انتخاب استان ارسال خبر و مقاله مکان جدید

ناهارخوران زیباترین جنگل پاییزی ایران

21/دی/1396 مدیریت مقالات بدون دیدگاه

ناهارخوران زیباترین جنگل پاییزی ایران | قدیمی ترین گردشگاه استان گلستان که تقریبا هر مسافری که به شهر گرگان سفر می کند بازدید از پارک جنگلی ناهارخوران را در برنامه سفرش قرار می دهد. درختانی سر به فلک کشیده و باستانی که در جوار آن ها امکانات مورد نیاز برای اقامت و یا پیکنیک برای گذراندن روزهایی شاد همراه با اعضای خانواده فراهم شده است. شهرت پارک به حدی زیاد است که بسیاری از افراد پس از شنیدن نام گرگان به یاد جنگل های نهارخوران می افتند. پارک تنها چهار کیلومتر با شهر فاصله دارد.

تا به حال شده با خودتان به این فکر کنید که آیا می شود در وسط شهر با جنگل بسیار زیبا مواجه شوید؟ بله پارک جنگلی ناهارخوران بدین گونه است . دو سه تا خیابان از شهر دور شوید و یکدفعه همه آن دود و دم جایش را به سرسبزی و هوای تروتازه جنگل بدهد؟ ناهارخوران گرگان اینطور جنگلی‌ست و یکی از دلایل محبوبیت بی‌شمارش هم همین است.

فکر می کنم برای دیدنی های گرگان باید چند روزی را مهمان شهر زیبای گرگان شوید و برای اجاره ویلا در گرگان اقدام نمایید چرا که زیبایی های گرگان بسیار زیاد است و با چند ساعت نمی توانید آنها را ببینید.

تاریخچه ناهارخوران

این جنگل‌ها جزو جنگل‌ های هیرکانی‌ست که ۴۰ میلیون سال قدمت دارد.  پنجشنبه و جمعه‌ها، گرگانی‌ها و مسافران این شهر در حاشیه بلوار ورودی این جنگل قدم می‌زنند، در حالی که مه‌ای هم توی جنگل را پوشانده.

این فقط حاشیه بلوار ناهارخوران با رستوران‌ها و قهوه‌خانه‌ها و جگرکی‌هایش نیست که معروف است. داخل جنگل که بشویم می‌توانیم زیر آلاچیق‌ها زیراندازمان را پهن کنیم و غرق صدای پرنده‌ها بشویم.

ناهارخوران در گرگان، رودخانه پرآبی هم دارد که آبش از رودخانه زیارت می‌آید. جز این، سفید چشمه، تپه باباطاهر که از بالایش می‌توان به کل شهر احاطه داشت، منطقه پارادایز که شهربازی و رستوران و هتل دارد، از دیدنی‌های این جنگل است.

دیدنی ها وتفریحات ناهارخوران

بازدید از رودخانه و چشمه ها

در پارک جنگلی ناهارخوران رودخانه و چشمه هایی وجود دارند که علاوه بر بازدید از آنها می توان به آب بازی و آب تنی مشغول شد.

رودخانه زیارت: تنها رودخانه پارک جنگلی ناهارخوران، رودخانه زیارت است که از ارتفاعات روستای زیارت سرچشمه می گیرد و با طولی در حدود 40 کیلومتر در منطقه جریان دارد. این رودخانه یکی از منابع تامین آب شهر گرگان است.

بیشتر بخوانید

بازار نعلبندان گرگان

خانه باقری ها

چشمه ها

پارک جنگلی ناهارخوران دارای چشمه های فراوانی است، معروف ترین آنها سفید چشمه نام دارد که در ارتفاعات ناهارخوران قرار گرفته است. در تير ماه سال 1377 اطراف سفید چشمه را سنگ چينی کردند تا استفاده از آب آن راحت تر شود. متاسفانه در سال های اخیر حجم آب آن به شدت کاهش پيدا کرده است؛ اما باز هم یکی از دیدنی های ناهارخوران به شمار می رود.

تپه باباطاهر

اگر می خواهید نگاهی به شهر و زیبایی های اطراف بیندازید، در کنار بلوار ناهارخوران تپه ای به نام باباطاهر وجود دارد که گردشگران و اهالی منطقه از آن بالا می روند و به تماشای زیبایی های منطقه می نشینند.

ناحیه پارادایز

در پارک جنگلی ناهارخوران، تمام امکانات برای گذران یک روز دلچسب مهیاست. در قسمتی از این پارک، ناحیه ای با نام پارادایز وجود دارد که در آن می توانید به انواع رستوران ها، هتل ها و شهربازی بچه ها، بازارچه خرید و دیگر امکانات دسترسی پیدا کنید.

جنگل های مصنوعی

در کنار بلوار ناهارخوران، جنگل مصنوعی و کاشته شده ای از درخت های کاج وجود دارد که می توان لحظات خوشی را در آن تجربه کرد.

اگر قصد اقامت در ناهارخوران را دارید می توانید بهترین واحدها یاقامتی را د رگلستانی ها اجاره نمایید و بهترین روزهای خود را د رگرگان سپری کنید.. هوای منطقه نسبت به شهر خنک تر است و میزان بارش در آن زیاد است. بنابر این اگر قصد فرار از گرما و سپری کردن روزهایی در آب و هوای ییلاقی را دارید فصل تابستان را انتخاب کنید. فصل پاییز، پادشاه رنگ ها با مه های که هر از گاه در جنگل دیده می شوند. زیباترین روزها برای سفر به ناهارخوران می شوند. در سفر به این پارک زیبا دقت داشته باشید که به حفاظت از طبیعت بپردازید.

پارک جنگلی النگدره

در مسیر ناهارخوران به پارک جنگلی النگدره می‌رسیم. این جنگل یکی از مناطق نمونه گردشگری ایران است و حداقل ۱۰ درجه از مرکز شهر خنک‌تر است. رودخانه قلاشی از قسمت جنوب پارک تا شمال امتداد دارد و تقریباً از وسط این جنگل می‌گذرد. در نزدیکی این رودخانه، ۳ چشمه آب هم وجود دارد.

روستای زیارت

در ادامه جنگل ناهارخوران و ۱۰ کیلومتر جلوتر از آن روستای زیارت قرار گرفته که در چند سال اخیر آنقدر ویلا در آن ساخته‌اند که وقتی اسمش می‌آید خیلی‌ها می‌گویند دیگر چیزی از آن باقی نمانده است. جاذبه‌های این روستا جز هوای مطبوعش، چشمه و آبگرم و زیارتگاه است و به اضافه نان خوشمزه‌ای که ابتدای جاده به سمت گرگان آن را می‌فروشند.

رستوران های ناهارخوران

رسم خوردن جگردرگرگان یکی از محبوب‌ترین رسم‌هاست و تقریبا در بیشتر خیابان‌های شهر بوی جگر، خبر از وجود یکی دو تا جگرکی می‌دهد. پاتوق جگرکی‌های گرگان خیابان کریمی است، اما در ناهارخوران هم جگرکی و رستوران زیاد است.  اکبر جوجه در اینجا هم شعبه دارد.

 

 اجاره سوئیت در گرگان
 
دیدگاه
دیدگاه شما :