پشتیبانی 09114481870 انتخاب استان ارسال خبر و مقاله ثبت اقامتگاه ۰

بدون دیدگاه

روستای شفیع آباد فندرسک : وارد گلستان که می شوی نمی دانی اول باید به سمت کدام جاذبه های گردشگری و شگفت انگیز طبیعت حرکت کنید. این استان دیدنی و سرسبز بسیار خارق العاد و زیبا می باشد. اما این بار سری به روستای فندرسک در نزدیکی رامیان می زنیم. روستای شفیع آباد فندرسک دارای آبشارهای بسیار شگفت انگیز است که با دیدن آن روح شما جان بخشیده می شود. به دلیل اینکه شهر رامیان به این روستا نزدیک می باشد شما می توانید برای اجاره ویلا در رامیان با این شماره تماس بگیرید.

برای اینکه خودتان را به جشنواره توت فرنگی یا جاهای دیدنی فندرسک برسانید کافی با شماره 09114481870 تماس بگیرید تا نزدیکترین اقامتگاه و ویلا را برای سفر شما معرفی کنند.

روستای شفیع آباد فندرسک کجاست؟

برای دسترسی به دهکده شفیع آباد می بایست به استان گلستان، شهرستان رامیان و بخش فندرسک سفر کنید. روستای شفیع آباد با تعداد ۳۰۲ خانوار و جمعیتی بالغ بر ۱۳۰۰ نفر از روستاهای بخش فندرسک و از توابع شهرستان رامیان در استان گلستان می باشد.که خود روستای فندرسک از چندین روستا شامل سعد آباد، شفیع آباد، نقی آباد و ... تشکیل شده است.

روستای شفیع آباد فندرسک

ادرس روستای شفیع آباد فندرسک

این روستا در حاشیه جنوبی و کیلومتر ۵۵جاده گرگان وگنبد قرار دارد. فاصله این روستا از مرکز دهستان ۱کیلومتر ، از مرکز بخش ۳کیلومتر و از مرکز شهرستان ۱۵ کیلومتر می باشد.

نقشه روستای شفیع آباد فندرسک

روستای شفیع آباد فندرسک

وجه تسمیه روستای فندرسک

فندرسک، از دو واژه فندر، که از ترفند و به معنای محل دیدن و همچنین رسک به معنای سپیدان دژ (قلعه میران) و یا قلعه سپید، تشکیل شده است، و در کل به معنای محل دیده شدن قلعه میران می باشد. علت نام گذاری این منطقه، به این خاطر است که قلعه سپیدان و یا قلعه میران فقط از فندرسک قابل مشاهده می باشد.

تاریخچه دهکده شفیع آباد فندرسک

دهکده شفیع آباد از دهکده های باستانی استان گلستان در بخش فندرسک جنوبی است. با توجه به شواهد، وجود سفالینه و خورده شیشه های رنگی قدیمی که در این روستا یافت شده و همچنین مطالعه کتاب تاریخ فندرسک، قدمت این دهکده، بالغ بر 500 سال می باشد.

گویش مردم دهکده شفیع اباد فندرسک

مردم دهکده شفیع اباد به زبان فارسی با لهجه فندرسکی اصیل تکلم دارند و قومیت فارس دارند. اهالی این روستا به صورت دائم ساکن هستند و مهاجرت نمیکنند.

آبشارهای روستای شفیع آباد فندرسک

اسم شفیع آباد همواره با نام جنگل و چشمه ای به نام دوبرار، همراه می باشد. زیرا که در تمام فصول سال با جاذبه های زیبایش پذیرای علاقمندان طبیعت است. در دل این جنگل خرم، آبشار های متعددی جاریست، از جمله آبشار اُتره که دارای 7 طبقه آبشار متوالی است و یکی از زیباترین مناظر ایران به شمار می آید و به علت نداشتن مسیر صاف، شناخته نشده می باشد.

روستای شفیع آباد فندرسک

یکی دیگر از آبشارهای زیبای جنگل دوبرار، آبشاری به نام اگردگرد است که در ابتدای مسیر رودخانه قرار دارد و آبشار دیگری بنام اشرشره که 35 متر ارتفاع دارد که در جنوب روستای شفیع آباد فندرسک و در جنگلی بکر و طبیعی نظر هر بیننده را به شگفتی وا می دارد و به تازگی توسط تعدادی از افراد محلی کشف و معرفی گردید.

بهترین فصل سفر رفتن به رامیان

در مسیر رودخانه در این جنگل چند محوطه بنام های قرم قروم، بند چرخاب، پاسنگ و چشمه زردگلی واقع شده است که در فصل گرم تابستان مسافران، گردشگران و ساکنین آنجا، در این مکان ها میتوانند شنا کنند.

آب بندان شفیع آباد فندرسک

روستای شفیع آباد علاوه بر آبشارهای متعدد و زیبایش دارای آب بندان است. ظرفیت این آب بندان نیم میلیون متر مکعب و مساحت آن در حدود 10 هکتار میباشد که در سال 1380 و به کمک شرکت آب منطقه ای استان گلستان برای تامین آب بخش کشاورزی روستا بنا شد. هم اکنون نیز در این آب بندان، پرورش ماهی نیز صورت می گیرد.

مسیر دسترسی به این آببندان پیاده روی ندارد و می تونین ماشین پارک کنید و یه روز عالی کنار هم داشته باشید. این آببندان در نیمه اول سال که اطرافش سرسبز است بسیار دیدنی و هیجان انگیز است و یه انتخاب عالی برای عکاسی است.

روستای شفیع آباد فندرسک

روستای شفیع آباد فندرسک سوغات چی بخریم؟

این روستا به داشتن توت فرنگی های خوشمزه و ناب بسیار معروف است و اگر در فصل اردیبهشت گذرتان به این دهکده خورد حتما توت فرنگی هایش را امتحان کنید.و برای رونق کسب و کارهایشان می توانید علاوه بر خرید توت فرنگی با قیمت مناسب ، از مربا ، شربت و لواشک توت فرنگی که ارگانیک و بسیار خوشمزه هم هست خرید کنید و از خوردن آن لذت ببرید.

جشنواره توت فرنگی شفیع آباد فندرسک

یکی از محصولات جالیزی شفیع آباد که به خاطر طعم و رنگ مطلوبش، طرفدران زیادی دارد، میوه توت فرنگی است و این منطقه به دلیل فراوانی توت فرنگی به طلای سرخ نیز نامگذاری شده است و توت فرنگی این منطقه به سراسر ایران ارسال دارد و در اردیبهشت ماه هر سال جشنواره توت فرنگی در روستای شفیع آباد فندرسک  زیبا برپا میشود.

روستای شفیع آباد فندرسک

البته شما می توانید با توجه به نزدیکی این دهکده به شهر علی آباد کتول نیز برای اجاره ویلا در علی آباد کتول اقدام نمایید. در این شهرستان نیز تعداد زیادی روستاهی ییلاقی با طبیعت بی نظیر و خارق العاده دارد.

برچسب ها

آبشار روستای شفیع آباد فندرسک جشنواره توت فرنگی شفیع آباد فندرسک آب بندان شفیع آباد فندرسک آبشارهای روستای شفیع آباد فندرسک گویش مردم دهکده شفیع اباد فندرسک تاریخچه دهکده شفیع آباد فندرسک وجه تسمیه روستای فندرسک نقشه روستای شفیع آباد فندرسک ادرس روستای شفیع آباد فندرسک روستای شفیع آباد فندرسک کجاست؟ روستای شفیع آباد فندرسک آبشار اُتره شفیع آباد آبشار اشرشره شفیع آبادارسال دیدگاه


جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد سایت شوید:
ورود / ثبت‌نام

ورود/ثبت نام

لطفا برای ورود یا ثبت نام،شماره تلفن همراه خودرا وارد کنیددیدگاه ها

گروه بندی