اجاره ویلا در خولین دره

۸/اسفند/۱۳۹۷ گردشگری در گلستان بدون دیدگاه

اجاره ویلا در خولین دره: بهترین واحد اقامتی و ویلاهای بی نظیر و کلبه بومگردی با چشم اندازی فوق العاده و طبیعت بکر در خولین دره و روستایهای ییلاقی علی آباد کتول را در گلستانیها جستجوکنید. گلستانیها بهترین مرجع اجاره سوئیت در استان گلستان است و شما می توانید گزینه های زیادی برای انتخاب سوئیت مورد نظر خود داشته باشید.سوئیت های اجاره ای را با قیمت های متنوع و امکانات بی نظیر و چشم انداز جنگلی در اختیار شما قرار می دهد.جهت رزرو ویلا اجاره ای , سوئیت فول امکانات و کلبه های جنگلی و بومگردی در علی آباد کتول با این شماره تماس بگیرید.

09114481870

09374399523

روستای خولین دره کجاست ؟

 روستا ی خولین دره جنوب غربی شهرستان علی آباد کتول قرار دارد.روستای خولین دره واقع درفاضل آباد و منطقه کتول واقع است که در 20 کیلومتری ارتفاعات این شهرستان قرار دارد وخانه هایی که از چوب وبا معماری های زیبای مردمان کهن ساخته شده این روستا را به یک مکانی توریستی و بکر تبدیل کرده است.

اسم این روستا برگرفته از رودی است که از گرگان سرچشمه میگیرد بنام(دره) که به این روستا ختم می شود که( خلین دره) گفته میشود .خولین در این مکان به نام( کوچک ) است .

اجاره ویلا در خولین دره

اقوام روستای خولین دره

 خولین دره از زیبا ترین ییلاقات منطقه کتول میباشد که طوایف علمشاهی (عالمی) -شکی -مزیدی -بابا کردی از اقوام کتول در این ییلاق به صورت خوش نشینی زندگی مینمایند

گویش مردم روستای خولین دره

 مردم این روستا با گویش کتولی صحبت می کنند که این روستا هم مانند دیگر روستاهای ییلاقی کتول اهالی آن به دلیل فراهم کردن شغل به شهرستان علی آباد کتول ویا فاضل آباد کوچ کرده اند.

شغل مردم خولین دره

درحال حاضر مردمان روستای خولین دره از منازل خود در روستای قشنگ وبا صفا بعنوان ییلاق استفاده می کنند وکمترکسی درآنجا به زندگی روزمره می پردازد وکسانیکه درحال حاضر درآنجا سکونت دارند به مانند دیگر روستاییان به کار دامپروری وکشاورزی وساخت صنایع دستی مشغول هستند که با درامد ناچیز خود بسیار خداوند متعال را شاکر هستند.

اجاره ویلا در خولین دره

جاذبه های گردشگری روستای خلیندره

  1. آبشار خلیندره که در گویش محلی به آن اوتره می گویند. این ابشار در ظلع جنوبی روستا قرار دارد و برای رسیدن به آن در حدود دو ساعت پیاده روی از دل جنگل های هیرکانی می باشد.
  2. دره نوکیان
  3. دو تپه بسیار معروف به نام های تپه قللوک اول و تپه قللوک دوم
  4. حیات وحش این روستا که اگر در مسیر حرکت در آبشار خوش شانس باشید احتمالا بتوانید خرس را از نزیدک ببینید.

اجاره ویلا در علی آباد کتول

فاصله علی آباد کتول تا شهرستان گرگان در حدود 40 کیلومتر می باشد.تمامی مسیردسترسی آسفالت می باشد. و در مسیر شما شهرهای زیادی را می بینید.

اجاره ویلا در افراتخته

افراتخته در جنوب شرق علی‌آباد کتول یکی از روستاهای جنگلی این استان پرجاذبه است که جنگلی چند هزار ساله‌ دارد و همین جنگل انبوه با قدمت دیرینه اش یکی از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری این منطقه است.

مردم این روستا از لباس‌های محلی برای پوشش خود استفاده می‌کنند همچنین تعدادی غذای محلی نیز در این روستا تهیه می‌شود که گردشگران از آن استقبال زیادی می‌کنند.

اجاره ویلا در خولین دره

اجاره ویلا در نرسو

روستای نرسو یکی از روستاهای دیدنی شهر علی آباد کتول واقع در استان گلستان می باشد.این روستای در فاصله 18 کیلومتری شهرستان علی آباد کتول در دهنه محمدآباد واقع شده است.™آب و هوای بسیار متبوع و معتدل تابستانی با وزش بادهای خنک آن آرام بخش هر روحی می باشد.اگر قصد سفر به شهر گرگان را دارید حنما باید این روستا را از نزدیک ببینید.

اجاره ویلا در خولین دره

اجاره ویلا در ریگ چشمه

روستای ریگ چشمه یکی از سیزده روستای بسیار زیبای دهنه ی محمد آباد کتول می باشد که دارای طبیعتی بکر و عالی و فوق العاده می باشد. روستای ریگ چشمه دارای جنگل , آبشار و چشمه های بسیار زیادی است که اگر قصد سفر به گلستان را داشته باشید حتما سری به این روستا بزنید. روستایی بسیار زیبا و جنگلی با چشم انداز خارق العاده و طبیعت بکر می باشد.

اجاره ویلا در خولین دره

 

اجاره سوئیت در گرگان | اجاره سوئیت افراتخته | اجاره ویلا زیارت | اجاره سوئیت چجا

 

 
دیدگاه
دیدگاه شما :