انتخاب استان ارسال خبر و مقاله مکان جدید

جنگل تنگه چهل چای مینودشت

28/بهمن/1398 مدیریت گردشگری در گلستان بدون دیدگاه

جنگل تنگه چهل چای مینودشت از آن جنگل‌های زیبا و بی‌نظیری است که اگر به شهرستان مینودشت استان گلستان سفر کردید حتما باید حداقل نصف روز را در آنجا بگذرانید و از طبیعت لذت ببرید. مینودشت از دسته از شهرهای استان گلستان است که دیدنی های بسیار زیادی دارد و حتما باید آن را از نزدیک دید.

بومگردی در مینودشت

برای اینکه بتوانید با شهر مینودشت آشنا شوید می توانید از اقامتگاه های بوم گردی این شهرستان انتخاب کنید که بسیار زیبا و دیدنی هستند و شما میتوانید غذاهای محلی آن را نیز سفارش دهید. این اقامتگاه ها سرشار از بوی زندگی روستایی با میزبانانی خونگرم و مهربان می باشد.

جنگل تنگه چهل چای مینودشت

تنگه چهل چای مینودشت

در استان گلستان فاصله ۷ کیلومتری جنوب شرقی شهر مینودشت قرار گرفته و نزدیکترین روستا به این منطقه روستای کلوکند است. تنگه چهل چای که به بهشت معروف است یکی از زیباترین تفرجگاه های شهرستان مینودشت استان گلستان می باشد.

جنگل تنگه چهل چای مینودشت

وضعیت اقلیمی این منطقه گرم و مرطوب می باشد و از نظر وضعیت توپوگرافی تپه ماهوری است. پوشش گیاهی آن نیز مرتع می باشد پدیده های طبیعی چهل چای با جنگل های انبوه و بهم فشرده ای که در دامنه کوه و بستر دره وجود دارد و جریان رودخانه و همچنین چشمه های دائمی و فصلی فراوان مناظر زیبا از جلوه های آفرینش را در پیش روی مشتاقان طبیعت داده است.

جنگل تنگه چهل چای مینودشت

 
دیدگاه
دیدگاه شما :