پشتیبانی 09114481870 انتخاب استان ارسال خبر و مقاله ثبت اقامتگاه

غار گرو یکی از بهترین غارهای گلستان


غار گرو یکی از بهترین غارهای گلستان که واقع در  مینودشت می باشد و برای علاقه مندان به آثار باستانی و جاهای دیدنی با قدمت چندین ساله بسیار مناسب است . غار گرو یکی دیگر از جاذبه های طبیعی گالیکش در استان گلستان است. دهانه این غار بر اثر شدت جریان آب شکل گرفته است. اول بهار از دهانه غار آب جاری می شود.

برای اجاره ویلا و اقامتگاه بوم گردی در استان گلستان با شماره 09114481870 تماس بگیرید

غار گرو کجاست؟

غار گرو در 10 کیلومتری شهرستان گالیکش در روستای دوزین واقع است. ارتفاع غار تا سطح زمین 2000 متر است، غار گرو فقط دارای یک دهانه می باشد . مسیر رفتن به سمت بالای غار یک  جاده باریک قرار دارد. غار گرو بر روی یک کوه واقع شده. ارتفاع غار تا سطح زمین 3000 متر است.

مسیر دسترسی به غار گرو

برای رفتن به داخل غار باید به صورت سینه خیز رفته که مسیر غار دارای شیب زیادی هست  و در  انتهای  غار یک  حوضچه وجود دارد. در دوران قدیم آب روستا دوزین از این غار تامین شده. امکانات رفاهی می توانند از نزدیک روستا غار فراهم نموده. بهترین فصل بازید اول بهار و تابستان می باشد.

بر خلاف بسیاری از غارهای کشور که محل زندگی تعداد زیادی خفاش می باشند، در این غار هیچ جانداری یافت نمی شود. علاوه بر این در فصل بهار، در صورت زیاد بودن میزان بارش، جریانی از آب در این غار به حرکت در می آید که از دهانه آن به سمت پایین جریان پیدا می کند. این غار از جمله غارهای استان گلستان می باشد که شما می توانید در تور گرگان گردی از آن دیدن کنید.

 

برچسب ها:دیدگاه
دیدگاه شما :