انتخاب استان ارسال خبر و مقاله مکان جدید

اجاره ویلا در افراتخته

27/شهریور/1397 مدیریت گردشگری در گلستان بدون دیدگاه

اجاره ویلا در افراتخته : روستای افراتخته یکی از روستاهای سرسبز و جنگلی گلستان است . این روستا تنها دهکده ای در دهنه زرین گل است که توسط جنگل احاطه شده است. در افراتخته هر ساله به خاطر جاذبه های گردشگری که دارد مسافران و گردشگران زیادی را به خود جلب می کنند. شما نگران اجاره ویلا در افراتخته نباشید ویلای اجاره ای در افراتخته به وفور پیدا می شود اما پیشنهاد می کنیم که قبل از حرکت به سمت روستای افراتخته فکر اجاره سوئیت در افراتخته را کرده باشید. گاهی اوقات با ورود به روستا باید چندین ساعت برای اجاره ویلا در افراتخته معطل شوید و همین باعث می شود زمان کافی برای گشت و گذار را نداشته باشید پس پیشنهاد می کنیم برای اجاره ویلا در علی آباد کتول همراه ما باشید.

اجاره ویلا در روستای افراتخته

اجاره ویلا در افراتخته کار بسیارآسانی نیست و ویلاها در این روستا دارای تنوع بسیار زیادی دارند. البته با ورود به این روستا شما تابلوهایی را خواهید دید که نوشته اجاره ویلا در افراتخته اما پیشنهاد می کنم قبل از ورود به این روستا برای اقامت ویلای خود را رزرو نمایید. اجاره ویلا در افراتخته زمان بر است و اگر شما در تعطیلات و یا آخر هفته وقت برای رفتن به این روستا گذاشته اید پس الکی زمان تفریح خودتان را با گشتن برای اجاره ویلا در افراتخته هدر ندهید.

چگونه میتوان اجاره ویلا ارزان در افراتخته داشته باشیم؟

افراتخته یکی از روستاهای پرطرفدار در گلستان است و مردم این روستا را یکی از بهترین مناطق برای گذراندن آخر هفته می دانند. اگر به دنبال اجاره ویلا ارزان در افراتخته هستید باید در اواسط هفته که تعداد مسافر در این روستا کم می باشد برای دیدن این روستا برنامه ریزی کنید و یا از خانه های سنتی و ساده روستایی برای اجاره ویلا در افراتخته استفاده کنید.

اجاره سوئیت ارزان در افراتخته

در هر منطقه ای مسافران برای سفر انتخاب می کنند قطعا تعدادی از مسافران هستنید که به دنبال اجاره ویلا ارزان قیمت می باشند. در افراتخته نیز تعدادی زیادی از این قبیل ویلاها وجود دارد که شما می توانید برای اجاره سوئیت در افراتخته از آن استفاده کنید.

اجاره ویلا ارزان در افراتخته

شما می توانید در صفحه اجاره ویلا در افراتخته از سایت گلستانی ها برای اقامت در افراتخته به دنبال ویلای ارزان قیمت باشید. ویلاهای ارزان قیمت فقط امکانات کمتری دارند و در برخی موارد خانه های روستایی بدون تراس می باشند. البته خب داشتن یک خانه روستایی در ییلاق افراتخته خالی از لطف نیست.

اجاره ویلا تراس دار در افراتخته

اجاره ویلا با ویوی کوهستانی در افراتخته طرفداران بسیار زیادی دارد و دل هر گردشگری را برده است و قطعا هر مسافری به دلیل دیدن تماشای طبیعت بکر به این روستا سفر میکند و اجاره ویلا تراس دار در افراتخته یکی از بهترین شرایط ها برای اقامت در است. ولی از آنجاییکه این ویلاها بسیار مورد استقبال قرارگرفته اند خیلی زود پر می شوند.

اجاره سوئیت در افراتخته

روستای زیبای افراتخته دارای سوئیت های بسیار زیبا با ویوی بی نظیر است که می توانید برای تعطیلات اخر هفته با اجاره سوئیت در افراتخته بهترین لحظات را برای خودتان رقم بزنید. سوئیت های اجاره ای در افراتخته دارای امکانات کافی و تمامی لوازم اولیه نیز در ویلا مهیا می باشد.

برخی از سوئیت های اجاره ای در افراتخته ویلایی و دارای حیاط بسیار زیبا میباشد و تعدادی دیگر از این ویلاها به صورت آپارتمانی می باشند و دارای تراس های بسیار زیبا و دیدنی هستند. پس برای اجاره ویلا در افراتخته با ویوی کوهستانی عجله کنید چرا که این ویلاها در تعطیلات بسیار زود پر می شوند.

مسیر دسترسی روستای افراتخته

برای رفتن به این روستا از طریق شهرهای علی آباد و گرگان که جاده ی آن مناسب و آسفالته است می توان به این نقطه سفر کرد. جاده روستای افراتخته جنگل‌های انبوهی دارد و مسیر آسفالت شده جاده از دل این جنگل ها می گذرد طول مسیر جاده روی کوه است و شیب نسبتا تندی دارد و در فصولی که جاده مه غلیظی دارد حرکت و ادامه مسیر در آن سخت است.

بنابراین برای رسیدن به روستای افراتخته باید با احتیاط به آنجا رفت و یا اینکه مسیر جاده را به سمت روستا که حدود دو ساعت راه است پیاده روی کرد. افراتخته در ۳۲ کیلومتری علی‌آباد کتول واقع شده است .

اقامت در روستای افراتخته

اقامت در روستای افراتخته بسیار لذت بخش و حیرت انگیز است. شما با ورود به این روستا طعم هوای خنک ییلاق را خواهید چشید. با اجاره ویلا در افراتخته شما میتوانید یک تعطیلات آخر هفته شادی را ثبت کنید.

غذای های محلی روستای افراتخته

روستاییان در افراتخته علی آباد کتول ییلاق و قشلاق می‌کنند. انواع غذاهای گرم و لذیذ در این روستا یافت می‌شود که می‌توان به آش، آبگوشت، کباب، انواع خورشت و نان محلی اشاره کرد.

روستای افراتخته از دو قسمت بالا و پایین تشکیل‌شده است که مسیر این دو روستا با یکدیگر متفاوت است. خیابان سمت راست به روستای افراتخته بالا منتهی می شود و خیابان سمت چپ به سمت روستای افراتخته پایین حرکت می کنیم. لباس محلی اهالی روستای افراتخته هنوز رایج است، لباس مردان (کت و شلوار، جلیقه و کلاه پشمی) و زنان (پیراهن‌های بلند، پیراهن، جلیقه، روسری و پوشش روی روسری) است.

برای تجربه تمامی این زیبایی هایی که گفته شد ابتدا باید برای اجاره ویلا در افراتخته اقدام کنید تا بتوانید تمام این زیبایی ها را لمس کنید.

در مجاورت روستای افراتخته کوه‌های افراتخته در شمال، تکیانو در شرق، ملیارتو در غرب و دره افراتخته در جنوب قرار گرفته‌اند. شکار در جنگل‌های افراتخته ممنوع است و منطقه حفاظت‌شده است.این روستای کوهستانی در ارتفاع ۱۵۵۰ متری از سطح دریا قرار گرفته و تحت تأثیر اقلیم کوهستانی،تابستان‏های افراتخته معتدل و زمستان‏های آن سرد است.

اجاره خانه روستایی در افراتخته

اهالی این روستا با آغاز فصل سرما قشلاق می کنند و به خانه های دیگری می روند. مردم این منطقه به زبان شیرین کتول تکلم می کنند و هنوز هم روستای با سنت و آیین قدیمی می باشد که مردمان آن با پوشیدن لباس های محلی در آن زندگی می کنند.

اکثر روستاییان از طریق فعالیت های زراعی، باغداری و دامداری امرار معاش می کنند. برخی نیز از طریق خدمات و صنایع دستی درآمد خود را تأمین می کنند.شما می توانید برای اجاره خانه روستایی درافراتخته در سایت گلستانی ها جستجو کنید.

دیدنی های روستای افراتخته

روستای افراتخته پر از چشمه ‏های آب معدنی که در اطراف آن قرار گرفته و آبشارهای طبیعی زیبایی رو هم می توانید در ارتفاعات روستا ببینید که از بلندای ۳۰۰ تا ۲۵۰۰ متری سرازیر می‏ شن. اما افراتخته به جز کوه و جنگل، یه رودخونه هم داره که در جنوب روستا جریان داره. وجود همین رودخونه به همراه آب و هوای معتدل منطقه، باعث رونق کشاورزی در آن شده است.

در سفر به روستای افراتخته می توانید سری هم به چاه سنگی و باستانی پیرآلا در ۲ کیلومتری روستا بزنین و گورستان گبری و حمام قدیمی روستا معروف به کهنه حمام رو ببینین که همه بیانگر قدمت زیاد این روستا هستند. در فاصله نیم کیلومتری روستا، یکی از جنگل‏ های کمیاب درختان سرخدار (از گونه ‏های نادر جنگلی)، محفوظ مونده.در کل یه روستا با یه دنیا جاذبه منتظر شماست.

جاذبه های گردشگری در افراتخته

 1. چشم‏ انداز جنگل‏های سرخدار
 2. سواحل رودخانه افراتخته
 3. یخچال‏های طبیعی در ۳ کیلومتری روستا
 4. چشمه ‏های آب معدنی نزدیک روستا
 5. آبشارهای طبیعی بسیار زیبا
 6. خانه‏ های قدیمی و پراکنده روستا
 7. گورستان قدیم گبری
 8. حمام قدیمی روستا معروف به کهنه حمام
 9. چاه سنگی کهن پیرآلا
 10. آداب و رسوم مردم روستا
 11. پوشش زنان و مردان روستا
 12. آشنایی با مردم خونگرم و مهمان نواز روستا

شغل مردم روستای افراتخته

سیب ‏زمینی، پیاز، سیر، گندم، جو، یونجه، ارزن و لوبیا چیتی تولیدات زراعی اصلی روستای افراتخته است در این روستا باغداری و زراعت رونق نسبتا خوبی داشته باشد و کشت گیاهان دارویی مثل گل گاوزبان در آنجا رواج داشته باشد. پرورش زنبور عسل و تولید عسل یکی دیگر از فعالیت های مردم روستا است. فرآورده های دامی و لبنی شامل شیر و سایر فرآورده های آن، گوشت و پشم گوسفند است.

بهترین فصل سفر به افراتخته

این روستا به دلیل کوهستانی و جنگلی بودن در نیمه اول سال شما هوای بسیار خنک و دلچسبی را خواهید داشت و سرسبزی جنگل و چشم انداز خیره کننده کوهستان در انتظار شماست و اما اگر به دنبال بخاری هیزمی و سوز سرد زمستانی و برف می گردید حتما نیمه دوم سال برای دیدن از این روستا انتخاب کنید.

اجاره ویلا در افراتخته در فصول مختلف سال دارای یک قیمت مشابه نمی باشد چرا که هر فصل دوستداران خود را دارد.

صنایع دستی و محصولات طبیعی روستای افراتخته

در این روستا شما می توانید عسل طبیعی , لبنیات محلی و صنایع دستی بی نظیرمانند قالی، چادرشب، سفره پارچه ای، دستمال، نمدمالی،چوخا، ساق پیچ پشمی، کوله پشتی و انواع وسایل چوبی مانند قاشق، لگن، سطل، خیش چوبی را که حاصل زحمت این مردمان پاک و زحمتکش می باشد را به عنوان یادگاری و سوغات خریداری نمایید.

چشم‏ انداز جنگل‏های سرخدار افراتخته

یکی از مهم ترین گونه های جنگلی این منطقه درختان زیبا و قدیمی سرخدار هستند. می توانید در محل مناسبی در میانه جنگل از خودرو پیاده شوید و گشت و گذار جنگلی را شروع کنید. در این منطقه جنگلی گراز، شغال، روباه، راسو، سمور و جوندگان بیشتر از خرس و شوکاست. محلی ها در اینجا پلنگ و گرگ هم دیده اند. هم به دلیل وجود این حیوانات و هم خطر گم شدن در جنگل به هیچ وجه بدون راه بلد های محلی وارد جنگل نشوید.

 

برچسب ها: اجاره ویلا درافراتخته اجاره سوئیت در افراتخته ویلای دربست کوهستانی در افراتخته ویلای ییلاقی جنگلی در افراتخته علی اباد اجاره ویلا در افراتخته با ویوی کوهستانی اجاره ويلا افراتخته ویلا اجاره ای افراتخته اجاره ویلا در گلستان اجاره ویلا جنگلی در افراتخته ویلای ییلاقی در افراتخته اقامت در روستای افراتخته صنایع دستی و محصولات طبیعی روستای افراتخته اجاره ویلا ییلاقی در افراتخته بهترین فصل سفر به افراتخته جاذبه های گردشگری در افراتخته دیدنی های روستای افراتخته اجاره خانه روستایی درافراتخته غذای های محلی روستای افراتخته اجاره کلبه در افراتخته مسیر دسترسی روستای افراتخته اجاره روزانه ویلا در علی آباد کتول اجاره روزانه ویلا کوهستانی در علی آباد کتول اجاره ویلا در روستای افراتخته اجاره ویلا جنگلی در افراتخته علی آباد کتول اجاره ویلا در علی آباد کتول کلبه جنگلی در روستای افراتخته روستای افراتخته اجاره سوئیت درعلی آباد کتول آپارتمان مبله در افراتخته ویلای اجاره ای در افراتخته سوئیت اجاره ای در افراتخته کلبه های بومگردی در افراتخته اجاره کلبه جنگلی در علی آباد کتولدیدگاه
دیدگاه شما :