انتخاب استان ارسال خبر و مقاله مکان جدید

باغ کتاب تهران

10/اسفند/1399 مدیریت مقالات - تهران - جاذبه های تهران بدون دیدگاه

باغ کتاب تهران با این هدف ساخته شده است که هر علاقه‌مند کتابی را راضی کند. هرکس برای خرید کتاب عادتی دارد، بعضی‌ها عاشق شهر کتاب هستند و بعضی دیگر به کتاب ‌فروشی خاصی سر می‌زنند. باغ کتاب تهران نیز همانند سایر جاهای دیدنی تهران مانند ایران مال، کاخ گلستان و … می‌تواند ساعت‌ها شما را سرگرم کند و بدون شک یکی از متفاوت‌ترین کتاب فروشی‌هایی است که می‌توانید در ایران ببینید.

باغ کتاب تهران کجاست؟

تنوع بسیار بالای باغ کتاب و همچنین وجود جاهایی برای خواندن کتاب به نام لمکده، وجود کافه‌های بسیار متنوع، از باغ کتاب تهران یک مجموعه‌ای جذاب برای کتاب و علاقه‌مندان به آن ساخته است. با اینکه این مجموعه نام کتاب را همراه خود دارد، ولی در واقعیت باغ کتاب تهران بیشتر از اینکه فقط یک کتاب ‌فروشی باشد، مکانی فرهنگی است.

مکانی که خدمات فرهنگی متفاوتی چون سینما، باغ علم کودک، باغ علم نوجوان را در دل خود دارد. در این مطلب از نابرو هر آنچیزی که لازم است در مورد باغ کتاب تهران بدانید را با شما در میان می‌گذاریم.

باغ کتاب تهران کجاست؟

معماری باغ کتاب تهران

معماری که شما در باغ کتاب تهران با آن روبه‌رو می‌شوید یک معماری عظیم و حساب شده است. این مکان برای این طراحی شده تا هر فرد (هر سن و جنسیتی می‌خواهد داشته باشد) با هر سطح از نیاز فرهنگی و هر جایگاه اجتماعی، بتواند فضای مربوط به خود را پیدا کند.

ساعات بازدید باغ کتاب

باغ کتاب تهران در نیمه نخست سال همه روزه حتی روزهای تعطیل از ساعت ۹ تا ۲۳ پذیرای بازدیدکنندگان است. همچنین در روزهای پنجشنبه و جمعه نیز باغ کتاب تا ساعت ۲۴ به فعالیت خود ادامه می‌دهد. در نیمه دوم سال نیز همه روزه از ساعت ۹ تا ۲۱ و تعطیلات آخر هفته (پنجشنبه و جمعه) تا ساعت ۲۲ پذیرای عموم است.

ساعات بازدید باغ کتاب

خرید بلیط و بازدید از باغ کتاب

برای ورود به فضاهای عمومی باغ کتاب تهران، نیازی به تهیه بلیط نخواهید داشت و ورود به آن‌ها کاملا رایگان است. اما برای دیدن بخش‌هایی از باغ کتاب تهران مانند پردیس سینمایی، باغ علم نوجوان، اتاق فرار و... لازم است از قبل بلیط تهیه کنید. برای این کار می‌توانید همه روزه تا ساعت ۹ شب، در ابتدای ورودی اصلی یا به هنگام ورود به هر بخش، بلیط مربوط به آن به‌صورت انفرادی یا گروهی را تهیه کنید.

برای تهیه بلیط بخش‌های مورد نظرتان به‌صورت آنلاین، در آینده نزدیک می‌توانید به وب‌سایت باغ کتاب تهران مراجعه کرده و بلیط خود را به‌صورت آنلاین خریداری کنید.

جاذبه‌های گردشگری اطراف باغ کتاب تهران

باغ کتاب تهران از شرق با کتابخانه ملی ایران، از شمال شرق با فرهنگستان علوم، زبان و ادبیات فارسی، از شمال غرب به باغ هنر و باغ‌موزه دفاع مقدس می‌رسد. پارک آب و آتش، پل طبیعت و آسمان‌نمای گنبد مینا از دیگر جاهای دیدنی تهران در مجاورت باغ کتاب هستند.

جاذبه‌های گردشگری اطراف باغ کتاب تهران

بخش های باغ کتاب تهران

باغ کتاب تهران مجموعه‌ای سه طبقه‌ای است که در دل آن بخش‌های مختلفی طراحی شده است. تقسیم‌بندی در باغ کتاب تهران براساس بلوک است و در مجموع 4 بلوک دارد، نام‌های بلوک ها عبارتند از: بلوک A بهارستان، بلوک B خیالستان، بلوک C نگارستان، بلوک D سروستان. هر بلوک به بخش خاصی می پردازد.

باید بدانید بلوک‌های باغ کتاب براساس طبقه و یا بخش خاصی نیستند و تنها براساس شمالی و یا جنوبی بودن تقسیم شده‌اند.
بلوک A: بهارستان ویژه کودک و نوجوان
بلوک :B خیالستان: پیاده‌روی از بلوک A به بلوک C
بلوک C: نگارستان: پردیس سینمایی باغ کتاب تهران و باغ علم کودک (منطقه میانی باغ کتاب تهران که ورودی اصلی باغ کتاب در این بخش قرار دارد)
بلوک D: سروستان فروشگاه کتاب بزرگسالان و باغ علم نوجوان (جنوبی ترین بخش باغ کتاب تهران)

آدرس باغ کتاب تهران

باغ کتاب تهران بسیار بزرگ است، و از چند مسیر می‌توان به آن رسید؛ بسته به اینکه با چه وسیله‌ای بخواهید به باغ کتاب بروید، 2 مسیر اصلی باغ کتاب تهران به شرح زیر است:

آدرس یک: میدان ونک، بزرگراه حقانی، مسیر غرب به شرق، بعد از تقاطع بزرگراه شهید مدرس، خروجی کتابخانه ملی، باغ کتاب ‏تهران .

آدرس دو: بزرگراه شهید همت، مسیر شرق به غرب، بعد از خروجی بزگراه حقانی، خروجی باغ موزه دفاع مقدس و باغ کتاب تهران

شماره تلفن گویای باغ کتاب تهران: ۹۶۰۴۵۵۰۰

 
دیدگاه
دیدگاه شما :