتما باید سری به جاهای دیدنی شمال بزنید.

پارک جنگلی سراوان کجاست؟

چطور از رشت به پارک سراوان برویم؟

هنگامی که از مقصد رشت وارد اتوبان رشت به قزوین می‌شوید با طی مسافتی حدود ۱۷ کیلومتر به ورودی فاز ۲ پارک جنگلی سراوان می‌رسید؛ این پارک جنگلی در غرب اتوبان قرار دارد. شما می‌توانید هم با وسیله‌ی نقلیه و هم با پای پیاده به سمت مرداب بروید زیرا فاصله‌ی کمی با ورودی دارد.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید این پارک جنگلی سراوان جزو قدیمی‌ترین جنگل‌های ایران است. اگر رشته‌ای مرتبط با گیاه‌شناسی نخوانده‌اید، هیچ ایرادی ندارد؛ تنوع گیاهی پارک سراوان چشم‌نوازتر از دیدن عکس در کتاب‌هاست. پوشش گیاهی این جنگل بیشتر خودرو است؛ اما درخت‌های کاشته‌شده هم دارد. این درخت‌ها را بعد از مدتی برای تهیه چوب قطع می‌کنند و دوباره جایشان درخت می‌کارند.

از مناظر زیبای پارک جنگلی سراوان که گفتیم، حالا تصور کنید در این زیبایی، یک جاده ماشین‌رو هم باشد. راندن در این زیبایی خودش تجربه‌ای شگفت‌انگیز است. هرجا هم دلتان خواست می‌توانید توقف کنید و قدمی بزنید.

عاشق رانندگی در جاده‌های زیبا هستید؟ پس ما آدرس زیباترین جاده های شمال را به شما داده‌ایم.

فاصله تهران تا پراک جنگلی سراوان

بهترین زمان سفر به دریاچه سراوان

دریاچه سراوان و پارک جنگلی سراوان از زیباترین جاهای دیدنی رشت هستند و در تمام روزهای سال زیبایی خود را حفظ می‌کنند. بسته به سلیقه شما هر زمانی از سال می‌تواند بهترین زمان سفر به دریاچه سراوان باشد.

اگر برای پیاده‌روی و گردش و همین طور قایق سواری در دریاچه سراوان به این منطقه سفر می‌کنید، فصل‌های بهار و تابستان برای شما انتخاب‌های مناسبی هستند. در این زمان از سال دریاچه کاملا سبز می‌شود و هوا معتدل است. گرچه در وسط تابستان کمی هوا گرم‌تر می‌شود، اما به‌دلیل مرتفع بودن پارک جنگلی و پوشش انبوه درختان، آب و هوای آن بسیار خنک‌تر از مناطق اطراف است.

اگر عاشق پاییز و جنگل های پاییزی هستید پیشنهاد می دهم که حتما سری به جنگل دالخانی و پارک جنگلی النگدره بزنید.

بهترین زمان سفر به دریاچه سراوان

عکاسی در پارک جنگلی سراوان

اصلاً مگر می‌شود در میان این‌همه زیبایی ایستاد و عکاسی را فراموش کرد؟ ما که از اول ماجرا حجت را تمام کردیم. گفتیم دوربینتان را بردارید و چک‌کردن ظرفیت حافظه گوشی را هم فراموش نکنید. اگر دلتان خواست٬ وقت عکاسی، نیم‌نگاهی هم به جشنواره‌ها و مجلات داشته باشید. عکس‌های این پارک دیدنی می‌شود. شاید هم دلتان خواست و جنگل سراوان را قاب کردید به دیوار اتاقتان. این‌یکی حسابی حالتان را خوب می‌کند، هم منظره‌اش و هم افتخارش.

رودخانه پارک جنگلی سراوان

در شرق پارک جنگلی سراوان ۲ رودخانه سیاه رود و سفید رود وجود دارد که در فصل بارندگی پرجوش‌وخروش‌اند. این رودخانه‌ها ارتباطی به دریاچه سراوان یا مردابش ندارند. در کنارشان بیشتر از قبل مراقب بچه‌ها باشید.

دریاچه پارک جنگلی سراوان

دریاچه سراوان در ابتدای فاز دوم پارک است. این یعنی نیازی به رفتن به اعماق جنگل نیست و راه دوری در پیش ندارید؛ مخصوصاً اگر از ورودی فاز دوم وارد جنگل شده باشید. اگر قصدتان فقط دیدن دریاچه سراوان است، می‌توانید ماشینتان را بیرون از پارک جنگلی پارک کنید و پیاده بروید. هزینه ورودی برای پیاده‌ها بسیار ناچیز است.

شاید در نگاه اول گمان کنید که یک زمین چمن پیش رویتان است؛ اما خیلی زود متوجه می‌شوید این دریاچه سراوان است که تن‌پوشی سبز از گیاه خرفه دارد. اگر همت کنید و صبح زود به دل این پارک جنگلی بزنید، تصویر دریاچه در مه شما را حیرت‌زده می‌کند. این مه صبح‌گاهی روحتان را جلا می‌دهد. اگر قبلاً به دریاچه سراوان رفته‌اید؛ اما این صحنه را تماشا نکرده‌اید، این گردش را یک ‌بار دیگر به فهرست سفرهایتان اضافه کنید.

عاشق دریاچه های زیبا و دیدنی شمال هستید حتما سری به چشمه گل رامیان بزنید!

درباچه پارک جنگلی سراوان

موتور چهارچرخ در پارک جنگلی سراوان

یکی از امکانات جذاب پارک جنگلی سراوان موتورهای چهارچرخ است که به‌راحتی می‌توانید آن‌ها را اجاره کنید. این موتورها به شما این امکان را می‌دهد که لذت یک فیلم مهیج را تجربه کنید. زمان استفاده از موتورها محدود است و هزینه برای ۱۵ دقیقه محاسبه می‌شود؛ گرچه تا هروقت بخواهید می‌توانید این مدت را تمدید کنید. این مدت به بودجه‌تان بستگی دارد. گردش در کنار دریاچه سراوان با این موتور احتمالاً یکی از جذاب‌ترین تجربه‌هایتان می‌شود.

موزه میراث روستایی گیلان در پارک جنگلی سراوان

در پارک جنگلی سراوان موزه‌ای با خانه‌های صدساله وجود دارد. این موزه شامل روستایی کوچک با خانه‌های محلی است. ۳۵ خانه از این مجموعه ثبت ملی شده است. به‌جز خانه‌‎ها، کندوج‎‌ها هم در این روستا دیدنی‌اند که یکی از معروف‌ترینشان کندوج عابدینی است. اگر برایتان سؤال پیش آمده که این دیگر چه‌جور بنایی است، جواب انبار شالی است.

با چرخی در این روستا می‌توانید با فرهنگ، صنایع‌دستی و آداب‌‌ورسوم گیلان آشنا شوید. در این موزه، غرفه‌هایی برای صنایع‌دستی و محصولات بومی هم هست. فروشنده‌ها لباس محلی به تن دارند و محصول خود را همان‌جا آماده می‌کنند و می‌فروشند. اینجا علاوه بر سوغاتی، خوراکی‌های خوش‌مزه و غذاهای سنتی گیلان هم به فروش می‌رسد. تا میرزاقاسمی، باقالا قاتق و مرغ ترش گیلان را امتحان نکرده‌اید از این خطه سبز خارج نشوید. سیر، ترشی و زیتون هم که از غذای شمالی‌ها جدا نیست. حظش را ببرید.

در موزه میراث روستایی گیلان، در روزهای مختلف می‌توانید در جشن‌ها و مراسم محلی و بومی استان شرکت کنید و نهایت لذت را از آن ببرید.

هزینه ورودی    5000 تومان
ساعت بازدید    9 صبح تا 4:30 عصر
شماره تماس    01333690971

در رامسر هم چنین بهشت‌هایی کم نیست، مثلا اگر در آن نزدیکی هستید به اربکله رامسر هم سری بزنید.

موزه میراث روستایی گیلان

غذا کجا بخوریم؟

اگر قصد این را دارید که چند روزی را در رشت بمانید و از جاهای دیدنی آن و مرداب سراوان دیدن کنید بهتر است که با  رستوارن های رشت آشنا شوید تا بتوانید بهترین طعم غذاهای شمالی را بچشید.

در این بین بیایید گام به گام با دیگر جاهای دیدنی شمال هم آشنا شویم، مثلا دشت دریاسر که برای عاشقان طبیعت یک بهشت تمام عیار است!

لیست کامل با آدرس و اطلاعات دقیق بهترین رستوران های رشت را اینجا بخوانید.

برچسب ها

جاهای دیدنی رامسر تا رشتارسال دیدگاه


جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد سایت شوید:
ورود / ثبت‌نام

ورود/ثبت نام

لطفا برای ورود یا ثبت نام،شماره تلفن همراه خودرا وارد کنیددیدگاه ها

گروه بندی