فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

برگزاری ۹ هزار و ۵۰۰ نفر ساعت دوره آموزشی برای کاهش خطرات ساختمانی در گلستان ۱۳۹۶/۸/۱

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان گفت: براساس تفاهم‌نامه چندجانبه امضاء شده، پس از سیر مراحل اداری ۹ هزار و ۵۰۰ نفر ساعت در استان گلستان دوره آموزشی دیدند تا از امروز خدمات شایسته‌ای را در مسیر کاهش خطرات ساختمانی داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، احمد تجری پیش از ظهر امروز در نخستین همایش مسئولان ایمنی و کارگاهی ساختمانی استان گلستان اظهار داشت: با توجه به رشد جمعیت در سنوات گذشته شاهد رشد شهرنشینی بودیم. به علت محدودیت‌ها در شهرها ساختمان‌ها با طبقات بیشتری ساخته می‌شود و این مهم خطرات ناشی از کار را در کارگاه‌ها افزایش می‌دهد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان نیروی کارآمد و ماهر را سرمایه‌های یک کشور دانست و افزود: این افراد در کارگاه‌های ساختمانی پس از گذشت سال‌ها دارای تجربه می‌شوند و در صورت رعایت نشدن مسائل ایمنی این سرمایه گرانبها در جامعه از بین می‌رود.

تجری تاکید کرد: با پشتیبانی‌های قانونی و مبحث ایمنی در قانون کار و مصوبات شورای عالی کار به این مهم تاکید شده که مسئول ایمنی در کارگاه‌های ساختمان‌سازی وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه پیرو این مصوبات جلسات متعددی با مسئولان استان برگزار شده، گفت: با وحدت و همگرایی باید مسیری را طی کنیم که ایمنی در کار را افزایش دهیم.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان یادآور شد: عقد تفاهم‌نامه‌ای در این زمینه داشتیم و کمیته راهبری را در سطح استان شکل دادیم، تا مسائل ایمنی تقویت شود. این تفاهم‌نامه سبب شد پس از سیر مراحل اداری 9 هزار و 500 نفر ساعت دوره آموزشی دیدند تا از امروز  خدمات شایسته ای را در مسیر کاهش خطرات ساختمانی داشته باشند.

وی به برگزاری دوره‌های آموزشی رایگان از ابتدای سال در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خبر داد و گفت: نظارت و توجه به مسائل ایمنی و آموزش می‌توانیم آسیب‌های ساختمان‌سازی را کاهش دهیم.