انتخاب استان ارسال خبر و مقاله مکان جدید

اجاره ویلا در خاک پیرزن

11/دی/1394 مدیریت گردشگری در گلستان - مقالات بدون دیدگاه

اجاره ویلا در خاک پیرزن : هر طبیعت گردی یا بهتر است بگوییم هر انسانی دوست دارد از طبیعت بکر، روستاهای زیبا و جاذبه های دیدنی در هر کجای ایران دیدن کند. سفر به شمال و جنوب، تفریح در کیش یا دریای خزر فرقی نمی کند وقتی هنوز هم جاهای زیبایی برای گذراندن تعطیلات و لذت بردن وجود دارد. روستای خاک پیرزن از همین مکان هاست. بهتر است بگوییم در استان گلستان مکان های زیبا و روستاهای دیدنی فراوان است. از روستای خاک پیرزن در علی آباد تا روستای ساسنگ با سبک قدیمی اش در مینودشت. نقطه نقطه شهرها و روستاهای استان گلستان برای یک گردش حسابی و فاصله گرفتن از شلوغی شهر مناسب هستند. هم چنین ارتفاع روستا خاک پیرزن که حداقل 1000متر بالاتر از سطح دریا است، برای فرار از گرمای تابستان، مقصد سفر گردشگران زیادی است.

برای ایرنگردی یا تعطیلات چند روزه پیشنهاد های زیاد و متنوعی وجود دارد. برای مثال اجاره ویلا در خاک پیرزن، اجاره ویلا در چجا، اجاره ویلا در چلی، اجاره ویلا نرسو، اجاره ویلا در طاویر، اجاره ویلا در افراتخته ، اجاره ویلا در مایان و اجاره ویلا در ساسنگ. همه ی این مکان های زیبا با طبیعت شگفت انگیز در استان گلستان وجود دارند.

حتی اگر می خواهید بیشتر با فضای روستا، آرامش و سکوت حاکم بر آن و سبک زندگی روستایی انس بگیرید، اقامتگاه های بوم گردی در ساسنگ و استان گلستان انتخاب هایی مخصوص شماست.

اکولوژی یا اقامتگاه های بوم گردی با هدف حفظ جو و فضای روستاها شروع به کار کردند. یکی از بهترین اقامتگاه های بوم گردی گلستان در روستای ساسنگ واقع است. با اجاره اقامتگاه بوم گردی در ساسنگ یک خاطره ی به یاد ماندنی از سفر به گلستان در ذهن خود ثبت کنید.

درواقع اگر قصد اجاره ویلا در گلستان را داشته باشید، اینقدر گزینه های فراوان و مناسبی پیش روی شماست که قطعا گیج خواهید شد. یکی از این پیشنهادات اجاره ویلا در خاک پیرزن است.

اجاره ویلا در خاک پیرزن

اجاره ویلا در خاک پیرزن

روستای خاک پیرزن در استان گلستان، از توابع شهرستان علی آباد کتول است. این روستا در منطقه سرسبز و خوش آب و هوا زرین گل قرار دارد. علی رغم پیشرفت زندگی شهری، روستای خاک پیرزن بافت خود را حفظ کرده است.

خاک پیرزن از روستاهای کوهستانی و ییلاقی است که در اطراف آن جنگل های بکر و زیبا و آبشارهای خروشان به چشم می خورد. از این اجاره ویلا در خاک پیرزن انتخاب درستی است. با اقامت در خاک پیرزن علاوه بر زندگی در طبیعتی بکر و آب و هوایی تمیز می توانید از آبشارهای اطراف روستا لذت ببرید.

در کنار وجود روستای خاک پیرزن، روستاهای دیگر علی آباد کتول نیز ارزش دیدن دارند. مانند روستای چلی که آبشار زیبایی به ارتفاع حدود 60 متر دارد  که از بلندترین آبشارهای این منطقه محسوب می شود..  از دیگر آبشارهای زیبای علی آباد کتول به آبشار چجا، آلامن و آبشار چلم می توان اشاره کرد.

طبیعت روستای خاک پیرزن و جنگل های اطراف آن روح انسان را تازه می کند. حیف است تا روستای خاک پیرزن سفر کنید و زندگی در اقامتگاه های بوم گردی را تجربه نکنید. درواقع اقامتگاه های بوم گردی همان خانه های قدیمی با سبک خاص خود است که توسط صاحب خانه تعمیر شده و در اختیار مسافران قرار می گیرد. اگر از افرادی هستید که به زندگی در روستا و خانه های کاهگلی علاقه دارید، بهترین مکان برای اجاره، اجاره اقامتگاه بوم گردی در ساسنگ است.

اجاره اقامتگاه بوم گردی در ساسنگ

روستای ساسنگ از روستاهای مینودشت است که تا شهر علی آباد حدود نیم ساعت فاصله دارد. با اجاره اقامتگاه بوم گردی در روستای ساسنگ می توانید به روستای خاک پیرزن و آبشارهای زیبای علی آباد نظیر آبشار کبودوال که آبشاری تمام خزه ای است، سر بزنید.

جالب است بدانید که روستای ساسنگ از روستاهایی است که بافت قدیمی و سنتی خود را حفظ کرده است. مردمان مهربان، طبیعت بکر، آبشارهای زیبا و آب و هوای تمیز و تازه از عواملی است که هر ساله مسافران زیادی را به این روستا وارد می کند.

اجاره بوم گردی در ساسنگ تقریبا در همه ی فصول سال فراهم است ولی بهترین زمان اجاره اقامتگاه بوم گردی در روستای ساسنگ، فصل تابستان است، زیرا روستای ساسنگ از روستاهای کوهستانی است و طبیعتا آب و هوای خنکی دارد و برای فرار از گرمای تابستان انتخاب فوق العاده ای است.

اجاره اقامتگاه بوم گردی در ساسنگ یا اجاره ویلا در خاک پیرزن؟

انتخاب بین اجاره اقامتگاه بوم گردی در ساسنگ یا اجاره ویلا در خاک پیرزن باید فاکتورهایی را در نظر بگیرید. البته باید توجه کنید که در نهایت این نظر شخصی شماست که برای تعطیلات خود اجاره بوم گردی در ساسنگ را انتخاب کنید یا اجاره ویلا.

اجاره ویلا در خاک پیرزن

امکانات اقامتگاه بوم گردی و ویلا

در مقایسه امکانات بوم گردی با ویلا لازم به ذکر است که امکانات رفاهی و دسترسی به امکانات شهری در ویلاهای مختلف متفاوت است. در واقع دسترسی به جاده و اماکن تفریحی به موقعیت قرارگیری ویلا بستگی دارد.

بعضی ویلاها در اطراف روستا و بعضی از آن ها در نزدیکی جنگل واقع شده اند. اقامتگاه های بوم گردی معمولا درون روستا قرار دارند و امکانات ساده زندگی نظیر وسایل سرمایشی و گرمایشی، وسایل خواب و در مواردی وسایل پخت و پز را دارند.

هزینه اجاره اقامتگاه های بوم گردی و اجاره ویلا

هزینه اجاره اقامتگاه های بوم گردی یا اجاره ویلا از مواردی است که باید به امکانات درون ویلا توجه کنید. از دیگر پارامترهای موثر در اجاره اقامتگاه بوم گردی، فاصله تا شهر، دسترسی به امکانات شهر و موقعیت جغرافیایی قرارگیری آن است.

آب و هوای اقامتگاه و ویلا

چه اقامتگاه بوم گردی اجاره کنید، چه ویلا؛ مطمئن باشید که از بهترین آب و هوا تنفس خواهید کرد. در واقع اقامتگاه های بوم گردی با قرارگیری درون روستا و دور بودن از شهر، آب و هوای تازه و مطبوعی دارند. هم چنین ویلاها معمولا در اطراف روستاها قرار دارند که در این شرایط، با اقامت در ویلا، از آب و هوای خوش و مطبوع برخوردارید.

دسترسی به امکانات شهری

با اجاره ویلا در ساسنگ حدود 20 کیلومتر از شهرستان مینودشت فاصله دارید و این فاصله در کمتر از نیم ساعت طی می شود. از طرفی معمولا با اقامت در اقامتگاه های بوم گردی، پذیرایی صبحانه با صاحب خانه است ولی برای ناهار و شام باید فکری بکنید که می توانید از قبل همه وسایل مورد نظر را تهیه کنید.

در بدترین حالت، از صاحب خانه برای تهیه غذا کمک می گیرید که در واقع این مورد، بهترین گزینه است. دسترسی به امکانات شهری و سوپر مارکنت ومغازه در ویلاها هم به فاصله ویلا از شهر باز می گردد.

اجاره ویلا در خاک پیرزن قطعا اتفاق هیجان انگیزی در زندگی تان خواهد بود. هم چنین اجاره اقامتگاه بوم گردی در مینودشت و روستاهای اطراف آن، مانند زندگی درسال ها قبل است. با همان آرامش و دور بودن از زندگی شلوغ شهری. برای اجاره اقامتگاه بوم گردی یا اجاره ویلا، انتخاب با شماست.
دیدگاه
دیدگاه شما :