گورستان خالدنبی تجربه ای بی نظیر

۱۱/خرداد/۱۳۹۹ مقالات بدون دیدگاه

گورستان خالدنبی تجربه ای بی نظیر: گورستان باستانی خالد نبی در ایران و شاید در جهان کاملاً متفاوت است. بسیاری از سنگ ها به شکل اندام تناسلی زن و مرد وجود دارد که به نظر می رسد سنگ قبر است. علاوه بر ارزش تاریخی ، این مکان به ویژه در بهار از منظره شگفت انگیزی برخوردار است.برای تجربه یک سفر هیجان انگیز خودتان را آماده کنید. تجربه زندگی در میان ترکمن صحرا جایی زندگی به گونه ای دیگر است.

جاذبه مهم گردشگری در شمال ایران

محوطه تاریخی خالد نبی مجموعه ای از چندین مکان زیارتی و یک قبرستان است. این مجموعه در مناطق کوهستانی استان گلستان واقع شده است ، یک محل دفن برای خالد نبی و همچنین میزبان سنگ قبرهای کوچک و بزرگ است. همه این جاذبه ها به همراه مناظر دیدنی و جذاب مناطق اطراف ، این منطقه را به یک جاذبه مهم گردشگری در شمال کشور تبدیل کرده است.

گورستان خالد نبی مکانی متفاوت

خالد نبی ، یک قبرستان افسانه ای بر فراز دشت های سبز هزاردره است. مقبره در بالای کوه واقع شده است ، و اگر از بالای آن نگاه کنید ، گویی که آسمان و زمین به هم گره خورده اند و دامنه های اطراف آن ، معروف به هزار دره، آن را به چیزی تبدیل کرده اند که مانند آن نیست. اعتقاد بر این است که این گورستان در نزدیکی مقبره خالد نبی مرموز ترین گورستان ایران است و به خاطر قبر عجیبش معروف است.

بهترین فصل سفر به خالد نبی

این قبرستان مسیر پیاده روی نیم ساعته دارد و بهترین زمان بازدید از این منطقه فصل بهار و تا اوایل تابستان است. خودتان را قبل از غروب آفتاب به آنجا برسانید تا یکی از دیدنی ترین لحظات زندگی تان را رقم بزنید.

گورستان خالدنبی تجربه بی نظیر

یک تجربه کاملا متفاوت است. در این مکان شما با GPS راه به جایی نخواهید برد باید اطلاعات لازمه را از روی نقشه به صورت دستی پیدا کنید. معمولا در وسط هفته کسی را پیدا نخواهید کرد که راه را به شما نشان دهد پس مراقب باشید. وقتی مسیر خود را پیدا کردید می توانید برای استراحت به اقامتگاه بومگردی خالدنبی پناه ببرید و برای رفع خستگی یک استکان چای آتیشی را بخورید تا خستگی راه را از یاد ببرید.

بعد از استراحت برای رسیدن به گورستان خالدنبی که دارای سنگ قبرهای شگفت انگیز است در حدود 20 دقیقه پیاده روی در انتظار شماست. فراموش نکنید که همراه خود بطری آب بیاورید که گرمای هوا شما را به شدت تشنه می کند.

من مطمئن هستم با دیدن این مناظر باورنکردنی دربالای کوه به شدت شما هیجان زده خواهید شد. مخصوصا اگر در فصل بهار به این منطقه دیدنی سفر کنید.

قبرستان خالد نبی کجاست؟

گورستان خالد نبی  قبرستانی در شمال شرقی استان گلستان ایران در نزدیکی مرز با ترکمنستان ، تقریباً (64 کیلومتری) شمال شرقی شهر گنبد کاووس ، در تپه های گوکچه داغ از ترکمن صحرا واقع شده است و عمدتاً در یک کوه قله حدود 1 کیلومتری مقبره بنام "خالد نبی" واقع شده است که طبق سنت شفاهی یوموت ترکمنها یک پیامبر پیش از اسلام بوده است.

قبرستان خالد نبی در شمال شرقی ایران دارای 600 سنگ سنگی به شکل دستگاه تناسلی زن و مرد است. البته در مورد شکل ظاهری این سنگ ها داستان های زیادی وجود دارد و در برخی منابع این نماد بر روی سنگ قبرها را نشان کلاه خود سربازان می دانند.

 
دیدگاه
دیدگاه شما :