انتخاب استان ارسال خبر و مقاله مکان جدید

روستای زیارت در گرگان

21/بهمن/1398 مدیریت مقالات بدون دیدگاه

روستای زیارت در گرگان : گرگان یکی از شهرهای سرسبز و بی نظیر استان گلستان است و دیدنی های گرگان بسیار زیاد است. اگر قصد دارید به شهر گرگان سفر کنید و روستا گردی کنید اولین پیشنهادی که میکنیم روستای دیدنی زیارت می باشد. روستایی که چند قدمی شهر گرگان با دیدنیهای بسیار جذاب و آب و هوای فوق العاده می باشد. در این روستا شما می توانید انواع سوئیت , ویلا و خانه روستایی برای اقامت رزرو کنید و از لحظه لحظه سفرتان لذت ببرید.

09114481870

روستای زیارت کجاست؟

روستای زیارت کمی از گرگان به سمت جنوب بروید حدودا ۷ کیلومتر از ناهارخوران که دور تر شوید می توانید به این روستا نزدیک می شوید که با جاده ای جنگلی به ناهارخوران متصل شده است. این روستای کوچک در لیست ۲۰ روستای مطرح ایران برای گردشگری است.

این روستا که از جاذبه های گردشگری گرگان به شمار می آید در دره رودخانه «خاصه رود» قرار گرفته و در دامنه این رود گسترش پیدا کرده است.

روستای زیارت در گرگان

اگر می خواهید محدوده های این روستای در حال گسترش را بشناسید باید بگوییم که روستای زیارت از شمال به ناهارخوران و ارتفاعات «بندسر» و «خمام شهر»، از شرق به ارتفاعات «خال دره»، از غرب به ارتفاعات «ادیم» و «مازوکش» و «کمرسر» و از جنوب به آبشار و ارتفاعات پوشیده از جنگل محدود می رسد. بنابراین، اگر قصد سفر به این منطقه را دارید، طوری برنامه اقامتتان را بچینید که بتوانید از این جاذبه های طبیعی دیدن کنید.

ارتفاعات روستای زیارت

از جنوب : آبشار  و جنگل های کوهی

از غرب : کوهای ادیم و مازوکش و کمرسر

جاهای دیدنی زیارت

تنها چشمه آب گرم گلستان در این روستا واقع شده که مثل بقیه آب گرم ها بوی تند وخاص ندارد و ملایم و مطبوع است. این آب گرم از جمله آب های آرامش بخش است و برای جلوگیری از انواع بیماری های پوستی و مفصلی مورد استفاده قرار می گیرد. مردم این روستا به این دلیل که از طبیعت به خوبی بهره مند هستند عمر زیادی دارند.

البته این روستا در حال گسترش است و محدوده های جنگلی این روستا در حال تبدیل به بافت شهری است که چهره زیبای روستایی را کاملا در حال تخریب کردن است پس تا هنوز این روستا به شهر تبدیل نشده از آن دیدن کنید. این روستا دارای مردم بسیار فهیمی هستند که شما در کنار آن ها می توانید روزی خوش را سپری کنید.

روستای زیارت در گرگان

بهترین فصل سفر به روستای زیارت

بهار در روستای زیارت با سرسبزی درختان و گیاهان دامنه کوه‌های اطراف و خنکی هوا همراه است . هوایی که جان را با حال و هوای تازگی زمین طراوت می‌بخشد. در این فصل هوا گاهی ابری و بارانی و گاهی صاف و آفتابی است.

در فصل تابستان، هوا اغلب روزها آفتابی است. حتی در این فصل هم هوا آنچنان گرم نمی‌شود که شما را از سفر به این روستای جذاب باز دارد. به طور کلی اختلاف دمای این روستا با گرگان حدودا ۴ الی ۵ درجه است. بنابراین اگر در فصل تابستان در شهر گرگان حضور دارید، برای فرار از گرما و رطوبت این شهر می‌توانید با چند دقیقه رانندگی خود را به آب‌وهوای مطبوع روستای زیارت برسانید. با پیک‌نیک و تفریح یا نشستن کنار رودخانه و تنفس هوای تازه جنگل دمی بر‌آسایید.

پاییز هم در روستای زیارت با باران و برف همراه است. خشکی هوای منطقه باعث می‌شود برف به سرعت روی کوه‌ها و معابر بنشیند و علاوه‌بر خلق مناظر زیبا، آب و هوای روستا را به سمت زمستان پیش ببرد.

روستای زیارت در گرگان

در طول زمستان کوه‌ها همه روزها پوشیده از برف است. این فصل روستای زیارت برای کوهنوردان حرفه‌ای با تجهیزات ویژه انتخاب بسیار خوبی خواهد بود. البته در این فصل هم می‌توان از سفر به این روستا و طبیعت‌گردی در آن لذت برد.

غذای سنتی زیارت

غذاهای مردم این روستا همچون غذاهای مردم سایر بخش های گلستان است که حالت گیاهی و دریایی دارد و تناول همین گیاهان موجب شده عمر درازی داشته باشند. ماش کدو یکی از غذاهای محلی روستای زیارت گرگان و مناسب فصل سرد است.

عصر های این روستا بسیار دلنشین است که توصیه می کنیم از چشمه و آبشار آن در روزهای گرم تابستانی بهره مند شوید.

 
دیدگاه
دیدگاه شما :