انتخاب استان ارسال خبر و مقاله مکان جدید

آبشار اسکلیم سوادکوه

10/تیر/1399 مدیریت مقالات بدون دیدگاه

آبشار اسکلیم سوادکوه یکی از جاذبه های دیدنی گردشگری مازندران است که در وسط جنگل های لفور هیرکانی قرار دارد. آبشار اسکیلیم یکی از زیباترین آبشارهای جنگلهای لفور است که از یک تپه جنگلی 1000 متری بیشتر به وجود آمده است. آبشارها و دریاچه های شگفت انگیزی بین تپه و رودخانه اسکیلیم وجود دارد. لفور سرزمین آبشارها نامیده می شود زیرا بیش از 84 آبشار کوچک و بزرگ دارد. این منطقه به ویژه برای ماجراجویانی که دوست دارند یک شب اقامت در جنگلهای آرام در یک کلبه دنج را تجربه کنند توصیه می شود. پیشنهاد ویژه ما اجاره کلبه جنگلی دنیز و کلبه جنگلی الیزه می باشد.

 

مسیر دسترسی به آبشار اسکلیم

این منطقه حدود ۲۵۰ کیلومتر از تهران فاصله دارد و برای رسیدن به آن باید از جاده تهران- فیروزکوه به سمت منطقه سوادکوه و شیرگاه حرکت کنید. زمان تقریبی رسیدن به منطقه حدود ۳ ساعت می‌باشد. در مسیر حرکت خود به سمت سوادکوه شما از شهر دماوند، فیروزکوه، ورسک، پل سفید، زیرآب، شیرگاه عبور خواهید کرد.

آبشار اسکلیم سوادکوه

بهترین فصل سفر به جنگل لفور

بهترین زمانیکه پیشنهاد می دهیم برای سفر بهار است. همچنین می توانید در تابستان و پاییز به آنجا سفر کنید ، اما در زمستان ها به دلیل سرما ، اینجا را پیشنهاد نمی کنیم.

دیدنی های جنگل لفور

جنگل لفور دارای مکانهای دیدنی و شگفت انگیزی برای تماشا است. آب و هوای تازه ، آبشارها ، رودخانه ها و چشمه ها در میان جنگل های متراکم صحنه های خیره کننده ای ایجاد کرده است که گردشگران زیادی را به منطقه جلب می کند.

آبشار اسکلیم حدود 32 متر ارتفاع دارد و 200 استخر کوچک آهکی در اندازه های مختلف وجود دارد. از دیگر فعالیتهای تجربه در منطقه می توان به پیاده روی ، پیاده روی ، دوچرخه سواری ، قایقرانی و قایقرانی در رودخانه اشاره کرد.

آبشار اسکلیم سوادکوه

جنگل هیرکانی

فراموش نکنید که وقت خود را در کوهنوردی در جنگلهای شگفت انگیز هیرکانی بگذرانید. جنگلهای هیرکانی قوس سبز جنگلی را تشکیل می دهد که از قفقاز به غرب و از مناطق نیمه بیابانی به شرق جدا می شود: توده جنگلی منحصر به فردی که از جنوب شرقی آذربایجان به سمت شرق تا استان گلستان ، در ایران امتداد می یابد.

جنگل هیرکانی حاوی مهمترین زیستگاههای طبیعی برای حفاظت درجا از تنوع زیستی ، از جمله مناطقی است که از نظر علم یا حفاظت دارای گونه های تهدید شده با ارزش جهانی برجسته هستند. همچنین حاوی پدیده های طبیعی عالی یا مناطقی از زیبایی طبیعی استثنایی و اهمیت زیبایی شناسی است.

آبشار اسکلیم سوادکوه

این نمونه های برجسته در ثبت فرآیندهای مهم زمین شناسی در حال انجام در توسعه ساختارهای زمینی و ویژگی های قابل توجه ژئومورفیک یا فیزیولوژیکی است. همچنین نمونه بارز آن نمایانگر فرایندهای قابل توجه زیست محیطی و بیولوژیکی در روند تکامل و توسعه زمینی ، اکوسیستم ها و جوامع گیاهان است.


 
دیدگاه
دیدگاه شما :