انتخاب استان ارسال خبر و مقاله مکان جدید

بهترین روستاهای گردشگری شمال

25/اردیبهشت/1399 مدیریت مقالات بدون دیدگاه

بهترین روستاهای گردشگری شمال : معرفی روستاهای گردشگری در شمال که باید حتما سفرکنید؟ چرا دیدن روستاهای شمال هیجان انگیز است ؟ شما تا به حال تجربه سفر به روستاهای ییلاقی شمال را داشته اید؟ بسیاری از روستاهای زیبا در شمال وجود دارند که شاید هرگز نام آنها را نشنیده باشید! اما آنها آنقدر تماشایی هستند که ما به شما پیشنهاد می کنیم بروید و از آنها دیدن کنید. با توجه به اهمیت روستاگردی، ما در این مقاله در مورد بهترین روستاهای شمال صحبت خواهیم کرد که در واقع ارزش دیدن دارد. سپس به ما بپیوندید و با این روستاها بیشتر آشنا شوید!

سوباتان

سوباتان منطقه ای زیبا است که در نزدیکی دریاچه نئور در بین استان شمالی اردبیل و گیلان واقع شده است. زیبایی و آرامش آن هر ساله بازدید کننده های محلی و گردشگران خارجی را به خود جلب می کند ، زیرا آب و هوای خنک آن برای فرار از گرمای تابستان بسیار عالی است.

این منطقه همچنین به دلیل دامپروری مشهور است و از مرغوبترین گوشت و لبنیات ایران را تولید می کند. اواسط بهار و تابستان بهترین زمان برای بازدید از سوباتان است. اوایل پاییز نیز یک فصل عالی برای بازدید از این منطقه است. به دلیل هوای سرد آن ، در طول زمستان تعداد کم ساکنان دائمی در این روستا وجود دارد.

بهترین روستاهای گردشگری شمال

ماسوله

یکی از بهترین روستاهای گردشگری شمال که در واقع طرفداران زیادی دارد و شاید کمتر کسی باشد که هنوز به آنجا نرفته باشد ماسوله است. از نظر معماری ، این منطقه در لیست دهکده های پله ای ایران قرار دارد و فضای عاشقانه خاصی را برای بازدید کنندگان خود فراهم می کند.

ماسوله در حدود 60 کیلومتری جنوب غربی رشت و 32 کیلومتری غرب فومن واقع شده است. این روستا در محدوده کوهستان البرز در نزدیکی ساحل جنوبی دریای خزر ، 1،050 متر از سطح دریا ارتفاع دارد. خود این دهکده در ارتفاع 100 متری تفاوت دارد. محله های مختلف ماسوله: ریحانه بار ، خنج بار ، محله بار ، محله کاسه سر و اسد.

بهترین روستاهای گردشگری شمال

روستای مازیچال

این روستا یکی از جذاب ترین روستاهای شمال ایران است. در ارتفاع 2600 متری بالای دریا قرار گرفته است و نام آن در فهرست روستاهای گردشگری شمال قرار دارد. مازیچال  یکی از معدود مکان های جهان است که می توانید به راحتی ابرها را زیر پاهای خود مشاهده کنید و حتی آنها را در دستان خود لمس کنید.

بهترین روستاهای گردشگری شمال

فیلبند بام مازندران

دهکده فیلبند در استان مازندران یکی از زیباترین مناطق حومه ایران است که شبیه به یک افسانه افسانه ای است. این دهکده در بالای ابرها قرار دارد و شما از تماشای ابرها که در زیر دهکده پخش می شود لذت خواهید برد. وقتی هوا واضح و آفتابی است ، این روستا از آنجا که در بالاترین نقطه منطقه واقع شده است ، منظره ای عالی از اراضی اطراف را نشان می دهد.

تماشای طلوع خورشید و غروب خورشید در اینجا یک تجربه شگفت انگیز است ، به خصوص وقتی که خورشید در ابرها فرو می رود و آنها را با نور شگفت انگیز خود رنگ می کند. آرامش روستا و ریتم کند زندگی ، آن را به یکی از بهترین مکان ها برای فرار از زندگی پر سرعت شهر تبدیل می کند. به دلیل ارتفاع منطقه ، بهترین زمان برای بازدید از فیلبند از اواخر ماه فروردین آغاز می شود و در ماه مهربه پایان می رسد.

بهترین روستاهای گردشگری شمال

جزیره آشوراده

اشوراده بخشی از بندرترکمن و یکی از مکانهای زیبای استان گلستان است که در 25 کیلومتری گرگان واقع شده است. اشورا ده (اهوراده) تنها جزیره ساحل ایران از دریای خزر (خلیج گرگان) با آب و هوای مرطوب و معتدل است و مکانی مناسب برای حیات وحش است (هنگامی که آب دریای خزر سرخ می شود ، به یک شبه جزیره) صادرات خاویار ، اسکله بندر ترکمن و سایر امکانات از جاذبه های این منطقه است.

آشوراده یکی از مناطق اصلی ماهیان خاویاری ، گونه هایی است که خاویار را فراهم می کند. بیش از 40 درصد خاویار ایران در نزدیکی جزیره آشوراده تولید می شود.

روستای زیارت

روستای زیارت در فاصله 12 کیلومتری واقع شده است. در جنوب گرگان و از آب و هوای مرطوب برخوردار است. رودخانه زیارت از شرق این روستا عبور می کند. وجود رودخانه , کوه ها و جنگل اطراف باعث جذابیت این روستا شده است.

مسجد قدیمی و امامزاده عبدالله اماکن مذهبی این مکان هستند. زیارت در دره ای در قسمت شرقی جنگل های بارانی هیرکانیای خزر واقع شده است.  برخی از تپه های اطراف آن توسط گوسفند ، بز و گاو چریده می شوند. در جنوب روستا ، در انتهای جاده خاکی ، آبشار واقع شده که از جاذبه های گردشگری محبوب است.

برای دیدن این همه زیبایی غفلت نکنید و سریعتر به فکر اجاره ویلا در زیارت باشید تا بتوانید با دیدن این همه زیبایی روحی تازه در بدن خود بدمید.

 
دیدگاه
دیدگاه شما :