انتخاب استان ارسال خبر و مقاله مکان جدید

بهترین مقصد سفر به شمال در تابستان

۲۱/اردیبهشت/۱۳۹۹ مدیریت مقالات بدون دیدگاه

بهترین مقصد سفر به شمال در تابستان : تابستان فرا می رسد و ما را ترغیب به مسافرت می کند تا استراحت کنیم و یا حتی از گرمای شهر و منطقه خودمان عبور کنیم و جاده ها را تنگ کنیم. اما امسال برای تعطیلات تابستانی به کجا می روید؟ اگر شمال را برای مقصد تابستانی خود انتخاب می کنید ، این مقاله به شما بسیار کمک می کند.

سفربه شمال در تابستان کجا بریم؟ 

اگر امسال قصد سفر به شمال در تابستان و برنامه ریزی خود برای سفر به شمال کشور یا شهرهای معروف ایران مانند اصفهان و شیراز را دارید ، از ادامه مطلب خودداری کنید! با ما همراه باشید تا برای سفرهای تابستانی در گردشگری ایران مقصد های جذاب تری را برای شما به ارمغان بیاوریم که شاید قبلاً به آنها فکر نکرده باشید.

فیروزکوه ، بهترین مکان برای سفر در نزدیکی تهران در تابستان

احتمالاً نام فیروزکوه را شنیده اید ، حتی اگر به آنجا سفر نکرده باشید. فیروزکوه به دلیل هوای برفی و بارانی در زمستان و پاییز مشهور است و اغلب دارای محدودیت مسافرتی است. بنابراین ، مطمئناً این یک مقصد تابستانی بسیار جالب و دلپذیر است.

بهترین زمان برای سفر به فیروزکوه تابستانی است که هوا بسیار خوب و دلنشین است. فیروزکوه در جاده تهران به قائم شهر واقع شده است و دارای یک جاذبه طبیعی بسیاری برای یک سفر تابستانی است. فیروزکوه علاوه بر طبیعت بسیار زیبا ، دارای چندین جاذبه تاریخی بسیار زیبا است که همه باید حداقل یک بار از آن دیدن کنند.

به عنوان مثال می توان از کاروانسراها ، قلعه های باستانی ، گورستان های باستانی و امارت های بی شماری از این شهر نام برد.

بهترین مقصد سفر به شمال در تابستان

آلاشت؛ گمشده بهشت مازندران

یکی از بهترین مناطقی که باید در طول سفر تابستانی به دنبال آن باشید ، روستای آلاشت در مازندران است. روستای آلاشت باید به عنوان بهشت گمشده در شمال ایران شناخته شود که دارای جاذبه های بسیاری است. آلاشت 4 ساعت جلوتر از تهران واقع شده است و بهترین مکان برای یک سفر تابستانی باحال و سرزنده است.

بهترین مقصد سفر به شمال در تابستان

شاید برای شما جالب باشد اگر بدانید که آلاشت زادگاه رضا پهلوی است و باید یکی از دیدنی ترین روستاهای کشور قلمداد شود. طبیعتی بکر ، منظره ای دیدنی ، بناها و اماکن مذهبی بی نظیر. حتی جالب است بدانید که در روستای صفا یک رصدخانه نیز وجود دارد که می تواند سفر شما را کامل کند.

بهترین مقصد سفر به شمال در تابستان

مکان های بسیار خوبی برای بازدید در این روستا وجود دارد ، می تواند یکی از بهترین انتخاب هایی باشد که می توانید برای یک سفر تابستانی داشته باشید. در سفر به آلاشت ، نزدیکی خیلی زیادی به سواد کوه دارید و در حقیقت ، یک تیر دو نشان می دهید! اگر به آلاشت سفر کرده اید ، حتما از روستای زیبای دهکده چورات دیدن کنید.

روستای فیلبند، بهترین مکان برای سفر در تابستان

نوبتی هم که باشد کم کم باید به دیدار از روستای فیلبند می رسیدیم. فیلبند یکی از معروف ترین مقاصد گردشگری در بین شهرهای شمالی است و طرفداران بسیاری دارد. روستای فیلبند در بخش های جنوبی دو شهر بابل و آمل قرار دارد و همانند آلاشت، چنان است که گویی روی دریایی از ابرها قرار دارد.

منطقه فیل بند مرتفع ترین روستای ییلاقی در استان مازندران می باشد که به خصوص در بین علاقمندان به طبیعت طرفداران بسیار زیادی دارد. فیل بند با ارتفاعی ۲۷۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد و در بیشتر روزها منظره ای که پیش روی شماست دریایی از ابرهاست. پس در بین گزینه های خود در انتخاب بهترین جای شمال برای مسافرت در تابستان، جایی هم برای فیلبند کنار بگذارید.

بهترین مقصد سفر به شمال در تابستان

ماسال بکرترین شهر شمال برای سفر

گیلان با طبیعت دلفریبش همیشه از بهترین مقاصد گردشگری در شمال بوده است و با طبیعت بکر و هوای دلپذیرش به بهترین شکل ممکن میزبان مسافران خود بوده است. ماسال شهری در استان گیلان است که ییلاقات ماسال از معروف‌ترین و زیباترین ییلاقات استان گیلان است.

این منطقه با داشتن جاذبه‌های طبیعی بسیار و هوای منحصر به فردی که دارد در بهار و تابستان مسافران بسیاری را به سمت خود می‌کشاند. یکی از معروف‌ترین ییلاقات این منطقه، روستای ییلاقی «اولسبلنگا» (Olasbelanga) یا «اولسبلانگاه» در ۲۵ کیلومتری جنوب ماسال و در ارتفاع ۱۸۰۰ متری از سطح دریا است.
در این ییلاق شما تجربه قدم زدن بر روی ابرها را خواهید داشت که تصوری رویایی در ذهن همه ما است و گذراندن شبی در خانه‌های چوبی این منطقه ییلاقی، تجربه‌ای به یاد ماندنی است که حتی فکر قرار گرفتن در این منطقه روح را تازه می‌کند.

بهترین مقصد سفر به شمال در تابستان

جاهای دیدنی گرگان ، زیباترین مقصد گردشگری تابستانی

یکی دیگر از مقصد های معروف ایران ، روستای جهان نما در گرگان است. دهکده جهان نما از جاذبه های بسیاری برخوردار است و یکی از مقصد های نه تنها برای تابستان است که در صدر بهترین مناطق توریستی در پاییز قرار دارد.

بهترین مقصد سفر به شمال در تابستان

روستای جهان نما یکی از زیباترین روستاهای شمال است و مناظر باشکوه آن مناظر خیره کننده ای را در تابستان برای مسافران ایجاد می کند. جهان نما در ارتفاع 3086 متر از سطح دریا واقع شده است و دلیل نامگذاری آن همان است که جهانیان را به میهمانان خود نشان می دهد.

برای داشتن یک اقامت به یاد ماندنی در جهان نما میتوانید خانه های سنتی را رزرو کنید و اگر اهل کمپ زدن هستید اشتباه نکنید و حتما این کار را انجام دهید.

اگر اهل شب ماندن در طبیعت نیستید می توانید اجاره ویلا درگرگان برای اقامت رزرو کنید و صبح زود به این روستای دیدنی بروید.

بهترین مقصد سفر به شمال در تابستان

در این مقاله سعی کردیم بهترین مقاصد سفر در تابستان را به شما معرفی کنیم. البته همانطور که انتظار دارید شهرهای دیدنی ایران برای یک سفر تابستانی محدود به این موارد نیستند و فقط تعداد معدودی از آنها برای شما معرفی شده است.

 


دیدگاه
دیدگاه شما :