انتخاب استان ارسال خبر و مقاله مکان جدید

روستای زیارت | یک روستا پر از جاذبه های ناشناخته

24/اردیبهشت/1399 مدیریت مقالات بدون دیدگاه

روستای زیارت | یک روستا پر از جاذبه های ناشناخته: روستای گردشگری زیارت با ارتفاع 1000 متر از سطح دریا ، در دامنه دو کوه کوهستانی و جنگلی واقع شده است. این روستا با آب و هوای مطبوع به عنوان یک منطقه تابستانی در نظر گرفته شده است. آب و هوای این منطقه در تابستان سرد و در زمستان سرد است. روستای زیارت یکی از بهترین مقاصد سفر تابستانی به شمال است و با اجاره ویلا در زیارت می توانید بهترین خاطرات سفر را برای خود رقم بزنید. روستای زیارت در همه فصول سال چیزی در آستین خود برای نشان دادن دارد پس از این همه دیدنی غافل نشوید.

اجاره ویلا در زیارت

در گذشته گردشگرانی که به دهکده زیارت سفر می کردند خانه های اهالی روستا را اجاره می کردند ، اما با احداث هتل و ویلاهای اجاره ای در این روستا ، گردشگران دارای مکان مناسب برای اقامت هستند. در این روستا شما میتوانید انواع ویلاهای اجاره تک خواب, دو خواب و یا حتی خانه های سنتی بی نظیری را برای اقامت رزرو کنید.

روستای زیارت

قیمت اجاره ویلا در زیارت

برای خیلی ازمسافرها هزینه اقامت خیلی مهم است اما در روستای زیارت به محض ورود شما تابلوهایی که روی آن نوشته اجاره ویلا در زیارت را به وفور خواهید پس نگران اقامت در این روستا نباشید. قیمت اجاره ویلا در زیارت از شبی 150 تومان تا شبی 700 هزار تومان می باشد که این اختلاف قیمت به دلیل امکانات و محل قرار گیری ویلا می باشد.

در روستای زیارت به دلیل چشم انداز زیبایی که دارد طبقات بالاتر و یا ترجیحا ویلا و آپارتمان های مبله ای که دارای تراس با ویوی خوبی باشند مورد استقبال بیشتری قرار می گیرند. تمام جذابیت های این روستا را می توان از تراس یک ویلای بی نظیر در روستا دید.

روستای زیارت

بومگردی در زیارت

اما اگر از آن دسته از مسافرانی هستید که علاوه بر زیبایی آداب و رسوم و فرهنگ مردم منطقه برای شما مهم است می توانید اقامتگاه بومگردی خانه دوست را رزرو کنید. اینجا شما می توانید بوی روستا , نان تنوری و غذاهای محلی زیارت را امتحان کنید و زمانیکه از این همه زیبایی لذت بردید خود را بر روی زمین و دوشک دست دوز با لحاف و ملافحه های گل گلی رها کنید. اینجا شما طعم زندگی را خواهید چشید.

روستای زیارت

اجاره خانه روستایی در زیارت

خانه های قدیمی و سنتی همیشه یادآور خانه پدربزرگ و مادربزرگ است پس چه بهتر خاطرات شیرین گذشته همراه سفر شما باشد. پیشنهاد می کنم خانه سنتی بهرام را رزرو کنید که با حیاط زیبایی که دارد شما می توانید بوی طبیعت را استشمام کنید.

روستای زیارت

روستای زیارت کجاست؟

روستای زیارت با ارتفاع 1563 متر از سطح دریا ، در 17 کیلومتری جنوب شهر گرگان واقع شده و در واقع بین دو پای کوهی و جنگلی کوه قرار دارد. روستای زیارت از طریق منطقه جنگلی و دلپذیر ناهارخوران در 4 کیلومتری جنوب شهر گرگان قابل دسترسی است.

منطقه ناهارخوران مجموعه ای از فضاهای جنگلی در نزدیکی جاده ، ساحل رودخانه و امکانات شهری و توریستی را شامل می شود. این مجموعه با موقعیت جغرافیایی ویژه ، در دو کوه کوهستانی شیب دار قرار دارد و به همین دلیل از آب و هوای مطلوبی برخوردار است و مورد توجه تعدادی از گردشگران از مناطق مختلف است.

روستای زیارت

درختان بسیار بلند جنگل باستانی به همراه امکانات توریستی در منطقه ناهارخوران ، مکان تفریحی با چشم اندازهای باشکوه را فراهم کرده اند که نه تنها مردم گرگان بلکه افراد زیادی را در طول کل سال بویژه بهار و تابستان به خود جلب می کند. به همین دلیل گاهی اوقات مسافران ترجیح می دهند که اجاره سوئیت درناهارخوران را برای اقامت انتخاب کنند.

جاده پر پیچ و خم در جنگل به روستای زیارت پس از ناهارخوران آغاز می شود. و با پایان یافتن جاده ، یک پیاده روی دلپذیر و کوتاه را در طبیعت دست نخورده و جنگل های آنجا طی می کند تا به دهکده زیارت برسد.

روستای زیارت

این روستا علیرغم اینکه در نزدیکی منطقه ای با آب و هوای معتدل قرار دارد ، به دلیل هوای معتدل و در زمستان به دلیل پوشیده از برف ، در تابستان به دلیل داشتن هوای معتدل و در زمستان از مناطق جذاب برای گردشگران و مسافران است.

جاذبه های گردشگری در زیارت

این روستا با جاذبه های گردشگری مانند امامزاده عبدالله ، آبگرم با خواص درمانی ، آبشارزیارت ، خانه های سنتی ، کوه های بلند و سرسبز و غیره ، به عنوان یکی از 10 روستا با ارزشهای تاریخی  ایران معرفی شده است.

بافت تاریخی روستای زیارت متعلق به دوره های قاجار و پهلوی است. بافت خانه های سنتی این روستا ویژگی اصلی روستا است که در آن از هر حیاط هر خانه به عنوان راه رفت و آمد روستا استفاده می شود. همچنین رنگ دیوارهای خانه و باستانی آن یکی دیگر از جاذبه های گردشگری روستای زیارت است. طول عمر  ​​مردم این روستا به دلیل زندگی طبیعی و استفاده از غذاهای جنگلی بیشتر از مردم عادی است.

معماری خانه های روستای زیارت

از نظر معماری خانه های این روستا با سقف های پوشیده از گل ، معماری زیبای داخلی آنها و سطوح بیرونی بسیار پر زرق و برق هستند. یکی از نکات جالب در مورد خانه های این روستا این است که حیاط خانه ها مسیرهایی را ایجاد می کند.

روستای زیارت

به عبارت دیگر ، فضای باز خصوصی خانه ها همان مسیری در روستا است که در آن می توان به اجاق های سنتی ، شیر آب ، حوضچه های کوچک و انبارها توجه کرد. با این حال ، این نوع قدیمی از معماری در برخی از قسمت های روستا که ساختمان هایی با معماری شهری در آن یافت می شود تغییر کرده است.

آبشار روستای زیارت

آبشار زیارت ، در 5 کیلومتری جنوب روستا و 19 کیلومتری جنوب شهر گرگان ، یکی دیگر از جاذبه های طبیعی منطقه است. در این منطقه دو آبشار وجود دارد که از ارتفاع 15 متر به یک استخر طبیعی سرازیر می شوند.

در منطقه نزدیک به آبشار ، به دلیل ریختن آب از ارتفاعات ، قطرات در هوا دیده می شود. به دلیل رطوبت نسبتاً زیاد ، سنگها با خزه و گلسنگ پوشانده شده اند. چنین گشت و گذارهای طبیعی گردشگران و مسافران را به سمت این روستا جذب کرده است.

روستای زیارت

علاوه بر این ، رودخانه زیارت از حاشیه شرقی روستا جاری است و در طول سفر 40 کیلومتری آب مورد نیاز روستائیان را تأمین می کند. ساحل رودخانه ، کوهستان ها ، دره ها و جانوران از جاذبه های طبیعی در مجاورت این روستا است.

 

برچسب ها: اجاره آپارتمان مبله در زیارت اجاره ویلا درزیارت با ویوی جنگل اجاره ویلا درزیارت با ویوی آبشار اجاره ویلا ارزان در زیارت اجاره سوئیت در زیارت آبشار روستای زیارت دیدنی های روستای زیارت معماری خانه های روستای زیارت بافت تاریخی روستای زیارت جاذبه های گردشگری در زیارت روستای زیارت کجاست؟ اجاره خانه روستایی در زیارت بومگردی در زیارت قیمت اجاره ویلا در زیارت اجاره ویلا در زیارت اجاره ویلا در روستای زیارت روستای زیارت سوئیت اجاره ای درزیارتدیدگاه
دیدگاه شما :