انتخاب استان ارسال خبر و مقاله مکان جدید

ماسال نگین درخشان گیلان

۱۴/تیر/۱۳۹۹ مدیریت مقالات بدون دیدگاه

ماسال نگین درخشان گیلان: اگر از زندگی شهری و شهرهای پر جمعیت و پر از اتومبیل و مردم خسته شده اید روستای ماسال می تواند بهترین گزینه برای شما باشد تا چند روز آرامش خود را احساس کنید. در این مقاله قصد داریم روستای ماسال و اجاره کلبه در ماسال به همراه دیدنی های آن را به شما معرفی کنیم پس همراه ما باشید.

روستای ماسال در گیلان

روستای ماسال در گیلان یکی از زیباترین مکانهایی است که می توانید در مناطق شمالی ایران امی توانید به عنوان مقصد سفر انتخاب کنید. این روستا از نظر گردشگری ایران از جایگاه ویژه ای برخوردار است. ماسال به بهشت ​​گمشده در گیلان گفته می شود و طبیعت سرسبز و سرسبز آن ، آب و هوای معتدل و چشم نواز ثابت می کند که این نام برای روستای ماسال کاملاً مناسب است.

ماسال نگین درخشان گیلان

شما می توانید هر چیزی را ببینید که باعث شود شما عاشق زندگی روستایی در روستای ماسال باشید. بعد از اینکه برای اقامت در ماسال یک کلبه چوبی اجاره کردید و تجربه خوابیدن در یک کلبه چوبی در زیر آسمان پرستاره را داشتید و با صدای پرندگان بیدار می شوید لحظه ای شیرین تر و رویای تر از این سراغ دارید. سپس در اسرع وقت از کلبه خارج شوید تا فرشی از ابرها را در زیر پاهای خود ببینید. در ادامه خود را برای یک روز خوردن غذای محلی آماده کنید.

ماسال ایران و شاندرمن

ماسال روستایی دیدنی و بی نظیر در گیلان است که علاقه مندان زیادی هر ساله برای گردش دراین روستا و اجاره کلبه در ماسال این روستا را انتخاب می کنند. طبیعت زیبای این شهر و جنگل های سرسبز آن یکی از دلایلی است که توجه طبیعت گرایان را به این منطقه جلب کرده است. از طرف دیگر ، اقیانوس ابر در این منطقه پدیده زیبایی است که قدم زدن روی ابرها را به واقعیت تبدیل می کند.

ماسال نگین درخشان گیلان

ماسال مکانی رویایی و یکی از قدیمی ترین شهرهایی است که از سلسله اشکانیان وجود داشته است. این شهر از دو بخش ماسال و شاندرمن تشکیل شده است. این دو منطقه مملو از جاذبه های طبیعی است که هنوز هم تعداد زیادی ناشناخته است و همین امر محیط زیست آن را بی نظیر کرده است. با این حال ، هیچ کس نمی داند که ماسال دقیقاً به چه معنی است ، اما به نظر می رسد از یک کلمه تالشی "مازال" به معنای کوهستانی و شهری با کوه است.

جاذبه های طبیعی ماسال

رودهای ماسال

وقتی به ایران سفر می کنید ، از جاذبه های ماسال ، ما نمی توانیم از دو رودخانه زیبایی که این منطقه را زیبا تر کرده اند غافل شویم رودهای خالکایی ماسال و رود مرغک شاندرمن رودخانه‌های مهم شهرستان ماسال هستند،رودخانه خالکایی ماسال از قله مرتفع و 3هزارو 150 متری شاه معلم سرچشمه می‌گیرد و پس از طی 40 کیلومتر از داخل شهر ماسال عبور می‌کند.

این رودخانه‌ها قابلیت کایاک سواری (قایقرانی در آب‌های خروشان یا همان رفتینگ) را دارند. پارک ساحلی ماسال در کنار رودخانه خالکایی قرار دارد که روز خوبی را در کنار خانواده‌ها می‌توانید در آن بگذرانید. البته در هوای مناسب در تابستان!

ماسال نگین درخشان گیلان

ییلاقات ماسال

اولسبلنگاه روستایی در بالای ماسال است که مردم این منطقه در هر بهار و تابستان از ماسال به این روستا مهاجرت می کنند. این روستای پرشکوه کوهستانی ، در ارتفاعی از هزار و 489 متر از سطح دریا ، فرم و معماری قدیمی خود را حفظ کرده و با خانه ها و تخته های چوبی و سقف های رنگارنگ هنوز هم همه را به خود جلب می کند.

ماسال نگین درخشان گیلان

غار آویشو شگفتی استان گیلان

ماسال غارهای زیادی دارد. بزرگترین و زیباترین غار این شهر غارآویشو است. این غار در 22 کیلومتری ماسال با دهانه 15 متر و ارتفاع دهلیز از 30 متر تا 50 متر واقع شده است. در غار نیز رودخانه ای وجود دارد و آبشارهای زیادی دارد.

طول استالاگمیت و استالاکتیت در این غار به 1 متر می رسد و زیبایی غار را چند برابر می کند. برای رسیدن به این غار باید به ماسال بروید و از شهر شاندرمن 40 کیلومتر فاصله بگیرید. در آن منطقه می توانید غار آویشو را ببینید.

ماسال نگین درخشان گیلان

پارک روستای ماسال

این پارک ساحلی به سه بخش سبز ، روستای اسب ریسه  و اولسبلنگاه تقسیم می شود که اصلی ترین جاذبه های گردشگری ایران برای گردشگران این روستا است.

ماسال نگین درخشان گیلان

جاذبه های تاریخی روستای ماسال

یادبود میرزا کوچک خان جنگلی ، پیشکسوت جنگل که در ارتفاعات ماسال درگذشت ، واشمه سرا ، قلعه کول ، سنگ باست ، خندیله پشت ، توفنگ سازگون از جمله اماکن تاریخی ماسال است.

ماسال نگین درخشان گیلان

بهترین فصل برای سفر به ماسال

بهترین زمان سفر به ماسال از اردیبهشت تا مهر است. در بقیه سال میزان مه غلیظ است و چیز زیادی برای دیدن وجود ندارد.

برای سفر به ماسال چه چیزی با خودمان ببریم

بیشتر مسافران برای اقامت و شب مانی در ماسال به فکر اجاره کلبه در ماسال هستند از آنجا که شب های ماسال خنک است ، داشتن یک پتو مسافرتی ، کیسه خواب و لباس گرم بسیار ضروری است. همچنین کفش مناسب برای پیاده روی داشته باشید. اگر به ارتفاعات ماسال می روید ، بهتر است قبل از رفتن به آنجا ، مخصوصاً آب و نان ، نیازهای خود را بخرید.

ماسال نگین درخشان گیلان

در ماسال کجا بخوریم؟

اگر از افرادی که به ماسال سفر می کنند بپرسید ، رستوران خزر ماسال در خیابان انقلاب بهترین رستوران در سطح شهر است. بین غذاهای سنتی ایرانی در این منطقه ، کباب ترش و کباب این رستوران بسیار خوب هستند و قیمت آنها خیلی گران نیست.

کجا در روستای ماسال بمانیم؟

بسیاری از گردشگران ترجیح می دهند در کلبه های چوبی ماسال بمانند ،پس تا کلبه های چوبی ماسال رزرو نشده است شما هم اقدام کنید.

مسیر دسترسی به ماسال

قبل از ورود به رشت از امامزاده هاشم ، اندکی پس از جاده پلیس رشت ، در جاده سراوان ادامه دهید تا به ماسال برسید بدون اینکه وارد فومن ، شهر تولیم شوید.برچسب ها: اجاره ویلا در ییلاقات ماسال اجاره ویلا لوکس در ماسال اجاره ویلا ماسال وشمه سرا اجاره ویلا ماسال گیلان اجاره ویلا دربست در ماسال اجاره ویلا چوبی ماسال مسیر دسترسی به ماسال ماسال کجاست دیدنیهای ماسال جاهای دیدنی ماسال اجاره ویلا جنگلی ماسال اجاره ویلا با قیمت مناسب در ماسال اجاره ویلا باغ در ماسال اجاره ویلا ارتفاعات ماسال اجاره ویلا در روستای اولسبلنگاه ماسال اجاره ویلا در ارتفاعات ماسال اجاره ویلا ماسال ارزان اجاره ویلا در ماسال شاندرمن اجاره ویلا در ماسال اولسبلنگاه اجاره ویلا در ماسال ارزان اجاره کلبه در ماسالدیدگاه
دیدگاه شما :