پشتیبانی 09114481870 انتخاب استان ارسال خبر و مقاله ثبت اقامتگاه ۰

بدون دیدگاه

اقامتگاه های بوم گردی در گلستان : تا قبل از اینکه اقامتگاه های بومگردی در استان گلستان پا در میان بگذارند سفرهای مردمی به صورت دیگری بود و اکثرا مردم برای اقامت از هتل ها و سوئیت های اجاره ای استفاده می کردند. ولی هزینه ها به صورتی بود که هر کسی توان رفتن و رزرو این سوئیت ها را نداشت. اما با روی کار آمدن اقامتگاه های بومگردی گلستان وضعیت کاملا متفاوت شده است سفرها کمی ارزان تر شده است و هم اینکه مسافرین هر مقصد می توانند با گویش و شیوه زندگی مردمان آن منطقه آشنا شوند و از تمامی غذاهای محلی آنها استفاده نمایند و همچنین می توانند سوغات و صنایع دستی این منطقه را خریداری نماییند. ا اجاره اقامتگاه بوم گردی در گلستان می توانید در فضایی سنتی و بومی گلستان از زیبایی های این استان شگفت زده شوید. طرفداران اقامتگاه های بوم گردی گلستان به دلیل قیمت مناسب و سبک سنتی هر منطقه مورد استقبال گردشگران از همه جای ایران است. برای لذت بردن از هوای مطبوع و طبیعت بی نظیر استان گلستان اجاره اقامتگاه بوم گردی در روستاهای استان گلستان گزینه مناسبی است.

تعریف اقامتگاه بومگردی

اقامتگاه های بومگردی به آن دسته از اقامتگاه هایی گفته می شود که در محیط روستایی و طبیعی و بر اساس بافت تاریخی و سیمای روستای مورد نظر باشد و همچنین حداکثر تعامل با جامعه محلی و توجه به اقلیم، زمینه حضور گردشگران را با کیفیتی قابل قبول و تعریف شده فراهم می نمایند.

در واقع اقامتگاه های بومگردی از توریست ها و مهمانان در مکانی که مشابه فرهنگ و آداب و رسوم خودشان است پذیرایی می کنند و خاطرات خوشی از منطقه را برای مهمانان خود به ارمغان می آورند و همچنینمی توانند یک منبع درآمدی نیز داشته باشند.

هر اقامتگاه بومگردی بر اساس امکاناتی که به شما ارائه می دهد درجه بندی شده و خدمات مورد نیاز شما را از جمله محلی برای استراحت و خواب شبانه، سرویس های بهداشتی و حمام، پذیرایی و سرو غذا یا وجود امکانات کامل آشپزی و … را برای مهمانانش فراهم می نماید.

اقامتگاه های بومگردی در گلستان

اقامتگاه های بومگردی در گلستان

اقامتگاه بومگردی دراستان گلستان

امروزه در هر استان و منطقه ای ایران اقامتگاه های بوم گردی متعددی را خواهید یافت که میزبان شما بوده و حضور امن و راحت شما را در روستاها، طبیعت و مناطق مختلف ایران فراهم می کنند.شهرهای شمالی ایران نیز از این قاعده مستثنی نیستند. هر چند که در خطه شمال سوئیت های اجاره ای به وفور به چشم می خورند اما کسانی هستند که خواهان رزرو اقامتگاه بومگردی در گلستان شوند.

استان گلستان به دلیل اینکه دارای تنوع فرهنگ و آداب و رسوم و همچنین وجود قومیت های مختلف و طبیعت بی نظیری که دارد در جای جای این استان شما می توانید اقامتگاه های بومگردی را رزرو کنید که هر کدام از این مجموعه اقامتگاه ها با توجه به جاذبه طبیعی و موقعیت خاصی که دارد دارای امتیازاتی می باشد.

اقامتگاه بومگردی خالد نبی گلستان

این اقامتگاه در واقع می توان گفت یکی از بهترین اقامتگاه های بومگردی گلستان در فصل بهار می باشد. این اقامتگاه در میان هزار دره و در بین دشت های سرسبز و زیبایی شقایق می باشد و شما می توانید از این منظره رویایی استفاده کامل را ببرید. از ویزگی های این اقامتگاه بومگردی موسیقی زنده قوم ترکمن و همچنین اسب سواری با لباس های محلی مردمان ترکمن بسیار رویایی و هیجان انگیز است.

بوم گردی خالدنبی بهترین گزینه برای اقامت کسانی می باشد که علاقه مند به تجربه زندگی ترکمنی هستند . سوار بر پشت اسب های ترکمن در مراتع و صحراهای وسیع ، پیاده روی بر روی تپه های چشم نواز کوه چرکزلی ، بازدید از گورستان تاریخی خالدنبی و کمپ شبانه در طبیعت اطراف خانه ، همگی از تفریحات مهیجی است که با اقامت در بوم گردی خالدنبی میتوانید تجربه کنید.

اقامتگاه های بومگردی در گلستان

اقامتگاه بومگردی زیارت گرگان

کلی رخت خواب گل گلی گرم و نرم و زیبا داریم که در حالی که روشون دراز کشیدید و از پنجره های اتاقتون در حال تماشای مهتاب هستین، میتونین خواب آرام شیرینی رو تجربه کنید. همچنین به محض بیدار شدن چشمتون طبیعت زیبا جنگلی اطراف خواهید دید. بعدش خوردن یک صبحانه کاملا گرگانی میتونه یک روز متفاوت رو بهتون نوید بده. ضمننا جا واسه پارک ماشین داریم، توالت فرنگی و ایرونی،تهویه مطبوع، یخچال و از همه مهمتر حمام گرم که خستگی سفر رو از تنتون بیرون می کنه.  کلی هم ظرفای قشنگ داریم که احتمالا حین خوردن ناهار محو تماشای اونا میشین.

کلی غذاهای خوشمزه داریم که بیشترشون رو تا حالا نخوردین مثل خورشت "ساک" و "مرغانه ماست"، "ماش پتی و خیلی چیزای خوشمزه دیگه به سبک سنتی و گرگانی خودش پخته میشه. زندگی به سبک گرگانی و طعم دوست داشتنی غذاهای لذیذ مطمئنا خاطره خوش سفر به گرگان رو تا مدتها توی ذهنتون نگه می داره.

اقامتگاه های بومگردی در گلستان

اقامتگاه های بومگردی در گلستان

اقامتگاه بومگردی ساسنگ مینودشت

اقامتگاهی در ارتفاعات مینودشت برای تجربه زندگی در روستایی ییلاقی و همنشینی با مردمانی دوست داشتنی. اقامتگاه بوم گردی ساسنگ در ییلاقات شهر مینودشت در استان گلستان واقع گردیده است. ساسنگ یک روستای کوچک و آرام در دل جنگل های هیرکانی است و آبشارهای دائمی و پرآبی دارد که با یک پیاده روی نیم ساعته در مسیر جنگلی میتوان به آنها رسید.

جاذبه های گردشگری مینودشت

آبشارهای ساسنگ که پیاده روی نیم ساعته تا اقامتگاه دارد.

ترکمن صحرا و برج گنبد قابوس که بلندترین برج آجری جهان است و ۳۸ کیلومتر تا اقامتگاه فاصله دارد.

سایت پاراگلایدر ترسه مینودشت که تا اقامتگاه ۶۵ کیلومتر فاصله دارد.

گورستان باستانی خالدنبی که تا اقامتگاه ۱۱۳ کیلومتر فاصله دارد.

اقامتگاه ۱۲ اتاق دارد که در سه رده طبقه بندی شده و دارای امکانات مختلفی است.مجموع ظرفیت حداکثر ۴۵ نفر است و چشم انداز تمام اتاق ها رو به جنگل میباشد.

 

اقامتگاه های بومگردی در گلستان

اقامتگاه بومگردی پونه آرام علی آباد کتول

واحد اقامتگاهی پونه آرام واقع در روستای سیاه رودبار می باشد. این روستا در فاصله 20 کیلومتری شهرستان علی آباد کتول واقع شده است. سیاه رودبار بزرگترین ذخیره گاه سرخدار می باشد و دارای طبیعت بی نظیری می باشد.

جاذبه های گردشگری به این اقامتگاه بومگردی سد کبودوال می باشد که در حدود 20 دقیقه فاصله دارد و شما می توانید از آنجا در حدود 15 دقیقه حرکت کنید و به پارکینگ آبشار کبودوال برسید و از بزرگترین آبشا خزه ای دیدن نمایید. علاوه بر این دیدنی ها شما میتوانید شیرآباد , جنگل زرین گل , جنگل سرخدار , آبشارهای چپه دره و نروز سیاه رودبار و همچنین جنگل ابر دیدن نمایید.

در این واحد بومگردی شما میتوانید هر نوع غذای محلی را در رستوران سنتی سفارش دهید.و همچنین می توانید با صنایع دستی این مردمان پر تلاش آشنا شوید . اقامتگاه بومگردی پونه آرام دارای گارگاه و فروشگاه صنایع دستی می باشد که شما می توانید انواع سوغات را برای رونق زندگی مردمان این منطقه خریداری نمایید.

اقامتگاه های بومگردی در گلستان

اقامتگاه های بومگردی در گلستان

اقامتگاه بومگردی فارسیان آزادشهر

این اقامتگاه یک خانه سنتی و بومی در روستای فارسیان آزادشهر می باشد. این مجموعه دارای 4 واحد اقامتی در مساحت حدود 1400 متر می باشد. این اقامتگاه درمنطقه ییلاقی قرار گرفته است و بدلیل حفظ محیط کاملا روستایی یکی از اتاق ها فاقد سرویس و حمام اختصاصی می باشد و در حیاط محوطه برای رفاه و آسایش شما سرویس ایرانی و فرنگی تعبیه ده است.

یک روز اقامت دراین مجموعه و نشستن بر روی یک تراس زیبا و همچنین بخاری هیزمی شما را مهمان یک منظره شگفت انگیز می کند و چنان آرامشی را به شما هدیه می دهد که شاید کمتر جایی تجربه کنید.

هیجان دراین اقامت از بدو ورود با قرار گرفتن بر روی پل معلق آغاز می شود و شما را به مهمانی طبیعت شگفت انگیز فرا می خواند. این مجوعه بی نظیر دارای موزه صنایع دستی و همچنی آلاچیق های اختصاصی برای هر واحد اقامتی می باشد که می توانید از آنها برای صرف صبحانه و یا شب نشینی استفاده کنید.

اقامتگاه های بومگردی در گلستان

اقامتگاه های بومگردی در گلستان

اقامتگاه بومگردی ریگ چشمه

اقامتگاه بوم گردی ریگ چشمه در شهر فاضل آباد شهرستان علی آباد کتول، استان گلستان واقع شده است. این اقامتگاه بوم گردی در روستای تاریخی و گردشگری ریگ چشمه و با مصالح بومی مطابق با معماری سنتی خانه های بومی این منطقه بنا شده که چشم اندازی زیبا رو به طبیعت بکر و سرسبز روستا دارد.

روستای ریگ چشمه یکی از روستاهای بسیار زیبای دهنه ی محمدآباد کتول است که دارای طبیعتی بکر و فوق العاده می باشد و ظرفیت های خوبی برای جذب گردشگر از سراسر نقاط کشور را دارا می باشد.

جنگل های انبوه و زيبا، چشمه هاي فراوان، رودخانه، آبشارهاي بلند از جمله جاذبه های دیدنی روستا هستند که همه ساله باعث جذب شمار زیادی گردشگر به این منطقه می شود.دسترسی به این اقامتگاه به راحتی و از طریق مسیری آسفالت فراهم شده است. آنتن دهی حداکثری شبکه های اینترنت و تلفن همراه نیز در این اقامتگاه از نکات مثبت آن است.

اقامتگاه های بومگردی در گلستان

اقامتگاه بومگردی رامیان

اقامتگاه بومگردی بهشت پاقلعه که در ورودی روستاهای ییلاقی منطقه و با فاصله ۳۰ دقیقه از شهر رامیان قرار گرفته است. این روستا سرسبز در شهرستان رامیان استان گلستان واقع شده است و به دلیل قرار گرفتن در منطقه کوهستانی از زمستان های سرد و تابستان های معتدل و مرطوب برخوردار است.

این روستا در دل جنگل سرسبز و زیبای هیرکانی قرار دارد. این جنگل جاذبه های طبیعی زیادی همچون چشمه نیلبرگ، استخر طبیعی گل رامیان، غار نا شناخته شیرآباد، جنگل دره ملا، قلعه تاریخی میران، آبشارهای سیدکلاته، انجیر چشمه، پارک جنگلی زیبای دلند، آبشار چفت و آبشار جوزک دارد که گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند.

خانه های بومی این روستا به سبک خانه های روستایی شما ساخته شده که سقف آنها شیروانی و با گل و خشت خام ساخته شده اند.برای گذراندن اقامتی خوش در این اقامتگاه و رزرو از سایت گلستانی ها می توانید اقدام نمایید.

اقامتگاه های بومگردی در گلستان

اجاره اقامتگاه بوم گردی در گلستان

اکوتوریسم که در فارسی به بوم گردی تعبیر شده است به معنای احترام به طبیعت پیرامون و فرهنگ گذشته و سبک زندگی قدیم است. بوم گردی، سفری مسئولان است که افراد در سفر بوم گردی سعی دارند کمترین آسیب را به طبیعت، فرهنگ و سنن قدیم وارد کنند. اجاره اقامتگاه بوم گردی ما را با سبک زندگی گذشتگان آشنا می کند. هم چنین اقامتگاه های بوم گردی جایی است که مسافران در آن به آرامش می رسند. علت این امر وجود اقامتگاه های بوم گردی در محیطی خارج از شهر و درون بافت روستاه ها و نزدیک جنگل است. از این رو اجاره اقامتگاه بوم گردی در گلستان امتیازات زیادی دارد. فرصت آشنایی با اقوام مازندرانی که در شمال غربی گلستان و در روستاها و شهر بندرگز ساکن هستند تا هم نشینی با اقوام ترکمن که در شمال شرقی استان گلستان در شهرستان های بندرترکمن، گنبد و ... ساکن هستند. بازدید از آبشارها، چشمه ها و جنگل های زیبا و هزار رنگ گلستان مانند آبشار کبودوال، آبشار شیرآباد، چشمه گل رامیان، روستای جهان نما، روستای زیارت، جنگل النگدره و ... . برای اجاره اقامتگاه بوم گردی توصیه می کنیم مشخص کنید که به چه نوع آب و هوایی و چه سبک خانه های قدیمی علاقه دارید، سپس با جست و جو و دیدن تصاویر اقامتگاه های بوم گردی گلستان در سایت گلستانی ها به اجاره اقامتگاه در روستاهای گرگان  اقدام نمایید.

مزایا اجاره اقامتگاه های بوم گردی در گلستان چیست؟

اجاره اقامتگاه های بوم گردی در استان گلستان و گرگان و شهر های اطراف مزیت های خاص خود را دارد. در گلستان و با تعدد قومیت های مختلف فرصت دیدن سبک های مختلف از زندگی، پوشش، زندگی و انواع غذاهای سنتی و شیرین های ترکمنی را دارید. در هر گوشه از گلستان و روستاهای متعددش، فرصت کشف زیبایی های طبیعی و جنگل های بکر را دارید. با اجاره بوم گردی در روستاهای بندرگز، علی اباد، مینودشت، گرگان و سایر شهر ها اصلا دغدغه پیدا کردن مکان تفریحی را ندارید. غذاهای سنتی و خوشمزه ترکمنی جایی برای شک باقی نمی گذارد. از چکدرمه ترکمن که بسیاری از مسافران و گردشگرانی که به گلستان سفر می کنند شوق چشیدن طعم آن را دارند تا حلوا گردوی بندرگز که مشتریان خودش را دارد. اقامتگاه های بوم گردی در گلستان بازسازی شده خانه های قدیمی هستند بنابراین  با اجاره اقامتگاه در گلستان خودتان را در میان روستایی به دور از الودگی، سر و صدا و شلوغی تصور کنید. برای دیدن لیست اقامتگاه های گلستان در سایت گلستانی ، به لینک زیر بروید.

اقامتگاه های بوم گردی در گلستان

قیمت اجاره اقامتگاه بوم گردی در استان گلستان چقدر است؟

هزینه اجاره اقامتگاه بوم گردی در گلستان در همه جا استان یکسان نیست. قیمت اجاره اقامتگاه بوم گردی در روستاهای مختلف استان، به تعداد اتاق، امکانات اتاق، وجود یا عدم وجود پارکینگ، ارائه غذا های سنتی و فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. در واقع هر اقامتگاه بوم گردی در گلستان لیستی از امکانات را ارئه می دهد. برای اجاره اقامتگاه بوم گردی باید به امکانات آن توجه کنید و سپس بنا بر سلیقه و بودجه خود، اتاق یا سوئیتی در اقامتگاه را رزرو کنید. بهترین راه انتخاب یک اقامتگاه های بوم گردی گلستان دیدن نمای کلی بوم گردی و مقایسه قیمت هاست. بنابراین این این لینک می توانید لیست قیمت های اقامتگاه های بوم گردی در استان گلستان را مشاهده کنید. با اجاره اقامتگاه بوم گردی در گلستان، تنها یک کلیک فاصله دارید.

امکانات اقامتگاه های بوم گردی در گلستان

اکثر اقامتگاه های بوم گردی در گلستان امکانات  رفاهی و بهداشتی را در حد متوسط دارند. اقامتگاه های بوم گردی گلستان مجهز به امکانات گرماشی و سرمایشی مناسبی هستند. قطعا نباید توقع وجود کولرهای گازی یا سیستم شوفاژ را داشته باشید اما بخاری های هیزمی  و نفتی و پنکه هاس سقفی در اکثر بوم گردی ها وجود دارند. البته که خیلی از مسافران بخاری های هیزمی را بیشتر از شوفاژ در بوم گردی ها می پسندند. امکانات بهداشتی در بیشتر اقامتگاه ها در بیرون از اتاق ها و به صورت اشتراکی موجود است. وسایل خواب، لحاف و تشک های پشمی یا پنبه ای است و در بعضی اقامتگاه ها تخت نیز وجود دارد. بعضی از اقامتگاه ها در هر اتاق سرویس آشپزخانه دارند اما در برخی دیگر می توانید سفارش غذای محلی نیز داشته باشید. هزینه اقامتگاه های معمولا به ازای هر شب اقامت، برای هر فرد محاسبه می شود.

اقامتگاه های بوم گردی در گلستان

جاذبه های دیدنی استان گلستان

جنگل ناهارخوران در گرگان

با اقامت در اقامتگاه های بوم گردی در گلستان اولین و معروف ترین مکانی که همه دوست دارند از آن دیدن کنند، جنگل ناهاخوران در گرگان است. جنگا ناهارخوران 4 کیلومتر با شهر فاصله دارد و با معروف شدن آن امکانات تفریحی، گردشگری و رستوران های زیادی در آن وجود دارد. طبیعت جنگل ناهاخوران آب و هوایی عالی دارد. اگر قصد اجاره اقامتگاه بوم گردی در گلستان را دارید، بازدید از جنگل ناهارخوران را در بالای لیست تفریحات خود قرار دهید.

آبشار هفت طبقه شادان

آبشار شادان بر اثر فرسایش به طبقات زیادی تبدیل شده که واقعا دیدنی است. طبیعت آبشار شادان چشم نواز است. زیبایی آبشار و طبیعت اطرافش حیرت آور است. آبشار شادان در منطقه کردکوی با چهل متر ارتفاع گردشگران زیادی را به این منطقه وارد می کند. با اقامت در بوم گردی های گلستان، از دیدن این آبشار غافل نشوید که چشمان خود را از طبیعتی بی بدیل محروم خواهید کرد.

روستای ییلاقی جهان نما

دهکده ی زیبای جهان نما طبیعتی محسور کننده دارد. طبیعت و بافت این روستا بر شوق زندگی در هر آدمی می افزاید. روستای جهان نما، مکانی است که کمتر کسی  وجود دارد که به گلستان سفر کرده و از آن دیدن نکرده باشد. این روستا در فاصله 60 کیلومتری از جنوب شهر کردکو قرار دارد.

جاذبه های دیدنی دیگر استان گلستان می توان از آبشار کبودوال علی آباد، آبشار شیرآباد، جنگل گلستان در مسیر خراسان، چشمه های آب طبیعی و ... نام برد. اگر قصد اجاره اقامتگاه بوم گردی در گلستان را دارید پیشنهاد می کنیم از قبل برنامه های تفریحی خود را تنظیم کنید تا دچارسردرگمی نشوید و بتوانید از زمان خود بهترین استفاده را بکنید.

برچسب ها

بومگردی در علی آباد کتول بومگردی در زیارت اقامتگاه های گلستان اقامتگاه بوم گردی های گلستان لیست اقامتگاه های بومگردی در گلستان اقامتگاه های بومگردی در گلستان بوم گردی های گلستان اقامتگاه بوم گردی در استان گلستان بومگردی استان گلستان بومگردی گلستان اقامتگاه بومگردی در استان گلستان بومگردی درگلستان بومگردی در مینودشت اقامتگاه بومگردی جهان نما اقامتگاه بومگردی رامیان اقامتگاه بومگردی ریگ چشمه اقامتگاه بومگردی زیارت گرگانارسال دیدگاه


جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد سایت شوید:
ورود / ثبت‌نام

ورود/ثبت نام

لطفا برای ورود یا ثبت نام،شماره تلفن همراه خودرا وارد کنیددیدگاه ها

گروه بندی