انتخاب استان ارسال خبر و مقاله مکان جدید

پارک جنگلی النگدره بهشت کوچک گرگان

21/دی/1396 مدیریت گردشگری در گلستان بدون دیدگاه

پارک جنگلی النگدره بهشت کوچک گرگان | اجاره سوئیت در گرگان :پارک جنگلی النگدره به عنوان یکی از ۷ منطقه نمونه گردشگری کشور و همچنین پارک جنگلی شاخص شمال کشور انتخاب و معرفی شده است. داخل پارک جنگلی النگدره جاده ای آسفالته وجود دارد و هر کجای آن که بخواهید می توانید بنشینید و از طبیعت بی نظیر آن بهره ببرید .پارک جنگلی النگدره به مساحت ۱۸۵ هکتار و در ۵ کیلومتری جنوب غربی شهر گرگان در مسیر جاده ناهارخوران قرار گرفته است.

در مجاورت این رودخانه سه چشمه ی آب قرار دارد. النگدره آب و هوای کوهستانی دارد و تابستان های معتدل و زمستان های آن سرد و برفی است. جنگل النگدره به عنوان یکی از 7 منطقه نمونه گردشگری کشور و پارک جنگلی شاخص شمال کشور انتخاب شده است.یک محوطه تاریخی هم در شمال پارک جنگلی النگدره مربوط به دوران تاریخی پس از اسلام وجود دارد که به همین نام معروف است.

پارک جنگلی النگدره بهشت کوچک گرگان

به بهشت کوچک گرگان خوش آمده اید. شاید برای آن هایی که شهر نشینی را تجربه کرده اند، تصور حضور چنین بهشتی آن هم در نزدیکی یک شهر و جاده پرتردد ناهارخوران سرشناس کمی مشکل باشد. آنچه پیش روی شماست یک جنگل زیباست که در دامنه جنگل های قدیمی و انبوه جا خوش کرده و حالا سال هاست تفرج گاه محبوب مردمان گرگان است. این پارک جنگلی با یکصدو هشتاد و پنج کیلومتر وسعت، جنگلی با انبوه درختان کهنسال و بلند بالای توسکا، بلوط، افرا، ممرز، بید، لرگ، خردمندی و انجیلی است که عطر حضورشان هر بیننده ای را مدهوش می کند. درختانی کهنسال که گاه ریشه هایشان از خاک بیرون دویده و روی زمین قد کشیده اند. درختانی سر بفلک کشیده که سایه بانی گسترده بر سر زمین افکنده اند.

پارک جنگلی النگدره بهشت کوچک گرگان

امکانات رفاهی جنگل النگدره

امکانات موجود در پارک النگدره شامل برق رسانی ، سرویس های بهداشتی ، جاده آسفالته ، نمازخانه ، پارک کودک ، زمین ورزش ، ساختمان های نگهبانی ، منطقه کمپینگ و پیک نیک است. آب و هوای منطقه النگدره حداقل ۱۰ درجه خنک تر از دیگر نقاط شهری ست و بسیاری از اهالی گرگان برای فرار از گرمای هوا به اینجا پناه می آورند.

درختان مهمان نواز پارک

درختان زیبا و تنومندی که همه چیز را برای داشتن روزی مفرح و خاطره انگیز فراهم کرده اند و منظره ای خیال انگیز را در این خطه به تصویر کشیده اند، خانواده ای صمیمی از انواع درختان این منطقه اند که از میان آن ها می توان به  انجیلی و ممرز ، توسکا ، لرگ ، افرا ، بلوط ، بید ، شیردار و خردمندی و ... اشاره کرد.

عطر چای تازه دم

در این طبیعت بهشتی و تکرار نشدنی باید لحظه ای را مکث کرد، در گوشه ای روی برگ های که برای فرش کردن زمین طعم جدایی از درخت را پذیرفته اند.

تا مهمان النگدره طعم لذت و شادی را از اعماق وجود حس کند، باید نشست و لیوانی چای داغ شمالی نوش جان کرد و عصرانه ای آتشی برای همراهان فراهم کرد.

پارک جنگلی النگدره بهشت کوچک گرگان

بهترین زمان سفر به النگدره

النگدره طبیعتی چهار فصل دارد که هر گردشگری با توجه به علاقه اش می تواند به این گوشه دنج رفته و از لحظات خود حظ ببرد. اما کسانی که مشتاق دیدن بازی رنگ و نور هستند و دستان و نگاه هنرمندانه ای دارند، بهتر است برای خلق بهترین مخلوقشان طبیعت النگدره را در پاییز حتما ببینند.زمستان النگدره پوشیده از برف است و منظره ای سفید حاکم بر جنگل است و باید با تجهیزات زمستانه سفر کرد.

پیاده روی چوبی در دل جنگل النگدره

اخیرا پروژه‌­ای به نام “جاده سلامت پارک جنگلی النگدره” در این منطقه اجرا و یک جاده چوبی به طول حدود دو کیلومتر در جنگل احداث شده است. چوب­‌هایی که گفته می­‌شود به سختی از استان مازندران و سمنان تامین شده­‌اند تا مسیری امن برای پیاده‌­روی ایجاد کنند. جاده سلامت مسیر چوبی زیبایی است که در بعضی قسمت­‌ها از زمین فاصله می­‌گیرد و شبیه به یک پل چوبی می­‌شود. راه رفتن روی این مسیر چوبی با صدای زیبایی که از برخورد پاها با این چوب­‌های قدیمی ایجاد می­‌شود، حس جالبی برای شما خواهد داشت.

پارک جنگلی النگدره بهشت کوچک گرگان

بیشتر عکس های سلفی و اینستاگرامی النگدره بر روی همین مسیر ثبت شده است. چند ماشین برقی هم در مسیر در نظر گرفته شده تا کسانی را که قدرت طی تمام مسیر با پای پیاده را ندارند، همراهی کند. اگر چه این مسیر چوبی سرو صداهای زیادی به پا کرد و مخافین و موافقین فراوانی داشت اما حالا جزوی از النگدره است که اتفاقا بسیار محبوب است. اگر سری به النگدره زدید حتما یک جفت کفش پیاده روی خوب هم به همراه داشته باشید تا سفرتان دلچسب تر شود.

اجاره سوئیت در گرگان

 
دیدگاه
دیدگاه شما :