انتخاب استان ارسال خبر و مقاله مکان جدید

اجاره ویلا در پاقلعه رامیان

21/شهریور/1398 مدیریت گردشگری در گلستان بدون دیدگاه

اجاره ویلا در پاقلعه : بهترین واحدهای اقامتی , ویلاهای بی نظیر و کلبه بومگردی با چشم اندازی فوق العاده و امکانات رفاهی در طبیعت بکر و بی همتا بهشت گمشده رامیان روستای پاقلعه را در گلستانیها جستجوکنید. گلستانیها بهترین اقامتگاه های اجاره ای را با قیمت های متنوع و امکانات بی نظیر و چشم انداز جنگلی و کوهستانی و با تراس زیبا و بزرگ در اختیار شما قرار می دهد.جهت رزرو ویلا اجاره ای , سوئیت فول امکانات و کلبه های جنگلی واقامتگاه های بومگردی در پاقلعه با این شماره تماس بگیرید. شما با اجاره ویلا در پاقلعه می توانید ویوی جنگل و آبشار را همزمان تجربه کنید. در تابستان ها می توانید از هوای خنک این روستا بهرمند شوید و در زمستان لذت یک برف بازی هیجان انگیز را خواهید داشت.

اجاره ویلا جنگلی در رامیان

اجاره یک کلبه جنگلی در دل طبیعت بی نظیر رامیان بسیار هیجان انگیز است. شما می توانید کلبه جنگلی نیسا را که دارای بهترین امکانات و دسترسی آسان و در یکی از روستاهای ییلاقی بی نظیر رامیان یعنی پاقلعه است را برای اقامت رزرونمایید. این کلبه جنگلی دارای یک شیروانی با چشم انداز بی نظیری است که دل هر بیننده ای را از خود بی خود می کند و شما را به تماشای طبیعت بکر و خارق العاده دعوت می کند.

اقامت در روستای پاقلعه

برایاینکه یک اقامت رویایی در پاقلعه داشته باشید پیشنهاد می کنیم که اقامت در بهشت پاقلعه را از دست ندهید. گویی این اقامتگاه مانند یک بهشت کوچک است که در میان این روستای ییلاقی نمایان شده است و می توانید تجربه یک زندگی روستایی را به همراه یک چای آتشی درکنار تراس زیبا با منظرهای بی نظیر تماشا کنید. یکی از مزیت های این اقامتگاه رعایت تمامی اصول و فرهنگ مردم این روستا می باشد و شما را به مهمانی طبیعت و آتش و گل دعوت می کند.

اجاره سوئیت در رامیان

در شهر رامیان شما می توانید سوئیت وویلاهایی ساده تر و مدرن تر اجاره کنید که قیمت هر کدام از این ویلاها با توجه به موقعیت مکانی و امکانات آن دارد.

اجاره ویلا در پاقلعه با ویوی جنگل و آبشار

ویلایی که در ویدئو زیر ملاحظه میفرمایید یکی از ویلاهای شیک و تمیز در مرتفع ترین جای پا قلعه است.

این ویلا به صورت دربستی میباشد. امکانات ویلا بسیار کامل و شامل یک اتاق خواب ، نشیمن ، بخاری برای گرمایش ، آشپزخانه به همراه تمامی لوازم برای پخت و پز و از همه مهم تر یک تراس با ویوی رویایی میباشد. تراس ویلا بزرگ و دارای یک میز ناهارخوری و یک نیمکت برای دورهمی و نوشیدن یک فنجان چای در کنار خانواده می باشد.

حیاط ویلا بسیار زیبا که دارای گلدان های قشنگ و گل های رنگارنگ میباشد. حیاط و باغچه ویلا بسیار رنگی رنگی است و انگار وارد بهشت شدید و یکی از بهترین جاها برای گرفتن عکسهای خانوادگی می باشد.

یکی از بهترین گزینه ها برای خانواده هایی که تمیزی ویلا بسیار برایشان مهم است و همچنین این ویلا برای تفریح کودکان تاب در حیاط ویلا قرارداده است که می توانید از بابت سرگرمی بچه ها خیالتون راحت باشه.

روستای پاقلعه رامیان کجاست؟

در استان گلستان روستایی قرار دارد که از نظر قدمت و طبیعت در نوع خود بسیار شگفت انگیز است. ارتفاع این روستا از سطح دریا ۱۲۰۰ متر بوده و تحت تأثیر اقلیم کوهستانی، زمستان‌های سرد و تابستان‌های معتدلی دارد. حضور در روستای پاقلعه و تماشای طبیعت بکر که همراه با استشمام بوی باران بر دیوارهای گلی همراه است و همچنین شنیدن صدای آب و پرندگان برای هر گردشگری می تواند روح بخش باشد. اما چرا نام این روستا، روستای پاقلعه است؟

روستای پاقلعه در ۱۰ کیلومتری جنوب غربی شهرستان رامیان و ۷۰ کیلومتری گرگان واقع شده است. این روستا درمنطقه جنگل های هیرکانی توران قرار دارد که دو جنگل پشمکی و سرگل چشم انداز بی نظیری به این روستا داده اند.آثار باقی مانده از شهر تاريخی تميشه و قلعه ماران در 3 کيلومتری روستا، از قدمت و تاريخ کهن اين منطقه حکايت دارد. اين قلعه در زمان تيرداد اشکانی ساخته شده و پايتخت دوم اشکانيان بوده است. نام اين روستا، پيش از انقلاب 57 «سازمان قاسم‏خان مقصودلو» بوده است. بعد از انقلاب و تا سرشماری سال 1375، «اسلام ‏آباد فندرسک» ناميده مي‌‏شده است. پس از آن، به «پا قلعه» تغيير نام داده است؛ علت اين نامگذاری را استقرار روستا در پايين قلعه ماران دانسته‌‏اند.

بافت روستای پاقلعه

خانه های روستای پاقلعه رامیان ، در یک یا دو طبقه با سقف شیروانی و دیوارهای گل اندود دیده می شودکه از طبقه زیرین به عنوان انباری استفاده می‏ شود و طبقه دوم برای سکونت خانوار روستایی است. مصالح به کار رفته در ساخت بناهای قدیمی گل، خشت و چوب است.

مسیرهای دسترسی به روستای پاقلعه

این روستا از شمال شرقی به پل آرام، از جنوب و غرب به ارتفاعات قلعه موران و از شمال غربی به منطقه تفریحی جامه شوران محدود می‏ شود.ارتفاع روستای کوهستانی پاقلعه، از سطح دریا ۱۸۰ متر است و تحت تأثیر اقلیم کوهستانی زمستان‏های سرد و تابستان‏های معتدل دارد.روستای کوهستانی پاقلعه در شیب ملایمی استقرار یافته است.

جاذبه های گردشگری درپا قلعه

از جاذبه‌های گردشگری شهرستان رامیان می‌توان به قله ۲۴۰۰ متری قلعه میران، استخر طبیعی گل رامیان با عمق نزدیک به ۸۰ متر، مجموعه ابشارهای سرخه کمر به تعداد ۵ ابشار، مجموعه ابشارهای جوزک، مجموعه ابشارهای سید کلاته به تعداد ۸ ابشار، مجموعه ابشارهای چفت که تعداد انها به ۱۲ ابشار می‌رسد که کوتاهترین ان ۸ و بلندترین ان ۳۲ متر ارتفاع دارد.

مجموعه ابشارهای پشمکی، چشمه نیلبرگ، چشمه سید کلاته، انجیر چشمه، منطقه کوهستانی و برف گیر النگ، چشمه پیر کرم، دهکده توریستی پاقلعه، جنگل دره ملا و باغ تاشته، پارک جنگلی زیبای دلند، ذخیره گاه بین‌المللی سرو زربین، جنگل پنهان خانه، گرم چشمه، دیو چشمه، روستای تاریخی کشکک، تپه تاریخی نقاره خانه، بقعه متبرکه امامزاده بی بی حلیمه خاتون الهادی و همچنین موزه مردم‌شناسی شهر رامیان اشاره کرد.

قلعه میران کجاست

قلعه ماران یا میران یا موران در قله ای به ارتفاع 2430 متری در قسمت جنوب غربی شهر رامیان در استان گلستان واقع شده است. این قلعه در زمینی به مساحت سه کیلومتر مربع ساخته شده است. برخی مدعی هستند که قلعه ماران پایتخت ییلاقی اشکانیان بوده است که تیرداد آن را ساخته و به دارا که همان داریون یونانیان بود، اعطا کرده است.

مسیرهای صعود قلعه میران

قلعه میران پنج مسير صعود دارد:
۱- سيد كلاته، جامه شوران، قله
۲- شش آب، پاقلعه، قله
۳- شش آب، پا قلعه، سرگل، قله
۴- خان‌ببين، شيرآباد، پشمكي، قله
۵- علي‌آباد، زرين‌گل، ‌خاك پيرزن ، قله

چشمه گل رامیان

این پدیده شگفت انگیز طبیعی در 5 کیلومتری شهر رامیان و در دامنه کوه قرار دارد. چشمه گل رامیان یک چشمه آهکی است که از یک سمت به زمین های زراعی و از سمت دیگر به جنگل محدود می شود. این چشمه به دیلیل عمق زیادی که دارد به رنگ سبز دیده می شود.

آبشارهای سرخه کمر رامیان

آبشارهای سرخه کمر درشهر رامیان دراستان گلستان واقع است. در ۳ کیلومتری جنوب شرق رامیان مجموعه آبشارهای سرخه کمر، یکی از زیباترین جاهای دیدنی رامیان است.  قرار گرفتن این آبشارها در دل جنگل‌های این ناحیه، زیبایی‌اش را بیشتر هم کرده است.

مجموعه ابشارهای جوزک رامیان

در سه کیلومتری جنوب شرق شهر رامیان وسط جنگلی بکر و دست نخورده بین دو کوه آبشار جوزک خودنمایی می کند که این آبشار در کنار طبیعت بکر و سرسبز منطقه رامیان جلوه‌های زیبا و منحصربفرد را ایجاد کرده است .
منطقه دیدنی و جذاب آبشار جوزک با داشتن هوای خنک و با طراوت، سرسبزی و شادابی کوههای بلند و دلنشین اطراف ان بهترین مکان برای گردشگری در گلستان می باشد.

مجموعه ابشارهای سید کلاته رامیان

در فاصله ۶ کیلومتری جنوب شهر رامیان چشمه ای زیبا و پرآب در زیر درختانی بلند و کهن نزدیک ذخیره گاه زربین در جوار روستاهای باقر آباد و سید کلاته جریان دارد . چشمه ای پرآب که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می سازد.
دو آبشار زیبای دیگر این شهرستان در حدود ۲ کیلومتری روستای سید کلاته و در فاصله هفت کیلو متری از مرکز شهر قرار دارد . مسیر آن بعد از خروج از روستا تا آبشار ها به صورت مال رو می باشد.

آبشارخزه‌ای " پشمکی "

این آبشار بسیار زیبا د رفاصله 3 کیلومتری از روستای پاقلعه قرار دارد که دارای آب و هوای بی نظیری می باشد. در فصل گرما بسیار خنک و دلچسب و در فصل سرما بارش برف بسیار زیبا و روح نواز است. این منطقه درست در نزدیکی قلعه میران است و غار پشمکی نیز در اینجا قرار دارد.  مسیر دسترسی به پشمکی از رامیان، جاده‌ای با طول 16 کیلومتر آسفالت و 2 کیلومتر خاکی مسطح و فشرده است.

منطقه گردشگری " اُلنگ-بادو"

این منطقه در ارتفاعات بلند قرار دارد که در مسیر جاده رامیان - شاهرود می باشد.النگ دارای فصول بسیار متفاوتی است به گونه ای که نیمی از فصل سال را با برف پذیرای مهمان های خود می باشد و در نیمی دیگر از سال با هوای خنگ و دلانگیز میزبان مسافرین و گردشگران می باشد.

جنگل و چشمه زیبای " نیلبرگ"

یکی دیگر از تفریحگاه‌های رامیان جنگل و چشمه‌های نیلبرگ که در 4 کیلومتری جنوب شرقی مرکز شهر رامیان قرار دارد . راه‌های رسیدن به آن پیمودن جاده‌های خاکی است که بیشتر مورد استفاده کشاورزان و وسایل نقلیه کشاورزی است. جنگل درختان انجیلو که بخشی از جنگل‌های تاریخی هیرکانی بوده مکان خوبی برای گذران اوقات فراغت خواهد بود.چشمه‌های آب جوشان و پرآب بسیاری در آن وجود دارد که یکی از همین چشمه‌ها آب شرب مورد نیاز شهر رامیان را تامین می‌کند.

پارک جنگلی دلند

پارک جنگلی دلند یکی از جاهای تفریحی استان گلستان است. پارک جنگلی دلند  در 13 کیلومتری آزادشهر قرار دارد. یکی از خوبی های این پارک این است که در مسیر اصلی مشهد - گرگان و ساری قرار دارد و فضای زیبایی را برای استراحت و گردشگری فراهم آورده است.

پارک جنگلی دلند نزدیک شهر دلند قرار دارد . این پارک دارایی امکانات رفاهی مانند سرویس بهداشتی، آب آشامیدنی، کلبه های چوبی، سوپر مارکت و غیره می باشد. پارک جنگلی دلند که یکی از پارک های ملی ایران نیز محسوب می شود دارای درختان میوه چون بلوط، پسته و انگور می باشد.

بقعه امامزاده حلیمه خاتون (س) رامیان

یکی از مکانهای زیبا و زیارتی و سیاحتی شهرستان رامیان بقعه امامزاده حلیمه خاتون (س) که نسبش به حضرت موسی بن جعفر(ع) میرسد در استان گلستان و در ۲۵ کیلومتری شهرستان رامیان در روستای الهادی قرار دارد که خوشبختانه ۲۲کیلومتر از این جاده آسفالته و۳کیلومتر آن خاکی و شن ریزی شده و قابل استفاده است.

روستای تاریخ کشکک

این روستا بر فراز یک صخره واقع شده است.  مردم آن بیشتر به کشاورزی و دامداری مشغولند. جاده اصلی که به شاهرود منتهی می شود آسفالت بوده و جاده فرعی  شوسه می باشد. فاصله آن از شهر رامیان حدود سی کیلومتر می باشد. در این روستا سوئیت برای اقامت وجود ندارد و شما مهمان مردم روستایی خونگرم این روستا می شوید.

اجاره ویلا جنگلی در رامیان

در این روستا شما کلبه های جنگلی و کلبه های بومگردی مشاهده می کنید که می توانید با رزرو آن یک اقامت رویایی را با چشم انداز طبیعت بکر و کوهستانی برای خود رقم بزنید.

بهترین زمان سفر به روستای پاقلعه

اگر اهل کوهنوردی و برف و سوز زمستان و طبیعت زمستانه هستید حتما نیمه دوم سال به این روستا و اطراف آن سری بزنید در غیر اینصورت فروردین و اردیبهشت بهترین فصل های این روستای دیدنی هستند.

با چه ماشینی به روستای پاقلعه بریم؟

این روستا آسفالت می باشد و به راحتی با هر وسیله نقلیه می توانید به آنجا بروید.

غذاهای محلی و معروف در پاقلعه

انواع آش‏ ها، آبگوشت، کباب، انواع خورشت ها و نان محلي از غذاهاي رايج است. انواع لبنيات از قبيل شير، پنير، ماست و کره به عنوان بخش مهم از غذا و مواد غذايي در روستا توليد و مصرف مي شود.

صنایع دستی و محصولات روستای پاقلعه

دامداري در روستاي پاقلعه رونق دارد و گوشت، پشم و انواع فرآورده ‏هاي لبني مانند شير، پنير و ماست از محصولات دامي آن است. قالي، قاليچه، گليم، نمد، چادر شب و دستمال از انواع صنايع دستي روستاي پاقلعه به شمار مي‏ آيند.

 
دیدگاه
دیدگاه شما :