دیدنی های روستای افراتخته

۲/اردیبهشت/۱۳۹۹ مقالات بدون دیدگاه

دیدنی های روستای افراتخته: برای دیدن زیبایی افراتخته باید به این دهکده سفر کنید. برای سفر کردن و اقامت داشتن در افراتخته نیاز به مکانی برای اجاره ویلا دارید. شما می توانید به آسانی با چند کلیلک ساده بهترین اقامتگاه و کلبه جنگلی در افراتخته را رزرو نمایید و لذت سفر کردن و اقامت در میان درختان جنگل های هیرکانی را بچشید. برای انگیزه گرفتن و رفتن به این روستای دیدنی حتما ما را دنبال کنید و لازمه سفر اول اجاره روزانه ویلا در افراتخته می باشد.

اقامت در روستای افراتخته

این روستا با آب و هوای مطبوع و بی نظیرش طرفداران بسیار زیادی دارد. اقامت در روستای افراتخته خیلی هم سخت نیست و شما می توانید قبل از اینکه به این روستا سفر کنید برای اجاره ویلا در افراتخته اقدام کنید و با خیال آسوده بار سفر را ببنیدید.

کوه های روستای افراتخته

روستایی محصور در کوه ها و ارتفاعات با جنگل هایی انبوه و مه‌ غلیظ در این نقطه هر عابری را ناخودآگاه محو و مجذوب خود می کند. افراتخته از مناطق زیست ‌محیطی شکار ممنوع کشورمان است. گونه‌های جانوارانی افراتخته همه تحت حفاظت هستند و شکار آن جرم است. درختان سر به ابرهای آسمان فرو برده ی سرخدار در این منطقه به وفور به چشم می‌خورند و ۱۵۰ هکتار از جنگل‌هایی که صد و نود میلیون سال عمر دارند.

دهکده توریستی افراتخته

ارتفاعات پیرامون روستای افراتخته که از جنگل‏ های انبوه درختان پهن برگ پوشیده شده، زیباترین مناظر طبیعی را به نمایش می‏ گذارند. کوه تکیانو، با ارتفاع 2901 متر در 7 کیلومتری جنوب روستا، از جلوه ‏های طبیعی بسیار زیبای روستاست. در فاصله نیم کیلومتری روستا، یکی از جنگل‏ های کمیاب درختان سرخدار (از گونه‏ های نادر جنگلی)، در وسعت 240 هکتار محفوظ مانده است.

با اجاره ویلا کوهستانی در افراتخته می توانید منطره ای بی نظیر از این طبیعت دوست داشتنی را داشته بشید و همچنی در برخی از مواقع سال هجوم ابرها را مشاهده کنید.

چشم‏ انداز جنگل‏ های سرخدار، زیبایی سواحل رودخانه افراتخته، یخچال‏ های طبیعی در 3 کیلومتری روستا، چشمه‏ های آب معدنی نزدیک روستا و همچنین آبشارهای طبیعی بسیار زیبایی که از بلندای 300 تا 2500 متری ارتفاعات پیرامون روستا سرازیر می ‏شوند، فضای بسیار مناسبی برای دیدار گردشگران ایجاد کرده‏ اند.

تنوع رنگ‏ ها، هوای دلپذیر، آواز خوش پرندگان و زمزمه جریان آب بر روی سنگ‏ ها، پردیس کوچکی در اطراف روستای افراتخته پدید آورده ‏اند که تماشاگران را به حیرت وا می‏ دارد و آنها را به سمت اجاره ویلا در افراتخته می کشاند تا بتوانند از تمام این موهبات الهی استفاده کنند.

خانه ‏های قدیمی و پراکنده روستا، گورستان قدیم گبری، حمام قدیمی روستا معروف به کهنه حمام و همچنین چاه سنگی کهن پیرآلا در فاصله 2 کیلومتری روستا با عمق 100 متر و دهانة 8 متر، از جاذبه‏ های تاریخی روستا به شمار می‏ آیند.

صنایع دستی روستای افراتخته

صنایع دستی روستای افراتخته عبارتند از: قالی، چادر شب، سفره پارچه ‏ای، دستمال، نمدمالی، چوخا، ساق پیچ پشمی، تور پشتی (کوله پشتی) و انواع وسایل چوبی مانند قاشق، لگن، سطل و خیش چوبی و «دوره» (مخزنی چوبی برای گرفتن کره از ماست).

غذاهای محلی روستای افراتخته

از انواع غذاهای محلی این روستا می‏توان به انواع آش، آبگوشت، کباب و انواع خورشت و نان محلی اشاره کرد. عسل طبیعی درختی و انواع مواد لبنی مانند شیر، ماست، کره، پنیر همراه با انواع صنایع دستی از سوغاتی ‏های روستا محسوب می‏شوند.

برای خوردن این غذاهای خوشمزه در زمان اجاره ویلا در افراتخته میتوانید ویلاهایی را انتخاب کنید که سفارش غذا نیز بپذیرند.

 

 
دیدگاه
دیدگاه شما :