انتخاب استان ارسال خبر و مقاله ثبت اقامتگاه

مشهورترین ییلاقات ماسال کدامند؟


مشهورترین ییلاقات ماسال کدامند؟ در این پست می خواهیم شما را با مشهورترین ییلاقات ماسال آشنا کنیم؟ ییلاقات ماسال چشم اندازی بی نظیر و شگفت آوری داره که شما را مبهوت خودش میکنه. در شمال ایران، شما با بهترین مناظر طبیعی و بکر برخورد میکنید و به همین علت، استان های شمالی ایران، مخصوصاً استان گیلان، در فصول بهار و تابستان، پذیرای تعداد بسیار زیادی گردشگر ایرانی و خارجی است. بیشترین گردشگری که به این منطقه زیبا سفر میکند در ماه های اردیبهشت تا اواخر تابستان است که به عنوان بهترین فصل سفر به ییلاقات ماسال از آن میشود یاد کرد. این در حالی‌ است که این منطقه پاییزی رویایی و فراموش نشدنی‌ نیز دارد.

برای داشتن یه خاطره فراموش نشدنی از ییلاقات ماسال پیشنهاد می کنم شماره 09114481870 را ذخیره کنید و تماس بگیرید بهترین کلبه را به شما معرفی میکنه

روستای اولسبلنگاه کجاست؟

شما میتوانید در هر بهار و تابستان با کوچ از شهر خود و با جرکت در ۲۵ کیلومتری جنوب ماسال و در ارتفاع ۱۸۰۰ متری از سطح دریا به روستای ییلاقی “اولسبلنگاه” برسید و از خنکای طبیعت و سرسبزی آن لذت ببرید. در این روستا تمامی خانه ها از چوب ساخته شده است که به همین علت دارای زیبایی خاص خود است. پیشنهاد میکنیم که در فصولی به روستای ییلاقی اولسبلنگاه سفر کنید که بتوانید از مناظر مه گرفته‌ی ییلاق بازدید کنید و از زیبایی آن لذت ببرید.

آدرس ییلاق اولسبلنگاه ماسال

استان گیلان، شهرستان ماسال ،۲۷ کیلومتری غرب ماسال

ییلاق سوچاله ماسال

خانه های رنگارنگ و نهایتا دو طبقه از جمله زیبایی‌های ییلاق سوچاله است. دیدن غروب آفتاب در این ییلاق یکی از پدیده های بی نظیر طبیعت ماسال است. بهترین زمان سفر به ای ییلاق اواخر بهار و فصل تابستان است که البته شلوغ ترین زمان آن هم هست. مناظر بکر و دیدنی این منطقه و مه ای که گل دره اطراف را پوشانده است، باعث جذب گردشگران زیادی شده است.

آدرس ییلاق سوچاله ماسال

این ییلاق در ۲۵ کیلومتری جنوب ماسال و در فاصله ۱۸۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد. قدم زدن عصرگاهی در این ییلاق تجربه ای ماندگار در ذهن تان به جا خواهد گذاشت. سوچاله در زبان محلی به معنای محلی است که گیاه گلپر و خنجری در آن می روید.

ییلاق خندیله پشت ماسال

فضای اطراف این ییلاق را کوه های بلند تشکیل داده است. برای رفتن به این ییلاق حتی در تابستان هم باید لباس گرم داشته باشید چون با یک منطقه کوهستانی طرف هستید.

ییلاق شنبه راه

با اجاره کلبه چوبی در ماسال و ییلاق شنبه راه می توانید شاهد دامپروری مردم بومی این منطقه باشید و شب را هم در آنجا سپری کنید.

ییلاق شاندرمن ماسال

 شاندرمن آب و هوایی کوهستانی داشته و مناطق دیدنی چون آبشار پلکانی شته میل، رودخانه مرغک، جنگل اَلا شستان وزمه مندن، آبشار جیره وزن و خشکه دریا را در  خود جای داده است. ضمن اینکه بازاری سنتی برای فروش صنایع دستی دارد.

چرا باید این ییلاقات را ببینیم؟

هدف شما از مسافرت چیست؟ دوست دارید مدت زمانی را دور از سر و صدای شهر بگذرانید؟ دوست دارید مدتی را در طبیعت و آب و هوای بی نظیر ماسال بگذرانید؟ دوست دارید کوه و دشت و ابر و مه و رودخانه های پر آب را یک جا ببینید؟ دوست دارید اقامت در کلبه‌های چوبی را تجربه کنید؟ دوست دارید هوای خنک و تمیز را در تابستان تجربه کنید؟ دوست دارید سکوت و آرامش را در دل طبیعت تجربه کنید؟ اگر هدف تان هر یک از موارد بالاست، باید به این ییلاق ها سر بزنید.

پیاده‌روی در دشت‌ها و مراتع این ییلاق و دیدن درخت‌های راش و آلو حالتان را خوب می‌کند. حتی می‌توانید تا دشت‌های آلاله‌ها (جایی که میرزا کوچک‌خان جنگلی) بروید و رودخانه خالکایی و رود مرغک را ببینید.

راه رسیدن به ییلاقات ماسال

قبل از این که به سمت رشت وارد شوید، از امامزاده هاشم به سمت جاده سراوان بروید. با این کار بدون این که به فومن و صومعه سرا وارد شوید، به ماسال می‌روید. وقتی وارد ماسال شدید، باید از بلوار بلندی گذر کنید و از همین جاده است که ییلاقات ماسال شروع می شود. با یک ساعت گذر از این جاده، به بام سبز ماسال می رسید که تا جایی که چشم کار می کند، فقط سرسبزی می بینید.

اقامت در ییلاقات ماسال

اجاره ویلا، باغ ویلا، کلبه های چوبی و اقامتگاه های بوم گردی در ماسال می تواند بهترین انتخاب باشد. اگر دوست دارید هزینه کمتری بپردازید و با سنت‌ها و فرهنگ های مردم منطقه آشنا شوید، حتما به اجاره کلبه‌ چوبی در ماسال یا اقامتگاه‌های بوم گردی را فکر کنید. برای اجاره ویلا و سوئیت در ماسال، می‌توانید شهر ماسال را در سایت گلستانی ها جستجو کنید تا سفری امن و بی دغدغه را تجربه کنید.

برچسب ها:دیدگاه
دیدگاه شما :