بهترین مقصد تابستانی در شمال

۴/تیر/۱۳۹۹ مقالات بدون دیدگاه

بهترین مقصد تابستانی در شمال: مکانهای عالی در شمال وجود دارد که می توانید به عنوان مقصد خود برای فرار از گرما و لذت بردن از هوای خنک و دلپذیر در تابستان انتخاب کنید. یکی از جنبه هایی که شمال را به یک مقصد گردشگری شگفت انگیز تبدیل می کند این واقعیت است که می توانید هر چهار فصل را به طور هم زمان در این کشور تجربه کنید. در حقیقت با یک پرواز کوتاه داخلی یا مسافرت با قطار یا اتوبوس می توانید از تابستان به زمستان و برعکس حرکت کنید!

اگرچه بخش وسیعی از کشور در مرکز پوشیده از بیابان ها است ، اما جنگل ها و سواحل زیبا در مناطق شمالی و جنوبی ایران قرار گرفته اند و آن را به مکانی مناسب برای تعطیلات تابستانی یا زمستانی تبدیل کرده اند. البته جنوب ایران در نزدیکی خلیج فارس قرار دارد و در تمام طول سال گرم است ، بنابراین برای ماههای سرد سال یک انتخاب عالی خواهد بود.

برعکس ، شمال ایران ، واقع در کنار دریای خزر ، پوشیده از جنگل ها و کوه های همیشه سبز است و از این رو ، در گرم ترین ماه های تابستان یکی از بهترین گزینه ها برای تعطیلات آرامش بخش خواهد بود. در این مقاله قصد داریم برخی از بهترین مقاصد تابستانی شمال را برای تجربه یک تعطیلات به یاد ماندنی و شاد در فصول گرم سال به شما معرفی کنیم.

بهترین مقاصد سفر در تابستان

اسالم

اسالم یک شهر کوچک است که در بخش تالش ، استان گیلان واقع شده است. به دلیل موقعیت جغرافیایی و کوهستان های اطراف و مناطقی مانند جنگل گیسوم ، در طی تابستان از هوای معتدل برخوردار است. علاوه بر این ، جاده رویایی از اسالم به خلخال می تواند گزینه مناسبی برای اردو زدن برای این زمان از سال باشد. مسیر اسالم به خلخال یکی از دیدنی ترین جاده های جنگلی در کل کشور در نظر گرفته شده است.

آلاشت روستایی رویایی

آلاشت واقع در سوادکوه در استان مازندران ، آلاشت و اطراف آن زیبا یکی از بهترین مناطق تابستانی ایران است. این روستا قدمتی طولانی دارد و به دلیل آب و هوای شگفت انگیز ، هر ساله مخصوصاً در فصل تابستان و ماه های اول پاییز مورد بازدید بسیاری از مسافران قرار می گیرد.

آبشارها و مسیرهای جنگلی شگفت انگیزی برای پیاده روی در اطراف روستا وجود دارد که باعث می شود از زیبایی های منطقه قدردانی کنید. این روستا همچنین دارای یک رصدخانه است و دریاچه زیبای شورمست در فاصله 50 کیلومتری از آن واقع شده است.

فیلبند بهشت روی زمین

فیلبند معروف به سقف استان مازندران ، روستای کوهستانی است که در ارتفاع حدود 2300 متر از سطح دریا واقع شده است.

با توجه به موقعیتی که دارد ، فیلبند فقط در فصول گرم سال می توان بازدید کرد و از این رو می تواند مقصدی فوق العاده برای کسانی باشد که به دنبال آب و هوای دلپذیر و طبیعت شگفت انگیز برای استراحت هستند.
دیدگاه
دیدگاه شما :