انتخاب استان ارسال خبر و مقاله مکان جدید

چطوری خونه را بعد از اسباب کشی تمیز نگه داریم

18/مرداد/1397 مدیریت مقالات بدون دیدگاه

چطوری خونه را بعد از اسباب کشی تمیز نگه داریم :‌اسباب کشی یک کابوس بزرگ برای همه می باشد و زمانیکه شما کار را به افراد مطمئن و کاربلد بسپارید کمی از این کابوس را جبران نموده اید.زمانیکه اسباب کشی می کنید شما باید به نظافت آن نیز اهمیت دهید که چند راهکار به شما معرفی می کنیم.

چطوری خونه را بعد از اسباب کشی تمیز نگه داریم

استفاده از یک پادری در جلوی درب وردوی: زمانیکه شما یک تکه فرش را در جلوی درب ورودی پهن کنید باعث می شود بیشتر آلودگی ها و خاک به همراه پادری تمیز شود و با کفش شما وارد خانه نشود.

به اجبار کفش تمامی افراد را در هنگام ورود از پاهایشان در آورید : با در آوردن کفش در هنگام ورود باعث می شود مانع از ورود بسیاری از آلودگی ها مانند شن ، خاک و یا هر نوع آلودگی که به کفش وصل می شود.

تمیز کردن کف خانه : شما می توانید به صورت مداوم آلودگی ها سطحی را تمیز کنید تا از انباشته شدن آنها جلوگیری کنید و در پایان کار نظافت برای شما آسان تر می شود.

هنگامی كه می خواهید روی فرش را با جاروبرقی تمیز كنید، سر جارو برقی را در حالت فرش قرار دهید یعنی عاج های مویی فرش را به داخل دهید. حواستان باشد هنگامی كه می خواهید سطوح پاركتی یا موزاییكی و یا سرامیكی را تمیز كنید، مجدداً عاج های مویی را خارج كنید چون ممكن است به اینگونه كف ها صدمه وارد كند.

برای قسمت هایی از خانه كه معمولاً پررفت و آمد است و زیاد عبور و مرور در آن است سعی كنید از فرش یا یك قالیچه استفاده كنید تا در آن قسمت ها به زمین آسیبی نرسد. حتی می توانید قالیچه را روی فرش هم بیندازید تا به فرشتان كمتر آسیب برسد.
قبل از اینكه شروع به تمیز كردن زمین بكنید، ابتدا ببینید كه كدام مواد برای زمین شما مناسب است و آسیبی به آن نمی رساند. حتماً سعی كنید كار تمیز كردن را با دست انجام دهید.

نظافت مکان های حساس و مهم خانه

كف های پاركت
پاركت و زمین هایی كه با پاركت پوشیده شده اند بسیار حساسند و نباید همانند كف های سرامیكی و موزاییكی با آن رفتار كرد. رسیدن آب به پاركت در هنگام تمیز كردن به منزله خراب شدن قسمت هایی از پاركت و باد كردن آن می شود. هر چه نباشد به هر حال چوبی است.

۱- معمولاً زمین های پاركتی توسط واكس ها و روغن های مخصوص براق می شوند. پس از انجام این كارها یك قطره آب روی یكی از قسمت های پاركت بریزید و چند لحظه صبر كنید تا خشك شود. اگر دایره یا لكه سفیدی ایجاد شد، مطمئن باشید كه این قسمت و سایر قسمت ها كاملاً تمیز است. حالا می توانید با تی های مخصوص زمین های پاركت، یعنی همان تی های خشك روی آن و سایر قسمت ها را تمیز كنید.
۲- معمولاً موادی هستند كه مخصوص تمیز كردن كف های پاركت است. این مواد عموماً به صورت اسپری و روغن هستند. برای تمیز كردن كف های پاركتی حتماً از این گونه مواد استفاده كنید.
۳- لازم نیست هر روز این كار را برای كف خانه تان انجام دهید. چون استفاده زیاد از این پاك كننده ها هم موجب رساندن صدمه می شود. هر ۱۰یا ۱۴روز یكبار می توانید از این روش استفاده كنید یا حتی دیرتر.


كف های سرامیكی و موزاییكی


مهمترین نكته در اینگونه كف ها، قابلیت تمیز شدن آسان آن هاست. این زمین ها بسیار ساده تمیز می شوند. با انجام مراحل زیر قطعاً مشكلی برای تمیز كردن این كف ها برای شما پیش نخواهد آمد.


۱- كاملاً زمین و كف را توسط جاروبرقی و یا جاروی دستی تمیز كنید و جارو بكشید. مطمئن باشید كه هیچ آلودگی و جسمی مانند خرده های غذا یا مو روی زمین نمانده باشد.


۲- حالا نوبت شست و شوی مرطوب است. برای این كار به سادگی می توانید با آب گرم این كار را با تی انجام دهید. انواع و اقسام مواد شوینده كف و خوشبوكننده هم در بازار یافت می شود كه می توانید برای تمیز كردن كف هایی اینگونه، از آن استفاده كنید.


۳- در پایان و پس از خشك شدن زمین برای تمیز كردن بیشتر می توانید دوباره از جارو استفاده كنید و مواد احتمالی باقیمانده را از روی زمین پاك كنید.
فرش، موكت و...

حمل و نقل و باربری گلستانی ها‌: حمل و نقل و جابجایی اثاثیه منزل و ارسال وسایل از مبدا به مقصد ترفند های بسیار مهمی دارد که اولا راننده باید به آن منطقه شناخت کافی داشته باشد تا بدون اتلاف وقت و در کمترین زمان ممکن به آدرس مورد نظر رسیده باشد.
حمل اثاثیه باید توسط افرادی انجام گیرد که تجربه و مهارت کافی را دراین زمینه داشته باشند .
هم چنین ماشین حمل اسباب هم بسیار مهم است که امکانات لازم را برای اسباب کشی داشته باشد.ماشین مسقف و سر پوشیده برای جلوگیری از گرد و غبار و نم ،داشتن پتو برای جلوگیری از ضربه خوردن وسایل در طی مسیر،اثایه منزل تا زمان رسیدن به مقصد توسط مسئول باربری بیمه شده و این اطمینان به شما داده شده که وسایل شما دچار صدمه نخواهد شد.

خدمات گلستانی ها در زمینه حمل و نقل

  • حمل و نقل اثاثه منزل بین شهری
  • اسباب کشی شهری
  • حمل لوازم سنگین :پیانو ،گاو صندوق و...
  •  کارگر حرفه ایی در زمینه اسباب کشی
  • تریلی های بزرگ و کفی

جهت سفارش با شماره های زیر تماس حاصل نمایید

09114481870

09374399523

 

باربری درگرگان

اسباب کشی در گرگان

ماشین اسباب کشی درگرگان

بسته بندی اسباب کشی در گرگان

برچسب ها:دیدگاه
دیدگاه شما :