پشتیبانی 09114481870 انتخاب استان ارسال خبر و مقاله ثبت اقامتگاه ۰

بدون دیدگاه

بهنرین جاهای دیدنی در بهشهر کجاست ؟ اگر میخواهید بهترین جاهای دیدنی بهشهر را بشناسید با یک ماجراجویی تمام‌عیار در طبیعت  همراه ما باشید تا پربازدید ترین مکان های بهشهر را به شما معرفی کنیم .

شماره تماس اجاره ویلا در بهشهر : 09114481870

باغ عباس آباد بهشهر

مجموعه تاریخی عباس آباد در استان مازندران، در فاصله ۹ کیلومتری شهرستان بهشهر قرار دارد.

باغ تاریخی عباس آباد بر روی تپه ای ساخته شده و از طریق بریدن تپه و ایجاد پله و صفه، باغی پلکانی ایجاد شده است . این باغ یکی از بی نظیرترین باغ های ایرانی به شمار می رود. معماری این باغ کاملا به صورت قرینه انجام گرفته است که با سطوح شیب دار و لوله‌ های سفالی موسیقی آب در سطح باغ می پیچد و همچنین مناظر بی بدیلی ایجاد می کند.

دریاچه عباس آباد بهشهر 

دریاچه عباس آباد دریاچه ای طبیعی در میان جنگل های انبوه است. این دریاچه چون نگینی در سینه جنگل می درخشد و چشمان هر بیننده ای را مجذوب خود می کند. آب دریاچه از دو چشمه قوری چشمه و سرچشمه تامین می شده است. در میان این دریاچه چهار طاقی ای قرار دارد که در زمان آبگیری قسمت اعظم این چهار طاقی به زیر آب رفته و چون جزیره ای در میان دریاچه شناور است.

در زمان آبگیری ارتفاع آب دریاچه به ۱۸ متر می‌رسد. بنای عمارت علاوه بر کاربردی تفریحی دارای کاربری علمی و فنی در سد سازی بوده‌است؛ چراکه از فشار آب جلوگیری می‌کند و مانع از تخریب سد می‌شود.

تالاب میانکاله کجاست؟

تالاب میانکاله یکی از جاذبه‌های دیدنی استان مازندران و شهرستان بهشهر است. این تالاب زیبا محل فرود باشکوه هزاران پرنده مهاجر است که هر ساله از سردترین نقاط جهان، خسته از پرواز طولانی به منطقه گرمسیر در تالاب میان کاله فرود می‌آیند. این تالاب غیر از اینکه میزبان میلیون‌ها پرنده مهاجر است، محل زیستگاه گونه‌های مختلف حیوانات نیز هست.

میانکاله علاوه بر اینکه محل اقامت موقت گونه‌های مختلف پرندگانی مانند فلامینگو، قو، عقاب دریایی، پلیکان از مناطق سردسیری مثل سیبری و روسیه است؛ دارای یک پوشش بکرگیاهی زیبایی است که گردشگران و علاقه‌مندان به حیات وحش را به این تالاب جذب می‌کند.

همچنین در تالاب میانکاله پرورش ماهی امری رایج است و ماهی هایی همچون کپور، کفال، سفید، سوف و ماهی ماهی خاویار در این منطقه پرورش می یابند که راهی برای امرار معاش مردم این منطقه به شمار می روند.

سیری در باغ چشمه عمارت بهشهر

این باغ عظیم و باشکوه در استان مازندران در قسمت جنوب شرقی باغ‌ تپه و باغ‌ شاه در محوطه‌ای به طول حدود ۴۱۰ متر و به عرض حدود ۱۳۵ متر و فرم مستطیلی آن در جهت شیب زمین و به سمت شمال غربی، در زمان شاه عباس در بهشهر ساخته شده‌ است.

در دامنه ارتفاعات جنوبى بهشهر چشمه‌سارهاى فراوانى وجود دارد. یکى از پرآب‌ترین این چشمه‌ها، چشمه عمارت است که امروزه بیش از نیمى از آب شهر را تامین مى‌کند. زیبایی ظاهر یا قدمت آن نیست، بلکه سیستم آبرسانی آن است که بدون پمپ، آب را از چشمه بالا آورده و در نهری از ساختمان خارج می کرده است.

برچسب ها
ارسال دیدگاه


جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد سایت شوید:
ورود / ثبت‌نام

ورود/ثبت نام

لطفا برای ورود یا ثبت نام،شماره تلفن همراه خودرا وارد کنیددیدگاه ها

گروه بندی