انتخاب استان ارسال خبر و مقاله مکان جدید

روستای زیارت در دو قدمی گرگان

24/مرداد/1398 مدیریت مقالات بدون دیدگاه

روستای زیارت در دو قدمی گرگان | روستای زیارت یکی از بهترین انتخاب های مسافرین و مردم خود گرگان برای گشت و گذار می باشد. سفر به روستای زیارت شما را به میهمانی طبیعت دعوت می کند و شما با یک تجربه شیرین و دلپذیر از آن خارج می شوید  که شاید کمتر جایی بتوانید این لذت را احساس کنید.زمانیکه شما تصاویر روستای زیبای زیارت را ورق می رنید چنان وسوسه ای در دل شما به وجود می اید که ناخودآگاه شما را به سمت خود می کشد. این روستا در نزدیکی شهر گرگان است که یک چشم انداز بی نظیر و منحصر بفردی دارد.

بیشتر بخوانید

اجاره ویلا در زیارت

چشمه آبگرم زیارت

روستای زیارت در نزدیکی جنگل ناهارخوران می باشد. شما با پیمودن این جنگل به روستای رویایی و زیبای زیارت می رسید. در مسیر رسیدن به این روستا از هوای دل انگیز و درختان لذت ببرید البته جرگکی و دکه های سیار درمسیر به وفور مشاهده می شود.زمانیکه شما سنگفرش های خیابان را دیده اید بدانید به روستا رسیده اید جایی که سرسبز و بی نظیر است.

زیارت، تنها اسم اینجا نیست. زیارت خاصه رود، زیارت خسرو و زیارات، از دیگر نام‌های این منطقه است که البته کمتر شناخته شده‌اند. مورد دیگری که بد نیست بدانیم به اسم روستا برمی‌گردد. برخی می‌گویند به خاطر وجود امامزاده عبدالله، اسم اینجا زیارت شده و برخی دیگر دلیل آن را سفر بوداییان در هزاران سال پیش برای زیارت می‌دانند.

روستای زیارت در دو قدمی گرگان

روستای زیارت بهشت کوچک در دل گرگان

در طول سال افرادی زیادی بار سفر به گرگان را می بندند اما شاید بیشماری از آنها از جاذبه های گردشگری در گرگان بی خبر باشند. کافی است زمان ورود به شهر از گرگان دل بکیند و در حدود نیم ساعت رانندگی را در مسیر جنگلی به جان بخرید. در پایان این مسیر یک تجربه دلچسب و رویایی در انتظار شماست. بله درست است روستای ییلاقی بی نظیر زیارت را می گوییم. این روستا در میان دره رودخانه خاصه رود می باشد.

روستای زیارت دارای اسامی متعددی می باشد همچون زیارت خاصه رود، زیارت خسرو و زیارات نیز شناخته می شود. این روستا در ارتفاع 1000 متری از سطح دریا قرار دارد. اختلاف 10 الی 15 درجه با شهر گرگان و فاصله کم آن با مرکز شهر، این روستا را به منطقه ییلاقی و گردشگری مشهوری تبدیل کرده است.

خانه های قدیمی روستای زیارت با بالکن های چوبی و نرده ای و طبیعت بکر و بی همتای آن و همچنین مهمان نوازی مردم خونگرم در انتظار شما عزیزان می باشد پس معطل نکید قدم در این قطعه کوچک ار بهشت بگذارید و به گشت و گذار و تفریح بپردازید.

روستای زیارت در دو قدمی گرگان

آبشارهای روستای زیارت

تعدادی آبشار در حوالی روستای زیارت قرار دارند که طبیعت گردان را به سوی خود می کشانند:

آبشار دوقلوروستای زیارت

یکی از دیدنی های طبیعی روستای زیارت آبشارزیارت است که در 5 کیلومتری جنوب روستا و 19 کیلومتری جنوب گرگان قرار دارد و رسیدن به آن مستلزم 15 دقیقه پیاده روی است. این آبشار در مسیر رود آبشار -یکی از شاخه های فرعی رودخانه خاصه رود زیارت- شکل گرفته است و دل طبیعت گردها را می برد. اینجا در واقع دو آبشار می بینید که از ارتفاع 15متر به داخل حوضچه ای می ریزند. ذرات آب در هوای محوطه آبشار معلق هستند و رطوبت بالا باعث شده تا روی تخته سنگ ها نیز پوشیده از خزه و گلسنگ باشد. این مجموعه در محدوده منطقه حفاظت شده قرار دارد؛ اما استفاده دام ها از آن و تردد بدون کنترل انسان از مشکلاتی است که این تفرجگاه با آنها دست و پنجه نرم می کند.

آبشارهای دره تل انبار

در این دره 53 آبشار 2 تا 40 متری را می بینید که ارتفاع 20 عدد از آنها به بیش از 10 متر می رسد.

آبشار خال دره

آبشار خال دره که با نام جل دُره نیز شناخته می شود در شرق روستا و در میان دره ای زیبا قرار دارد. تنها با یک راهنمای کاربلد محلی می توانید به این آبشار برسید.

ارتفاعات تماشایی روستای زیارت

یکی از ویژگی های روستای زیارت قرارگیری آن در میان ارتفاعات است که جلوه خاصی به روستا بخشیده اند. زیارت از شمال به ارتفاعات «بندسر» و «خمام شهر»، از شرق به ارتفاعات «خال دره» و از غرب به ارتفاعات «ادیم» و «مازوکش» و «کمرسر» محدود می شود که هر یک زیبایی های خاص خود را دارند.

روستای زیارت در دو قدمی گرگان

کوه های اطراف روستای زیارت

1- زبله یا کله قندی بین کلاه گردان وکلیچال

2- کلیچال در شرق

3- کلاه گردان در شمال شرق

4- تلمبار در جنوب

5- سردانسر در جنوب غرب

6- زارمنجی در شمال

7- سفید آب و پیرزن چکل در شمال غرب

8- شمسک در شمال شرق

9- تاله (تالو) در جنوب غرب

روستای زیارت در دو قدمی گرگان

اگر قصد سفر به گرگان را دارید و میخواهید در روستای زیبای زیارت اقامت کنید از تیم گلستانی ها غافل نشوید.

09114481870

 

 
دیدگاه
دیدگاه شما :