انتخاب استان ارسال خبر و مقاله مکان جدید

زیباترین و خیالی ترین جاده های شمال

۱۵/تیر/۱۳۹۹ مدیریت مقالات بدون دیدگاه

زیباترین و خیالی ترین جاده های شمال : جاده ها همیشه بخشی از سفر برای گردشگران هستند. جاده ها ما را به مقصد سوق می دهد. بعضی اوقات این جاده ها بسیار زیبا هستند که شما متوجه مسیرهای طولانی آن نخواهید شد. جاده هایی که از کوه های مرتفع یا دره های عمیق عبور می کنند ، از طریق جنگل های انبوه یا حتی از بیابان های خشک در مرکز ایران عبور می کنند. هر یک از این جاده ها زیبایی و ویژگی های منحصر به فردی دارند که باید از کنار آنها بگذرید و زیبایی های آنها را بشناسید.

6 جاده رویایی شمال ایران

جاده چالوس

جنگل های متراکم ، باغ های پر میوه ، رودخانه های خروشان ، آبشارها ، چشمه ها ، تپه های باستانی ، کوه های بلند و صعودهای دلپذیر که همه در جاده چالوس جمع شده اند تا به یکی از زیباترین جاده های جهان تبدیل شوند.

جاده چالوس فقط در ایران نه بلکه در جهان به عنوان یکی از زیباترین جاده های جهان معروف است. این جاده که یکی از پاتوق های آخر هفته مردم تهران و کرج است ، تمام نعمت های یک جاده ، آبشار ، جنگل ، باغ میوه را دارد رودخانه ، کوهستان های تپه ای و هوای مطبوع. این جاده بیش از 80 سال پیش ساخته شده است.

اجاره ویلا در چالوس

جاده گردشگری خلخال - اسالم

جاده خلخال - اسالم که شهر خلخال در استان اردبیل را به اسالم  در استان گیلان متصل می کند ، به دلیل شرایط خاص و آب و هوای کوهستانی و ترکیب حیوانات وحشی با دشت امروز به عنوان رویایی ترین جاده جنگلی شناخته می شود.

طبیعت بکر و دست نخورده ، زیبایی های وحشی جنگل ، مردم بومی سنتی ، تولید عسل ، وجود آبشارها و دریاچه ها ، دشت های وسیع گل و گیاهان نادر از جمله ویژگی هایی این جاده است. این جاده که به دلیل کوهستانی بودن حتی در تابستان با هوای سرد خنک است ، بیشتر اوقات بسته است ، به خصوص در نیمه دوم سال به دلیل بارش برف و جاری شدن سیل ، و مسافران فقط در این فصول می توانند از زیبایی های آن لذت ببرند. .

جاده اسالم به خلخال یکی از جالب ترین جاذبه های گردشگری ایران است که هنوز ناشناخته است و شاید بزرگترین خاصیت این جاده باشد. چراغهای سبز و گله های گوسفند سفید که در تپه ها دیده می شوند ، چشم انداز روستاها و کلبه های چوبی روستائیان و مه ای که دره ها را سفید می کند ، مه ای که همه راه ها و جنگل ها را مانند شب می پوشاند.این بخشی از زیبایی است از این جاده رویایی می توانید در کلبه های کوچک استراحت کنید و از زیبایی های آن لذت ببرید.

جاده هراز

هراز منطقه ای صخره ای عالی در مناطق کوهستانی البرز در شمال ایران است . این همه زیبایی هر پایان هفته تعداد بیشماری مسافر را به خود جلب می کند. شگفتی های جاده هراز کوه دماوند ، رودخانه های هراز ، دره هراز ، جاده هراز ، چشمه های حرارتی لاریجان ، دماوند و اسکی ابعلی ,اسکی توچال است.

جاده توكستان

در دامنه های شمال شرقی البرز ، در وسط گرگان و شاهرود ، می توانید در میان یکی از زیباترین جاده های جنگلی ایران ، به ویژه در فصل پاییز ، با تمام رنگی بودن خود ، سفر کنید. استان سمنان ازجاده توسكستان عبور می كند كه پس از یك جاده كوهستانی به شهر شاهرود می رسد. پاییز بهترین فصل برای سفر به این منطقه است.

جاده حیران

حیران روستای زیبایی در شهر آستارا واقع در استان گیلان است. منطقه توریستی حیران در 30 کیلومتری غرب آستارا در استان گیلان واقع شده است. جاده حیران یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری و در جاده ارتباطی آستارا و اردبیل واقع شده است.

با کوههای جنگلی از یک طرف و دره ای از طرف دیگر که رودخانه آغچای جریان دارد روبرو می شود و مرز بین استان گیلان و جمهوری آذربایجان را تشکیل می دهد.

این گذرگاه بیشتر اوقات توسط مه پوشانده شده است اگرچه ارتفاع آن خیلی زیاد نیست (بالاترین نقطه در حدود 1500 متر از سطح دریا). دلیل اصلی این دریای ابر و مه دائمی ، رطوبت ناشی از دریای خزر است. نیمی از جنگل ها و مراتع این منطقه در سمت ایران است و نیمی دیگر مربوط به جمهوری آذربایجان است.

جاده انتخابی شما

در شمال ایران جاده های بسیار زیبایی وجود دارد که توجه هر مسافر را به خود جلب می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر ، ششمین جاده زیبای شمال را به دوستان خود معرفی کنید. ما امیدواریم که از شما خبری بشنویم.


دیدگاه
دیدگاه شما :