اقامتگاه بوم گردی شاریسه کد 264

09114481870
گلستان - مینودشت - روستای کلوکند
روز عادی: 0 تومان
روز تعطیلات: 0 تومان

اقامتگاه بوم گردی شاریسه

این اقامتگاه زیبا واقع در روستای کلوکند مینودشت استان گلستان واقع شده است. این اقامتگاه بسیار قدیمی است و متعلق به دوران پهلوی است که در سال 1336 بنای اولیه آن ساخته شد. بنای اصلی اقامتگاه دارای قدمتی ۷۰ ساله است که با مصالح بومی همچون چوب و کاهگل به سبک خانه های روستایی با عشق و صفا ساخته شده است. اقامتگاه شاریسه دارای 6 باب اتاق می باشد که سه اتاق ۱۲ متری، یک اتاق ۲۵ و ۳۲ متری برای اقامت شبانه و یک اتاق بزرگ ۵۵ متر‌مربعی جهت پذیرایی از گردشگران می‌باشد. که البته این اقامتگاه دارای اتاقی پذیرایی بصورت مبلمان و دارای میز ناهار خوری می‌باشد.

قابل توجه مهمانان گرامی به دلیل حفظ معماری سنتی و القاء حسی نوستالژیک، 2 باب از اتاق های اقامتگاه شاریسه مینودشت فاقد حمام و سرویس بهداشتی هستند، برای آسایش هرچه بیشتر مهمانان، حمام و سرویس بهداشتی ایرانی به صورت عمومی در محوطه اقامتگاه تعبیه شده استو همچنین برای حفظ زندگی روستایی تمامی اتاق ها به صورت کف خواب می باشند. پارکینگ اقامتگاه ظرفیت پارک 3 خودرو را دارد. و 5 سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی و 3 حمام در حیاط اقامتگاه قرار دارند.

حیاط شاریسه بسیار زیبا و با صفا می باشد. شما زمانیکه وارد این حیاط می شوید با دیدن آن حس یک خانه باغ روستایی در شما تداعی می شود . این حیاط با دارا بودن حوض زیبا , آلاچیق و همچنین سیفی جات مانند کدو , بادمجان , خیار وگوجه و درختان زیبا نانگی و پرتقال شما را به میهمانی طبیعت دعوت می کند.

یکی از ویژگی های بسیار جالب اقامتگاه شاریسه وجود مکان های برای بازدید می باشد مانند کارگاه بافندگی پارچه , پخت نان محلی و تنوری و همچنین سرو چای سنتی

قسمت خوشمزه اقامت در این اقامتگاه سرو غذاهای سنتی و محلی پخته شده توسط زنان روستا مانند ته‌چین سبزی، خورشت اسفناج، ماش پلو، آش رشته محلی، کشک بادمجان، آش ترش و ته‌چین سیب زمینی است .شیرینی های محلی به اسم تاتاری، پِشمه و نان قره قروتی از جمله خوراکی‌های لذیذ روستای  کلوکند مینودشت می‌باشد.

هزینه اقامت در اقامتگاه شاریسه

برای هر نفر اقامت به همراه صبحانه 70 تومان

 

برچسب ها: اقامتگاه بوم گردی شاریسه
دیگر سوییتها