انتخاب استان ارسال خبر و مقاله مکان جدید

شهرهای توریستی مازندران

21/دی/1398 مدیریت مقالات بدون دیدگاه

شهرهای توریستی مازندران :مازندران، جدا از دریا و سبزی جنگل‌هایش، جاهای زیادی برای دیدن دارد، جاهایی که به دلیل فاصله کم شهرهای شمالی با هم و دسترسی آسان به این مناطق، رفتن و گشت و گذار در آنها  آنقدر که تصورش سخت است اتفاق دور از ذهنی نیست. شما می تونید قبل از اینکه به هر کدام از این شهرهای توریستی و تفریحی در مازندران سفر کنید تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا با شهرهای توریستی مازندران بیشتر آشنا شوید.

شهرهای توریستی مازندران

روستای اروست

روستای اروست یکی از جاذبه های گردشگری شهر کیاسر است. اروست روستایی از توابع بخش چهاردانگه ی شهر کیاسر در استان مازندران است . روستای اروست با آب و هوای سرد و کوهستانی یکی از ییلاقات منطقه کیاسر محسوب می شود که در ارتفاع 220 متری از سطح دریا و در فاصله ۱۳۰ کیلومتری جنوب شهر ساری در دهستان پشتکوه واقع شده است.

شهرهای توریستی مازندران

شهرهای توریستی مازندران

روستای اروست دارای 1000 نفر جمعیت است و12 کیلومتر مربع وسعت دارد و از 3طرف شمال ، شرق و غرب به رشته کوههای البرز ، از جنوب به روستای قلعه سر ، منتهی می شود . فاصله روستای اروست با شهر کیاسر 44 کیلومتر و تا شهرستان ساری 100 کیلومتر ثبت شده است . برخی ریشه نام اروست را درخت ارس می‌دانند که در آن حوالی می‌روید. برخی دیگر آن را تغییر یافته آروس می‌دانند.

همچنین می گویند که عروسی از خاندان نجیب زادگان به این منطقه سفر کرده بود که هنگام گشت و گذار خسته شده و به دنبال حیوانی برای سوار شدن می‌گشت و درخواست اسب کرد و به این صورت گفتند که آروس مال خواست. این جمله آنقدر پیچید که نام روستایی که عروس مال خواست را آروس و روستای رو به رو را مال خواست نام نهادند .

شهرهای توریستی مازندران

شهرهای توریستی مازندران

چرا باید روستای اروست را ببینیم؟

یکی ییلاقی بودن این روستا که موجب شده تا تابستان های معتدل و خنک داشته باشد و زمستان های سرد و برفی. عامل دیگر وجود منطقه ی زیبای شاهکار زمین شناسی ، چشمه های معدنی رنگارنگ باداب سورت در یک کیلومتری شرق اروست با آب های رنگارنگ با مزه و بوهای متفاوت در کنارهم. چشمه‌های باداب سورت در ارتفاع ۱۸۴۰ متری واقع شده‌اند و در ایران بی‌نظیر هستند.

مسیر دسترسی به روستای اروست

از شهرهای سمنان و ساری تا روستای اروست جاده کاملا آسفالت است و از این روستا تا چشمه های شگفت انگیز باداب سورت که در یک کیلومتری شرق این روستا واقع است جاده خاکی است. 

شهرهای توریستی مازندران

شهرهای توریستی مازندران

روستای جواهرده رامسر کجاست؟

یکی از قشنگ‌ترین جاهای رامسر، عروس شهرهای شمالی ایران، روستای جواهر ده است. روستایی با طبیعتی دلفریب و هوایی خنک که می‌تواند برای من و شمایی که دلمان رفتن به جایی سرسبز و دور از هیاهو می‌خواهد، بهترین باشد. چطور برویم؟ از رامسر و بازارش که گذشتید، سه راهی فلسطین را به سمت جنوب رامسر می‌روید تا در جاده جواهرده قرار بگیرید.

جواهر ده و مسیر افسونگرش در ارتفاع ۲۰۰۰ متری از سطح دریا واقع شده. رضا شاه برای سهولت رسیدن به روستا، دستور ساختن این مسیر را داده بود و حالا با گذشت این همه سال جواهرده به عقیده خیلی‌ها تکیه‌ای از بهشت است، جایی که بیشترین و ماندگارترین تصویر آن جنگل‌های مه‌آلودش است.

شهرهای توریستی مازندران
در روستای جواهرده  آب چشمه بسیار خوبی وجود دارد.این چشمه ها باعث شده که در نزدیکی جواهرده رامسر کارخانه تولید آبمعدنی نیز تاسیس گردد.در این روستا چندین چشمه وجود دارد.از جمله این چشمه ها می توان به برتل چشمه،چشمه آب علی،سلیمان چشمه و... اشاره کرد.

بهترین فصل سفر به جواهرده

شهر رامسر آب وهوای شرجی و مرطوبی دارد و در فصل های بهار و تابستان آب وهوای آن بسیار گرم و غیر قابل تحملی است. به این علت اکثر مردم در فصل های بهار رو تابستان به ییلاق های رامسر می روند.اغلب ییلاق های رامسر در فاصله دوری از شهر رامسر قرار دارند و به این علت مورد توجه مسافران نمی باشند.

ولی ییلاق جواهرده به علت فاصله کمی که با شهر رامسر دارد بسیار مورد توجه مسافران واقع شده است.کمتر کسی را می توان یافت که به رامسر سفر کند ولی از ییلاق جواهرده بازدید نکند.آب وهوای این روستا در پاییز و زمستان به علت قرار داشتن جواهرده در ارتفاعات و ییلاقی بودن منطقه سرد و کوهستانی می باشد و اغلب پوشیده از برف است.

شهرهای توریستی مازندران

شهرهای توریستی مازندران

جاذبه های توریستی جواهرده رامسر

صنایع دستی در جواهرده ،نمد مالی وآهنگری می باشد،در سال های نه چندان دور سفالگری نیز در آن میان به حساب می آمد که به مرور زمان با شهر نشینی از بین رفته است.میوه های موجود در جواهرده نیز متنوع و کم نظیر است،این میوه ها عبارتند از:گردو،به،فندق،ازگیل،آلوچه جنگلی،سیب ترش و... .

از سوغات جواهرده می توان به ماست، دوغ،کره،پنیر،عسل طبیعی اشاره کرد که توسط بومیان منطقه به فروش می رسد.

شهرهای توریستی مازندران

این روستای ییلاقی یکی از بهترین مناطق به عنوان یک سفر کوتاه مدت برای مردم تهران و مازندارن محسوب می شود. این روستای رویایی با مناظر بکر و بی نظیرش در چند قدمی تهران واقع شده است که با قدم نهادن در آن می توانید جلوه های بهشت و بخشی از زیبایی های خداوند را ببینید. از جذابیت های این روستای منحصر به فرد طلوع و غروب آفتاب و داشتن هوایی مطبوع در گرمای تابستان است.

اجاره ویلا درجواهرده

فیلبند کجاست؟

روستای فیلبند با تمام زیبایی های بکرش در 240 کیلومتری تهران به سمت آمل و در جاده هراز قرار دارد . روستای شگفت انگیز فیلبند از توابع دهستان خوشرود شهرستان بابل محسوب می گردد. برای رسیدن به این روستا باید از تهران راهی جاده هراز شویدو نرسیده به جنوب آمل جاده ای فرعی از سمت شرق شما را به روستای فیلبند می رساند.

شهرهای توریستی مازندران

شهرهای توریستی مازندران

بهترین فصل سفر به فیلبند

فصل بهار و تابستان از فصل هایی است که شما می توانید فیلبند را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب نمایید. در فصل بهار شما در طول روز می توانید تمام اتافاقات جوی ابر و مه و باران و برف و تگرگ و رگبار و ناگهان رنگین کمان و هوای صاف و آفتابی را بدون لکه ابری مشاهده کنید. در تابستان هوای این روستا خنک است . یادتان باشد حتی اگر در فصل‌های گرم سال به منطقه فیلبند سفر می‌کنید، لباس گرم را فراموش نکنید. همان طور که گفته شد، آب و هوای این منطقه غیرقابل پیش بینی و شگفت انگیز است.

شهرهای توریستی مازندران

شهرهای توریستی مازندران

از چه راهی به فیلبند بریم؟

فیلبند آخرین روستای منطقه چلاو می‌باشد و راه دسترسی ماشین رو به آن وجود دارد.  برای رسیدن به فیلبند باید راهی جاده هراز شوید، حدودا 140 کیلومتر از سمت تهران برانید تا به 25 کیلومتری جنوب آمل برسید سپس وارد فرعی (سنگچال) شوید که در سمت راست شما قرار دارد و راه تان را به سمت روستای فیلبند در پیش بگیرید.

شما می توانید برای خوش گذرانی بیشتر یک روزرا در روستای زیبای چلاو هم سپری کنید و آرام آرام خود را در میان طبیعت زیبای فیلبند رها کنید.

شهرهای توریستی مازندران

 

اجاره ویلا در فیلبند

نمک آبرود کجاست؟

نمک آبرود نام یک شهرک گردشگری و ویلایی است که در استان مازندران و ۱۲ کیلومتری غرب شهرستان چالوس قرار گرفته است. شهرک تفریحی نمک آبرود در مسیر چالوس به تنکابن قرار دارد و یکی از محبوب‎ترین مقاصد گردشگری شمال ایران بشمار می‎رود.

بخش جنوبی این شهرک تفریحی زیبا با پوشش جنگلی انبوهی در دامنه کوه مدوبن، از بلندی‎های رشته کوه البرز قرار گرفته که زیبایی خاصی به آن بخشیده است. شهرک تفریحی نمک آبرود از سمت شمال به دریای خزر راه دارد و همین امر جاذبه آن را بیشتر کرده است.

شهرهای توریستی مازندران

شهرهای توریستی مازندران

بهترین فصل سفربه نمک ابرود

بهترین زمان برای سفر به نمک آبرود بهار و تابستان است.

بهار و تابستان: مسافران زیادی در این فصول راهی نمک آبرود می شوند تا از طبیعت سرسبز و سواحل دریای خزر لذت ببرند.

پاییز: رنگین شدن برگ های درختان چهره جدیدی را به نمک آبرود می بخشد و جلوه ای تماشایی به آن می دهد اما سرمای هوا ممکن است آزاردهنده باشد.

زمستان: برف پوش شدن نمک آبرود، یکی از تصاویر زیبا را در شمال کشور پیش روی تان قرار می دهد به شرطی که لباس مناسب فصل به همراه داشته باشید.

خرید و شکم گردی در نمک ابرود

فروشگاه های موجود در شهرک توریستی نمک آبرود یکی از مکان های مورد علاقه عاشقان خرید و مد است. این فروشگاه ها پوشاک، کفش و .. را در برندها و مارک های مختلفی عرضه می کنند و با محیطی متفاوت، تجربه یک خرید خوب را برای علاقه مندان رقم می زنند.

رستوران ها و کافه های نمک آبرود از دیگر عواملی هستند که بر جذابیت این مکان توریستی می افزایند. هر یک از این مکان ها دارای خوراکی ها و غذاهای متفاوتی هستند که در محیط شهرک و در ارتفاعات آن به ارایه خدمات و رفع نیازهای مسافران می پردازند.

شهرهای توریستی مازندران

 

اجاره ویلا در نمک آبرود

محمود آباد کجاست؟

درست است که محمودآباد به نسبت دیگر شهرهای شمال قدمت چندانی ندارد، ولی از جمله شهرهای ساحلی محبوبِ نه تنها مازندران که شمال کشور محسوب می‌شود.

محمودآباد که اقتصادش برپایه ماهیگیری، برنج کاری و کشاورزی می‌چرخد، با نور در غرب، آمل در جنوب و فریدون‌کنار و بابلسر در شرق هم مرز است و علاوه بر ساحل زیبای سرخ رود که مهمترین جاذبه گردشگری آن است، مکان های تفریحی زیادی دارد.

از مدرن‌ترین و مجهزترین شهربازی های شمال، سرزمین رویاهای محمود آباد است. سرزمین رویاها یا پلاژ خط آهی، مناسب‌ترین ساحل محمودآباد برای شنا و خوشگذرانی است. چرا؟ چون تمام امکانات را یکجا دارد و برای هرکدام لازم نیست به جاهای دیگر بروید.

این پارک ساحلی با داشتن شهربازی، آلاچیق، قایق سواری و سفره خانه سنتی و رستوران هایی که در اطرافش است، میتواند لحظات خوبی را برایتان رقم بزند و هر آدم بد سفر و بی حوصله‌ای را سر ذوق آورد.

شهرهای توریستی مازندران

 

اجاره ویلا در محمود آباد

کندلوس کجاست؟

کندلوس روستایی‌ست باستانی که در ۷۵ کیلومتری نوشهر و در بخش کجور قرار گرفته. از تهران تا این ییلاق ۲۲۰ کیلومتر است، یعنی حدود ۴ ساعت و نیم در راه هستید. از چالوس هم باید ۶۳ کیلومتر رانندگی کنید و کمتر از یک ساعت و نیم در راه باشید. ارتفاع این منطقه ۱۶۵۰ متر از سطح دریاست..

کندلوس، روستایی‌ توریستی‌ست و حال و هوایی توریستی هم دارد، پیاده‌روها را سنگ فرش کرده‌اند و وجود موزه‌هایی در این روستا و رسم‌هایی که گردشگرها را به آن می‌کشاند، تاییدی‌ست بر این مدعا.

شهرهای توریستی مازندران

شهرهای توریستی مازندران

از همان اول جاده چالوس تا خود جاده کجور دیدنی‌های زیادی وجود دارد و نزدیکی‌های روستا هم آبشار و چشمه می‌بینید و هوای تازه به سرتان می‌خورد و قدر همه اینها را وقتی در شهر بزرگی مثل تهران زندگی کنید، می‌دانید.

یکی از ویژگی‌های این روستا تمیز بودنش است و کمتر زباله‌ای را روی زمین می‌بینید.  این‌جا در دره‌ زانوس قرار گرفته و در حاشیه‌ آن رودخانه کندلوس جاریست. راه رفتن توی کوچه پس کوچه‌ها و تماشای خانه‌های قشنگ با سقف های شیروانی هم تا دلتان بخواهد در این روستا محیاست.

شهرهای توریستی مازندران

شهرهای توریستی مازندران

دیدنی های کندلوس

موزه مردم‌شناسی: یکی از قشنگ‌ترین دیدنی‌های این روستا موزه‌ مردم‌شناسی است که در ساختمانی دو طبقه ساخته شده. این‌جا اولین موزه روستایی‌ست. اشیایی مثل اسناد تاریخی، کتاب‌های خطی، ابزار قدیمی، پوشاک، زیورآلات و نقاشی‌های سبک قهوه‌خانه‌ای در این موزه به نمایش درآمده.

حمام کندلوس:رفتن به حمامی قدیمی که از دوره‌ قاجار به‌جا مانده، حس و حال عجیبی دارد. انگار که یک‌باره چند سال در تاریخ به عقب می‌روید. این حمام ثبت ملی شده.

امامزاده فضل و فاضل: امامزاده فضل و فاضل که آرامگاه کوچکی‌ست به جا مانده از  ۱۰۰ سال پیش و موزه گیاهی از دیگر جاهای دیدنی این روستاست.

موزه گیاهی: از سال ۱۳۶۵ در این روستا محوطه‌ای به اسم موزه گیاهان دارویی شروع به کار کرده. حدود ۲۵۰ گونه گیاه در این موزه کشت می‌شود که از نظر ژنتیکی مهم‌اند. در این موزه گیاهان را پرورش می‌دهند و بسته‌بندی می‌کنند و اسانس و روغن گیاهی هم در آن تولید می‌شود.

دیو چشمه: کنار روستا چند چشمه‌ آب معدنی سرد  هم هست، اما بزرگ‌ترین‌شان دیو چشمه است.

شهرهای توریستی مازندران

برچسب ها: اجاره ویلا در شمال اجاره ویلا در مازندران اجاره ویلا در نمک ابرود روستای جواهرده رامسر کجاست؟ مسیر دسترسی به روستای اروست چرا باید روستای اروست را ببینیم؟ روستای اروست بهترین فصل سفر به جواهرده جاذبه های توریستی جواهرده رامسر فیلبند کجاست؟ بهترین فصل سفر به فیلبند از چه راهی به فیلبند بریم؟ نمک آبرود کجاست؟ محمود آباد کجاست؟ دیدنی های کندلوس کندلوس کجاست؟ شهرهای توریستی مازندران جاهای دیدنی مازندران مکان های بکر مازندراندیدگاه
دیدگاه شما :