انتخاب استان ارسال خبر و مقاله مکان جدید

گلستان بهشتی زیبا با رقص آبشارها

12/شهریور/1398 مدیریت گردشگری در گلستان بدون دیدگاه

آبشارهای گلستان : گلستان یکی از شهرهای شمالی ایران است که دارای جمعیت نسبتا زیادی است. مرکز این استان شهر گرگان می باشد. جاذبه های گردشگری در گرگان بسیار زیاد است و شما می توانید برنامه یک سفر چند روزه را در این شهر طبیعت برنامه ریزی کنید. در کنار تاریخچه فرهنگی غنی سرشار، استان گلستان با داشتن طبیعت بکر جنگلی از جنگل‌های هیرکانی با درختان هزاران ساله سرخدار و جنگل‌های بلوط، معروف به سرزمین آبشاران و چشمه‌سارها است.شهر گرگان یکی از نادرترین شهرهایی است که شما می توانید گذر تاریخ را در کنار طبیعت و آبشارهای بی نظیرش نظاره گر باشید.

آبشارهای گلستان

آبشار دوقلوی زیارت

این آبشار یکی از زیباترین آبشارهای شهر گرگان می باشد که واقع در روستای زیارت است. برای رسیدن به این آبشار دوقلوی زیبا شما باید از جنگل ناهارخوران عبور کنید. مسیر جنگلی جاده زیارت را بپیمایید و به روستای زیارت برسید. در انتهای این روستا در نزدیکی امامزاده شما یک مسیر خاکی را مشاهده میکنید. در حدودا 30 دقیقه باید از این جاده خاکی عبور کنید و درنهایت در پارکینگ خودرو خود را پارک کنید و با پای پیاده مسیر کوتاهی را بپیمایید تا به آبشر برسید. هوای اطراف این آبشار بسیار خنک می باشد.

آبشار دوقلوی زیارت

آبشار کبودوال

آبشار کبودوال تنها آبشار خزه ای ایران می باشد که در برنامه سفر به گرگان حتما باید سری به آن بزنید. این آبشار واقع در 5 کیلومتری شهرستان علی آباد کتول در میان دره ای عمیق در میان دل جنگل و دامنه کوه هارون می باشد. برای رسیدن به این آبشار باید از مسیر پیاده روی که دارای پله های سنگی می باشددر حدود 30 دقیقه را پیمود. این آبشار بسیار زیبا و دیدنی می باشد.

آبشار کبودوال

آبشارهای گلستان

آبشار شیرآباد

شیرآباد در ۶ کیلومتری جنوب شهر خان‌ببین و در منطقه جنگلی استان گلستان واقع شده است. آنچه باعث شهرت منطقه شیرآباد در بین گردشگران می شود پتانسیل بالای طبیعت‌گردی آن است. وجود 7 آبشار زبیا و غارهای معروف شیرآباد به نام‌های دیو سپید و سمندر فرصت خوبی برای تعطیلات متفاوت و کم هزینه در ایران است.

آبشار شیرآباد

آبشار لوه

برخلاف دیگر آبشارهای دیدنی در گلستان، نظیر آبشار باران‌کوه، آبشار لوه از نظر جغرافیایی آبشاری دسترسی آسان‌تری دارد و تا نزدیکی آن را می‌شود با خودرو طی کرد. این آبشار در کنار روستایی با همین نام قرار دارد که کمتر از ۱۰۰۰ نفر جمعیت دارد و همین دسترسی به این آبشار را آسان‌تر کرده است. لوه، در دل جنگلی انبوه از درختانی مثل ممرز، افرا و توسکا قرار گرفته است. این درختان بر زیبایی آبشار و البته بر مطبوع بودن آب‌وهوا و دل‌پذیرتر کردن مناظر افزوده است.

آبشار لوه

آبشارهای گلستان

آبشار رنگو

آبشار رنگو در ۱۵ كيلومتری جنوب غربی شهرستان گرگان واقع شده و از مسیر پارک جنگلی و روستای توشن در ۵ کیلومتری جنوب گرگان قابل دسترسی است. مسیر دسترسی به آبشار رنگو از داخل جنگل‌های پردرخت و تاریک منطقه، مسیری سخت و گمراه‌کننده است که وجود یک راهنمای محلی به رسیدن به آبشار الزامی است. پس از پیمودن ۲ کیلومتر از روستای توشن و عبور از مسیری خاکی در میان بوته‌های تمشک و درختان بلند، رودخانه‌ای دیده می‌شود که از چشمه‌های زلال جنگل و ارتفاعات رنگو سرچشمه می‌گیرد.

آبشار رنگو

ابشار آق سو

آبشار آق سو در فاصله 40 كیلومتری از شهری به نام "گالیكش" قرار گرفته است. شهر "گالیكش" در استان "گلستان" و در فاصله 110 كیلومتری مركز استان یعنی شهر "گرگان" قرار گرفته است. اگر از شهر "گرگان" به سمت شهر "بجنورد" در استان "خراسان شمالی" حركت كنیم، بعد از تنگه ای به نام "گلو" كه البته خود از مناطق دیدنی این استان به شمار می آید، قبل از رسیدن به تونل "گلستان" می توان «آبشار آق سو » را به نظاره نشست. البته برای رسیدن به این آبشار زیبا مدت كوتاهی نیاز به یك پیاده روی ساده و لذت بخش می باشد. یكی از مزایای این منطقه گردشگری، بكر و دست نخورده بودن آن می باشد، تا جایی كه اگر در كنار تونل "گلستان" كمی دقت نشود مسیر این آبشار را نمی توان یافت.

ابشار آق سو

آبشارهای گلستان

آبشار باران کوه

آبشار باران کوه در 18 کیلومتری شهر گرگان و در مسیر راه رودخانه شصت کلا و در یک پارک جنگلی قرار دارد. این آبشار یکی از آبشار های خزه ای استان گلستان است. مسیر راه آبشار بصورت سطح شیب دار بوده و نیاز است که وسایل کوهنوردی را همراه داشته باشید. برای رسیدن به آبشار حداقل 2 ساعت پیاده روی لازم است. آبشار باران کوه با ریزش مدام قطر های بارانی جاری است. آب آبشار از چشمه های بالای آبشار تامین می شود. دور تا دور صخره های آبشار پوشیده از خزه می باشد.

آبشار باران کوه

آبشار نومل

این آبشارهای زیبا در شهرستان گرگان در روستای نومل قرار دارند. روستاي نومل در فاصله ۷ كيلومتری ازجاده اصلی گرگان-مشهد قرار دارد كه در كنار كوه ازجلوهای طبيعی و ديدنيهای خاصی برخوردار است.از سایر آبشارهای منطقه میتوان به آبشار دو قلوی نومل اشاره کرد. این مجموعه آبشار در فاصله 4 کیلومتر در شمال روستای نومل در دل جنگل های منطقه چهل گیسو (چلگیسو) واقع شده اند.

آبشار نومل

آبشارهای گلستان

آبشار شادان کردکوی

 آبشار هفت طبقه  در ۷ کیلومتری جنوب شهرستان کردکوی در دل جنگلهای بکر و طبیعی دامنه کوه البرز قرار دارد. ارتفاع آبشار در حدود ۴۰ متر است که آب در شکست های زیبا در هفت نقطه آن منظره ای زیبا را ایجاد کرده است.به همین دلیل  به آبشار هفت طبقه معروف گشته است. برای رفتن به آبشار معمولا از مسیر داو (دو آب) که محل تلاقی دو رودخانه است حرکت می کنند که در این مکان تابلوی مشخصات درازنو هم نصب شده است که می تواند راهنمای خوبی باشد.مسیر سمت راست به یال درازنو منتهی می شد و مسیر سمت چپ به آبشار هفت طبقه؛ مسیر دارای شیبی ملایم است و حدود دو ساعت طول می کشد تا به آبشار برسید.

آبشار شادان کردکوی

آبشارهای گلستان

 

 
دیدگاه
دیدگاه شما :