روستاهای دیدنی مینودشت

۳/اردیبهشت/۱۳۹۹ مقالات بدون دیدگاه

روستاهای دیدنی مینودشت: این سرزمین جادویی جایی کمی دورتر از دریاها در دل استان گلستان با جاذبه های دیدنی اش جا خوش کرده است. از دیدنیهای بی نظیر مینودشت که بگذریم می توانیم به  سراغ اجاره ویلا در مینودشت برویم. تنوع ویلا و اقامتگاه دراین شهر بسیار زیاد است و شما میتوانید به آسانی اجاره ویلا ارزان در مینودشت را داشته باشید و اگر به دنبال تجربه یک زندگی روستایی هستید پیشنهاد می کنم سری به اقامتگاه های بومگردی مینودشت بزتید. اگر مشتاقید مینودشت را ببینید و از روستاهای بی نظیر آن دیدن کنید در این مقاله با ما همراه باشید.

ویلا جنگلی در مینودشت

وقتی وارد مینودشت می شوید دیگر نگران اقامتگاه نباشید در هر یک از روستاهای دیدنی این شهر شما سوئیت, ویلا و اقامتگاه بومگردی خواهید و می توانید برای اقامت رزرو نمایید.

روستاهای مینودشت

روستای باقرآباد

باقرآباد، روستایی است از توابع بخش مرکزی شهرستان مینودشت در استان گلستان است. دسترسی به روستای باقرآباد از طریق جاده ارتباطی آزادشهر به مینودشت، جاده فرعی ساسنگ امکانپذیر است.

یکی از جاذبه های گردشگری مینودشت پارک جنگلی باقر آباد است که به خاطر تردد کم افراد مانند دیگر جنگل ها از بین نرفته و از فضای تمیزی برخوردار است. از وسط این جنگل رودخانه ای عبور میکنند که باعث شده پرندگانی بر روی درختان اطراف لانه گزینی کنند و با صدای خود فضای دلنشینی را به وجود آورند.

نزدیکی این جنگل به روستای ساسنگ باعث شده است که اکثر مسافران برای اقامت , از اقامتگاه بومگردی ساسنگ استفاده کنند. پیشنهاد می کنم شما هم امتحان کنید.

روستای قلعه قافه

روستای قلعه قافه در 135 کیلومتری گرگان از توابع بخش مرکزی شهرستان مینودشت می باشد.روستای قلعه قافه در منطقه ای کوهستانی با شیبی تند قرار گرفته است و آنرا لانه سیمرغ نامیده اند در این روستا رودخانه ای به نام چلی چای که از وسط روستا می گذرد و آن را به دو بخش بالا و پایین تقسیم کرده است.روستای قلعه قافه دارای قدمت چند صد ساله است. 

دهستان دوزین

دهستان دوزین یکی از مناطق کوهستانی بخش مرکزی شهرستان مینودشت و در شرق و فاصلهٔ ۴۰ کیلومتری جنوب شرقی مینودشت در ارتفاع ۲۲۰۰ متری البرز قرار دارد. دومین غار عمیق کشور با عمق ۳۷۵ متر با عنوان «سم» در ارتفاعات شرقی کوه خواجه قنبر روستای دوزین بخش گالیکش استان گلستان کشف شده‌است.

روستای ساسنگ

این روستا در حدود 35 کیلومتری شهرستان مینودشت واقع شده است که مسیر دسترسی به آن یک جاده آسفالته پرپیچ خم می باشد. مسیر رسیدن به این روستا به قدری زیبا است که شما را متحیر می کند و آغاز سفر شما از زمانی است که پا در مسیر این جاده قرار داده اید.

در مسیر رسیدن به روستای ساسنگ شما روستاهای دیگری را مشاهده می کنید که زیبایی بی نظیری دارند. ساسنگ روستایی که حرف های نگفته زیادی را در دل خود نگه داشته است. این روستا علاوه برقدمت تاریخی که دارد مردمانی دلسوز و خونگرم و مهربانی نیز دارند.

اگر قصد ماندن در این روستا را دارید پیشنهاد می کنم اقامتگاه های بومگردی در ساسنگ را امتحان کنید.

 
دیدگاه
دیدگاه شما :