انتخاب استان ارسال خبر و مقاله مکان جدید

روستای میان رستاق ییلاقی ناشناخته در گلستان

7/اسفند/1399 مدیریت گردشگری در گلستان - مقالات بدون دیدگاه

روستای میان رستاق ییلاقی ناشناخته در گلستان که شاید اکثرا از وجود این روستای دیدنی باخبر نباشند. به هر سوی گلستان که نگاه کنی یک مقصد تازه برای تعطیلات چند روزه و سالم پیدا می شود. این بار رفنیم به سراغ یکی از ده ها روستای دیدنی گلستان روستای میان رستاق که در طول سال به ویژه در نیمه اول سال میزبان مسافران زیادی می باشد. اگر شما هم به گشت و گذار در روستا ها علاقه مندید پیشنهاد میکنم با اجاره ویلا در میان رستاق یک تعطیلات رویایی بسازید.

روستای میان رستاق کجاست؟

این روستا از سمت شمال به روستای خاک پیرزن و از سمت جنوب به روستای محبوب سیاه رودبار منتهی می شود و یکی از قدیمی ترین روستاهای علی آباد کتول می باشد. در این روستا خبری از امکانات شهری نمی باشد و به دلیل حفظ همین سنت ها می توان برای تعطیلات روستای میان رستاق را انتخاب نمود. سابقه طولانی روستا وهمچنین آثار و بقایای چند گورستان مکشوفه در روستا، حاکی از قدمت بالای آن دارد.

مسیر دسترسی به روستای میان رستاق

برای رسیدن به این روستا شما باید خودتان را به دهه زرین گل برسانید جایی که جاده دیگر روی کوهستانی خود را به شما نشان می دهد. وارد جاده شوید و از هوای مطبوع و طبیعت شگفت انگیز مسیر لذت تمام را ببرید و اگر شما هم از نوشیدن آب چشمه لذت می برید می توانید در مسیر راه از چشمه آب زلال نوش جان کنید. مناظر جاده بسیار رویایی و حیرت انگیز است. در حدود نیم ساعت که رانندگی کردید خودتان را در میان بهشتی کوچک رها کنید. اینجا میان رستاق است جایی که برای تجربه یک تعطیلات شگفت انگیز انتخاب کرده اید.

مطالب مرتبط

اجاره ویلا در افراتخته

آب وهوای روستای میان رستاق

این روستا با توجه به قرار گیری در ارتفاع زیاد و همچنین کوهستانی بودن بهتر آب و هوای خنکی دارد و می توانید برای سفرهای نوروزی و تابستان از خنکای هوای این ییلاق استفاده کنید.بدون شک با اجاره اقامتگاه بومگردی در میان رستاق می توانید یکی از بهترین خاطرات سفر را ثبت و به یاد ماندنی کنید.

فصل بهار اوج زیبایی این روستا می باشد که تمام درختان با شکوفه زدن جان تازه ای به این روستا می بخشند و با بیدار شدن زودتر از خواب می توانید یکی از بهترین طلوع های خورشید را نظاره گر باشید.

درتابستان میتوانید از میوه های جنگلی خوشمزه نوش جان کنید و راهی هم برای فرار از گرما می باشد. خودتان را به نسیم خنک تابستان در دل این روستای دیدنی بسپارید وجان تازه ای بگیرید.

پاییز هزار رنگ را در جنگل های هیرکانی تجریه کنید جایی که درختان سرسبز جای خود را به برگ های هزار رنگ می دهند. زمستان که آغاز می‌شود، کوه‌ها پوشیده از برف می‌شوند و بسیاری از جاده‌های روستا دچار یخبندان می‌شود. پس برای رفتن به روستای میان رستاق بهتر است شرایط و علایق خود را در نظر بگیرید.

اجاره خانه روستایی در میان رستاق

در این روستای ییلاقی نیز مانند تمام روستاهای علی آباد کتول خانه برای اجاره وجود دارد. اما باید بدانید که امکانات این ویلاها لوکس و مدرن نیست و با توجه به فصلی که برای سفر انتخاب می کنید قیمت اجاره ویلا درمیان رستاق متفاوت می باشد. اما از همه مهم تر این است که میتوانید به صورت اینترنتی قبل از سفر ویلای خودتان را رزرو کنید اگر هم نتوانستید اگر در ایام تعطیل نباشد، احتمال یافتن ویلاهای خالی وجود دارد. در روزهای تعطیل خانه‌ها از هفته‌های قبل رزرو شده‌اند.

با خودمان برای سفر به میان رستاق چی ببریم؟

در این روستا در فصل بهار و تابستان شما به مشکل خاصی بر نمی خورید و میتوانید با هر وسیله نقلیه به سمت روستا حرکت کنید و تنها مواد غذایی و نان را تهیه کنید و به همراه داشته باشید چراکه در این روستا نانوایی و فروشگاه ندارد.

اگر در فصل سرد سال قصد آمدن دارید حتما هواشناسی را بررسی کنید در هنگام بارش برف امکان ندارد که شما بدون افرود بتوانید به روستا بروید و همچنین امکانات این روستا کم می باشد و شما برای فصول سرد بهتر پتو و لباس گرم به همراه داشته باشید.

 

 

 
دیدگاه
دیدگاه شما :