جاذبه های گردشگری در گیلان

۲۴/خرداد/۱۳۹۹ مقالات بدون دیدگاه

گیلان منطقه ای زیبا از ایران در کنار ساحل دریای خزر است. دشت های ساحلی جنگلی به سرعت در کوه های البرز بالا می رود. رشت شهری است در شمال ایران در حدود 40 کیلومتری ساحل دریای خزر است. گیلان به دلیل جاذبه های گردشگری زیادی که دارد گردشگران زیادی به این استان سفر میکنند. طبیعت استان گیلان با آب و هوای معتدل ، جنگل های انبوه و مناظر زیبا از جمله دریا ، آبشارها ، کوه های پوشیده از جنگل و رودخانه های فراوان ، باغ های سبز و حومه شهر ، پتانسیل هایی را برای انواع مختلف فعالیت ها ایجاد کرده است. غنای فرهنگی و تاریخی گیلان به همراه تنوع زیادی در سبک زندگی محلی به این استان اجازه می دهد تا کاندیدای اکوتوریسم باشد.

جاذبه های گردشگری در گیلان

قلعه رودخان

در بیش از 50 کیلومتری جنوب غربی رشت ، در جنگلهای بارانی عمیق و معتدل باران گیلان ، قلعه رودخان به خوبی حفظ شده است.برخی از مورخان می گویند ساخت قلعه به دوران ساسانیان یعنی بیش از 14 قرن پیش بر می گردد. اما در حدود قرن 10 میلادی در دوره سلجوقی نوسازی شده است.

این قلعه از سنگ ساخته شده است و در حدود 1000 پله معروف است که شما را به بالای آن سوق می دهد ، سپس خود را برای یک پیاده روی شیب دار 50 دقیقه ای آماده کنید و کفش های پیاده روی خود را بپوشید.صعود کنید تا منظره خوبی از قلعه و اطراف آن داشته باشید.

در طول راه فروشندگان و مغازه هایی وجود دارند که می توانید میان وعده بخورید و موارد دیگر. اگر می خواهید فضای مرموز این قلعه دست نخورده باستانی را حس کنید ، در یک روز مه آلود از آن دیدن کنید. همچنین می توانید در طول راه از غذاهای و نوشیدنی های سنتی فراوان لذت ببرید.

جاذبه های گردشگری در گیلان

موزه رشت

موزه رشت کوچک است اما در خانه ای از دهه 1930 به خوبی ارائه شده است. نمایش مانکن های آن شیوه زندگی گیلکی را نشان می دهد.

جاذبه های گردشگری در گیلان

بازار بزرگ رشت

بازار بزرگ رشت قلب اقتصاد در استان گیلان است و در بافت قدیمی رشت واقع شده است. قدمت بازار رشت به دوره صفویه باز می گردد. بر خلاف بازارهای سنتی مشابه ، پوشانده نشده است وسقفی گنبدی ندارد. این بازار در طول سالها ظاهر سنتی خود را حفظ کرده است و هنوز جایی است که محصولات کشاورزی ، ماهی های مختلف ، غذاهای محلی و صنایع دستی به فروش می رسد.

جاذبه های گردشگری در گیلان

آرامگاه میرزا کوچک خان

خانه میرزا كوچك خان مجسمه اسب سواری كوچك خان رهبر جانگالی "ایران شوروی" است.

جاذبه های گردشگری در گیلان

آبشار ویسادار

"آبشار ویسادار" ، با 15 متر ارتفاع ، مکانی چشمگیر است که در یک منطقه کوهستانی و در امتداد جاده ای سرسبز واقع شده است. صخره های اطراف آن نیز جذاب هستند. بازدید کنندگان پرماجرا می توانند از پایین دست آبشار در پایین دست شنا کنند.

جاذبه های گردشگری در گیلان

دریاچه سقالكسار

 این دریاچه مکانی بی نظیر و دارای طبیعتی زیبا و آرام است که می توانید با آرامش از آن لذت ببرید و از فضای ساکت جنگل اطراف دریاچه لذت ببرید. در کنار این دریاچه یک کافه دنج نیز وجود دارد. مسیر رسیدن به این مکان نیز بسیار زیبا و منظره است.

جاذبه های گردشگری در گیلان

جنگل گیسوم

گیسوم یکی دیگر از جاذبه های گردشگری و منطقه ای با طبیعت بسیار زیبا در استان گیلان از جمله جنگل و ساحل است.

جاذبه های گردشگری در گیلان

ییلاق ماسال

شهر ماسال حومه ای در ارتفاعات سرسبز استان گیلان است ، این منطقه یک مکان نسبتاً دست نخورده در طبیعت شمال ایران است. بیان زیبایی آن از طریق کلمات دشوار است. در این منطقه یک دهکده واقعاً زیبا وجود دارد که با خانه های چوبی دوست داشتنی "اولسبلنگاه" نامیده می شود. برای اقامت در این روستا به دنبال خانه قدیمی و ییلاق قدیمی باشید.

جاذبه های گردشگری در گیلان

دریاچه لاهیجان

"دریاچه لاهیجان" دریاچه مصنوعی در پای شیطان کوه در شهر لاهیجان است. این منطقه یک فضای سبز با آب و هوای دلپذیر است که مکانی بسیار مناسب برای پیاده روی و پیک نیک خانوادگی است و دارای یک فضای دوستانه است. کوه کنار دریاچه (شیتان کوه) منظره ای عالی از دریاچه و کل شهر را نشان می دهد. در اطراف دریاچه نیز کافه ها و رستوران های سنتی وجود دارد.

جاذبه های گردشگری در گیلان

جاده اسالم-خلخال

آسالم-خلخال یک جاده جنگلی شبیه و یکی از زیباترین جاده های ایران در میان جنگل های مه آلود است که استان گیلان را به استان اردبیل وصل می کند. حدود 20 ساعت پیاده روی در جنگل ها و کوهستان ها است اما باید با راهنمایی باتجربه همراه باشد. بهترین زمان برای رفتن به این منطقه تابستان است.

جاذبه های گردشگری در گیلان

سوباتان

حومه سوباتان یک سرزمین سرسبز و زیبا کوهستانی است. اگرچه دستیابی به این بهشت ​​پنهان دشوار است ، اما کاملاً ارزش این تلاش را دارد. چیزهای زیادی برای دیدن و لذت بردن از جمله کلبه های روستایی و گروه های اسب وجود دارد. این مکان همچنین نزدیک به نفیس دریاچه نئور و جنگل های تالش است. پیشنهاد می شود در ماه های سرد سال به آنجا نروید.

جاذبه های گردشگری در گیلان

آبشار لاتون

لاتون بلندترین آبشار ایران (105 متر ارتفاع) نزدیک به شهر آستارا است. برای رسیدن به این آبشار جذاب ، باید از جنگلهای متراکم و زیبایی در ارتفاعات عبور کنید که 4 ساعت طول می کشد.

جاذبه های گردشگری در گیلان

گردنه حیران

گردنه حیران که آستارا را به اردبیل وصل می کند ، زیباترین جاده ایران است. این جاده در میان کوه ها ، جنگل ها و سرزمین های سبز عبور می کند و شما را از دیدن مناظر نفیس آن مسحور خواهید کرد. آسانسور گوندولا از طریق مناظر زیبا از رشته کوه البرز 1500 متر طول دارد ، منظره های بسیار شگفت انگیزی از ارتفاعات سرسبز مه آلود وجود دارد.

جاذبه های گردشگری در گیلان

ساحل چمخاله

بهترین ساحل ساحل خزر ماسه ای "ساحل چمخاله" است که مکانی عالی و آرام برای شنا یا برنزه کردن است. شما همچنین می توانید از تماشای منظره شگفت انگیز دریا و طلوع آفتاب فراموش نشدنی از کنار دریا از این ساحل زیبا لذت ببرید

جاذبه های گردشگری در گیلان

سوغات گیلان

آثار هنری ساخته شده توسط صنعتگران استان گیلان بسیار تخصصی و در انواع و متریال بسیار متفاوت است.

جاذبه های گردشگری در گیلان

معروف ترین صنایع دستی گیلان؛ مقالات تزئینی و کاربردی در چوب ، کار حصیری ، تندیس ، سفال ، سرامیک ، محصولات بامبو ، تشک نی ، بافته‌های ابریشمی ، فرش بافی شامل جلیم و جاجیم (فرشهای خوب ساخته شده از پشم یا پنبه) ، نمدی و قلاب بافی است. انواع مختلف مربا و شیرینی نیز توسط افراد محلی مانند کلوچه تولید می شود که شهرت جهانی دارد.
دیدگاه
دیدگاه شما :