تعمیر یخچال


چگونه لاستیک درب یخچال و فریزر را تعمیر و تعویض کنیم؟
تعویض واشر درب یخچال، و یا تعمیر واشر درب یخچال. آیا با این دو جمله در زندگی روزمره برخورد کرده اید؟
آیا با ساختمان یخچال و فریزر منزل خود آشنا هستید؟
دیگر خانه ای بدونه حضور یخچال و فریزر و یا حداقل یکی از آن ها معنایی ندارد. واشر درب یخچال تا چه اندازه بر روی سلامت و کارکرد یخچال و فریزر تاثیر دارند و در صورت بروز مشکل در این قسمت چگونه آن را برطرف کنید.
واشر دور درب یخچال و فریزر که نقش مهمی در کارکرد یخچال دارند به راحتی بر روی کیفیت مواد موجود در درون یخچال و فریزر، مقدار مصرف برق یخچال و همچنین بر روی طول عمر یخچال تاثیر دارد. از طرف دیگر با ریختن مواد غذایی بر روی قسمت های مختلف واشر یخچال و یا تماس آن با مواد غذایی مختلف، تمیز کردن آن بیش از بیش ضروری به نظر می رسد چرا که در بلند مدت باعث ایجاد فساد و البته بوی ناخوشایند می شود که تمیز کردن به همان صورت به راحتی باعث آسیب به واشر می شود که بهتر است خارج شود.در مقاله فرا خواهید گرفت در مدت زمانی بسیار کم و با هزینه ای ناچیز به راحتی واشر درب یخچال را تعمیر و یا درصورت نیاز تعویض می کنید.

تست واشر یخچال
از کجا بفهمیم که آیا زمان تعمیر و یا تعویض واشر یخچال فرا رسیده است یا خیر؟
یک اینکه اگر در اطراف درب یخچال سرما احساس میکنید این بدین معنی است که واشر کارایی خود را از داده است و احتمالا واشر خیلی فرسوده شده است و هر چه زودتر باید واشر تعویض شود. راه دیگر این است که یک اسکناس در دست بگیرید و دری یخچال را بز کنید و سپس اسکناس را بین درب قرار دهید، اگر اسکناس به راحتی پس از بسته شدن درب خارج شد پس آن قسمت از واشر درب دچار مشکل است. این کار را برای نواحی مختلف تکرار کنید.
عدم تعویض واشر آسیب دیده علاوه بر افزایش هزینه برق در بلند مدت به اختلال در کار یخچال هم می انجامد.


یخچال و یا فریزر را از برق جدا کنید
قبل از هر چیز و یا انجام هر کاری شما می بایست یخچال را از برق جدا کنید تا ضمن ایمنی در انجام کار از آسیب به یخچال هم جلوگیری به عمل بیاید.
پیچ ها را باز کنید
حال به سراغ واشر یخچال بروید و با دست به آرامی قسمت رویی واشر را بالا بگیرید و یا کنار بزنید. به راحتی شما پیچ های پنهان شده در زیر واشر را مشاهده خواهید کرد. بسته به مدل یخچال ممکن است از گیره یا پیچ های مختلف استفاده شده باشد. شما تنها کافیست با دقت به دنبال این گیره یا پیچ ها بگردید و سپس آن ها شل کنید ولی به هیچ وجه از جای خود خارج نکنید.

واشر را خارج کنید
پس از اینکه تمامی پیچ ها را کمی باز و شل کردید که بهتر است این کار را ضربدری انجام دهید حال به ارامی و بدونه صدمه به واشر پیچ ها را به همان حالت ضربدری خارج و در نهایت با دقت واشر را جدا کنید.
واشر را بررسی و تمیز کنید
حال واشر خارج شده را با دقت بررسی کنید. اگر احیانا این واشر تست های بالا را به سلامت پست سر گذاشته بود و شما هم در این بررسی پارگی و یا صدمه ای بر روی آن مشاهده نکردید پس حال تنها میبایست به شستن و تمیز کردن آن اقدام کنید و آن را با آب و صابون و یک پارچه به خوبی بشویید.

واشر خشک کنید
اگر تست ها در مراحل بالا موفقیت آمیز بود حال تنها کافیست واشر شسته شده را خشک و آماده جا گذاری کنید. در غیر این صورت با هزینه ای کم اقدام به خرید یک واشر نو متناسب با برند و مدل یخچال خود کنید.
واشر را گریس یا وازلین بزنید
حال چه واشر نو چه واشر قبلی را استفاده می کنید در قسمت و سطحی که قرار است بر روی درب قرار گیرد و به درب متصل شود به صورت سراسری مقداری بسیار کم و یک لایه نازک گریس و یا وازلین بزنید تا ضمن ایجاد خاصیت عایقی بیشتر از ترک و خشک شدن آن در آینده هم جلوگیری شود.

واشر را در سر جای خود قرار دهید
حال واشر را مطابق جایگاهی که بر روی آن تعبیه شده است بر سر جای خود قرار داده و به آرامی و بدونه فشار شروع به بستن پیچ ها در سر جای خود کنید. به هیچ عنوان پیچ ها را پیش از حد محکم نکنید که به واشر صدمه بزنید. بهتر است بستن پیچ ها را از گوشه شروع کنید.

تعمیر انواع یخچال - یخچال فریزر-یخچال ساید بای ساید درب منزل

تعمیر یخچال ال جی

تعمیر یخچال بوش

تعمیر یخچال اسنوا

تعمیر یخچال دوو

تعمیرکاریخچال ما با بیش از 10 سال سابقه فعالیت در عرصه خدمات تعمیرات یخچال با برخورداری از کادری مجرب و کارآزموده در خدمت شما همشهریان محترم می باشد.
چرا گلستانی ها
گلستانی ها، می تواند در اسرع وقت و فقط با یک تماس، تعمیرکار یخچال را به محل شما اعزام نماید تا یخچال شما را در محل و منزل شما، تعمیر کند.
کلیه خدمات گلستانی ها برای آسودگی و کم کردن هزینه درب منزل می باشد و احتیاجی نیست که شما از محل کار خود یا منزل خود خارج شوید.
شماره های تماس
09114481870
01732245362