انتخاب استان ارسال خبر و مقاله مکان جدید

روستای زیارت سفر به دل طبیعت گلستان

17/مرداد/1398 مدیریت گردشگری در گلستان بدون دیدگاه

روستای زیارت سفر به دل طبیعت گلستان | شهر گرگان واقع د راستان گلستان یکی از سرسبزترین مناطق کشور عزیز ما می باشد که متاسفانه کمتر کسی از وجود جاذبه های گردشگری آن آگاهی کامل دارد. اگر قصد سفر به گلستان را کرده اید حتما در مسیر خود گرگان را فراموش نکنید. در انتهای این شهر زیبا به پارک جنگلی ناهارخوران می رسید و پیشنهاد می کنم این جاده را تا انتها ادامه دهید تا به روستای ییلاقی زیارت برسید. این روستا درمجاورت شهر گرگان همانند لواسان تهران می باشد و چه بسا سرسبزتر و زیباتر است.

روستای زیارت سفر به دل طبیعت گلستان

روستای ییلاقی «زیارت» که در میان دو دامنه کوهستانی و جنگلی قرار گرفته و در تابستانها بدلیل هوای خنک و معتدل و در زمستانها بدلیل برف با وجود قرار گرفتن در نزدیکی منطقه ای که هوای معتدل دارد همواره مد نظر گردشگران و مسافران است.روستای ییلاقی زیارت همچنین بعنوان یکی از ده روستای دارای بافت باارزش تاریخی کشور معرفی شده است.

این روستای باستانی به دلیل قرارگرفتن در بستر سرسبز و زیبای استان گلستان و روی شیب تپه به طور طبیعی از مناظر و چشم اندازهای زیبای جنگلها و مراتع اطراف بهره مند است و وجود امامزاده، چشمه آبگرم و آبشار ازویژگی های خاص روستای زیارت گرگان به شمار می رود.

دیدن طبیعت بکر و سرسبز آن چنان روح و جسم شما را نوازش می‌کند که قلبتان سرشار از خوشی خواهد شد. روستای زیارت در استان گلستان نیز شما را برای دیدن طبیعت زیبا و دل انگیز فرا می‌خواند.

چرا روستای زیارت؟

در اینجا، خانه‌های قدیمی، طبیعت زیبا، مردم مهمان نواز و زیبایی‌های بسیار در انتظارتان استِ، پس قدم به درون روستا بگذارید تا شگفتی‌های این روستا مبهوتتان کند. روستای زیارت از کوچه‌‌های پیچ در پیچ و باریکی بوجود آمده است که نمای بیرونی روستا را شکل می‌دهند. خانه‌های دو طبقه که در کنار هم چیده شده و کم کم معابر در اطرافشان شکل گرفته‌اند. سنگ و چوب عمده‌ترین مصالح در ساخت خانه‌ها هستند.

مطالب مرتبط

اجاره ویلا در زیارت

زندگی در گرگان چگونه است؟

جنگل ابر ملاقات زمین و آسمان

هرچند روند ویلاسازی در این روستا از سال ۱۳۸۳ شروع شده و آنقدر ویلا در اینجا ساخته‌اند که چهره شهری و امروزی به خود گرفته است، اما هنوز هم زیارت، طرفداران خاص خود را دارد. یک دلیلش برمی‌گردد به فاصله نزدیکش از گرگان. کافی‌ست که ۷ کیلومتر از گرگان دور شویم که به اینجا برسیم.

دلیل دیگرش برمی‌گردد به اینکه روستای معروفی‌ست و دلیل بعدی به اختلاف دمای این منطقه با شهر برمی‌گردد. اختلاف دمای اینجا با داخل شهر هم به ۵ تا درجه می‌رسد و این خود دلیلی کافی‌ برای وقت‌هایی‌ست که هوا خیلی گرم است.

جاذبه های گردشگری در زیارت

چیزی که در اینجا انتظارش را باید داشته باشیم، فقط دیدن خانه‌های روستایی یا گشتن در کوچه‌پس‌کوچه‌های روستا نیست.

چشمه آبگرم زیارت

این چشمه آبگرم، قبلا اسمش گرماندو بوده؛ شاید به خاطر دمای نسبتا گرم آب. آب چشمه از چهار سرشاخه تشکیل می‌شود و از آنجایی که برخلاف بیشتر چشمه‌ها اثری از بوی تند گوگرد در آن نیست، می‌شود مدت طولانی‌تری را کنارش ایستاد.

امامزاده عبدالله

خیلی‌ها فکر می‌کنند اسم روستا به خاطر وجود همین امامزاده، زیارت شده. امامزاده عبدلله از نوادگان امام موسی بن جعفر بوده و به خاطر وجود چشمه در نزدیکی‌اش قسمت‌هایی از آن خراب شده است. نزدیک امامزاده، قبرستانی هم وجود دارد.

آبشار دوقلوزیارت

طبیعت روستا فقط به خاطر سرسبزی‌اش دیدنی نیست. در روستای زیارت گلستان، چند آبشار هم وجود دارد که با چند دقیقه پیاده‌روی به آنها می‌رسیم. مثل آبشار زیارت در ۵ کیلومتری جنوب آن که در حقیقت از دو آبشار تشکیل شده که به داخل حوضچه‌ای می‌ریزد.

آبشارهای دیگری هم در دره تلنبار و خال دره وجود دارد که رسیدن به آنها یا غیرممکن است و یا نیاز به راهنمایی کاربلد دارد.

درخت سرخدار

در نزدیکی روستا، جنگل های هیرکانی را هم پیدا می‌کنیم. این جنگل‌ها، قدمتی میلیون ساله دارند و برای همین مهم‌اند. درخت‌های انجیلی و سرخدار از مهمترین درختان این جنگل‌هاست. سرخدار، درخت سوزنی برگی‌ست که برگ‌هایش دایمی و همیشه سبز است و چوب داخلش قرمز شاه بلوطی‌ست.

ویلاها و سوئیت ها و اقامتگاه های سنتی بسیاری در جای جای روستای زیارت برای اجاره کردن وجود دارند. بنابراین نگران اقامتتان در این روستا نباشید شما می توانید برای اجاره سوئیت در زیارت با تیم گلستانی ها تماس بگیرید و بهترین اقامتگاه های زیارت را رزرو نمایید. در مجاورت امام زاده عبد الله نیز مغازه های بسیاری، محصولات غذایی محلی این منطقه از جمله شیر و ماست محلی و نان سنتی و همچنین صنایع دستی گرگان را به فروش می رسانند. در کل اگر به شهر گرگان سفر کنید و روستای زیارت را نبینید، کلی ضرر کرده اید!

 
دیدگاه
دیدگاه شما :