روستاهای دیدنی علی آباد کتول

۳۰/فروردین/۱۳۹۹ مقالات بدون دیدگاه

روستاهای دیدنی علی آباد کتول: علی آباد کتول بهشتی کوچک با آب و هوای فوق العاده و روستاهای ییلاقی بسیار دیدنی یکی از بهترین مقاصد گردشگری و طبیعت گردی محسوب می‌شود. طبیعتا شهری که دارای جاذبه های زیبا باشد سالانه مسافران زیادی برای دیدن طبیعت به آنجا سر می زنند و همچنین برای اقامت و اجاره ویلا به دنبال اقامتگاه می کردند. اگر تصمیم گرفتید به این شهر باصفا سری بزنید و به  جاهای دیدنی علی آباد کتول سفری داشته باشید و به دنبال اجاره ویلا در علی آباد کتول هستید با ما همراه باشید.

اجاره ویلا در علی آباد کتول

سفر به گلستان و طبیعت بکر و دیدنی علی آباد کتول می تواند یکی از بهترین مقصدهای گردشگری باشد. برای اقامت در علی آباد کتول اصلا نگران ویلا و سوئیت نباشید در هر یکی از روستاهای ییلاقی این شهرستان شما می توانید ویلا و خونه های سنتی بسیار زیبا و ییلاقی برای اقامت رزرو کنید.

روستاهای دیدنی علی آباد کتول

روستای الازمن

الازمن یکی از روستاهای شهرستان علی آباد کتول می باشد که آثار تاریخی متعددی دارد ، چنانچه قدمت پاره ای از آنها به هزاره های پیش از میلاد می رسد.یکی از آثار تاریخی که در این روستا وجود دارد گورستان قدیمی مانند مازی تخته و بقایای سنگی ( سنگ فرش ) تیرک دره در منطقه درک، و تپه باستانی نرگس تپه در زمره میراٍ دیرین تاریخ کتول است.

روستاهای دیدنی علی آباد کتول

روستای شیرین آباد

این روستا از توابع بخش مرکزی شهرستان علی آباد کتول در دهنه جنگلی و بکر زرین گل قرار دارد . این روستا از بخش جنوب از طریق جاده ی جنگلی به جنگل ابر شاهرود متصل است . مردم روستا اغلب به کشاورزی و دامپروری مشغول بوده و چند سالیست به یکی از پایگاه های گردشگری استان تبدیل شده است و شمار زیادی مسافر و گردشگر را هر ساله در دل خود جای می دهد . زبان اکثر مردم روستا ترکی می باشد و مردمی خونگرم و باصفا دارد .

روستاهای دیدنی علی آباد کتول

روستای افراتخته

روستای افراتخته و جنگل‌های اطراف آن از دیدنی‌ترین و بکرترین جاذبه‌های گردشگری گلستان هستند. روستایی که در میانه کوه‌هایی پوشیده از درختان سرسبز و مه‌های غلیظ گاه و بی‌گاه احاطه شده است. تمام حوالی افراتخته منطقه‌ی زیست‌محیطی شکار ممنوع است.

با اجاره ویلای کوهستانی در افراتخته از دیدن این مناظر بی نظیر سیر نمی شوید و گاهی می توانید هجوم ابرها را در زیر پای خود احساس کنید.

گونه‌های جانوارانی که در این منطقه زندگی می‌کنند، همگی حفاظت‌شده هستند و شکار در این ناحیه جرم محسوب می‌شود. درختان سر به فلک کشیده‌ی سرخدار در این منطقه به وفور به چشم می‌خورند و ۱۵۰ هکتار از جنگل‌هایی که صد و نود میلیون سال عمر دارند، در افراتخته وجود دارد. عمر برخی دیگر از درختان در این جنگل انبوه به بیش از هزار سال می‌رسد. در برخی نقاط به حدی شاخ و برگ درختان انبوه و درهم‌پیچیده است که نور خورشید به زیر آن‌ها نفوذ نمی‌کند.

روستاهای دیدنی علی آباد کتول

دهکده ییلاقی چجا

روستای چجا در استان سر سبز گلستان واقع در 25 کیلومتری شهرستان علی آباد کتول می باشد. این روستای زیبا در بخش استراباد قرار گرفته است و برای رسیدن به این روستای ییلاقی زیبا باید از دهنه محمد آباد فاضل آباد گذر کرد. محمد آباد در فاصله 5 کیلومتری فاضل آباد قرار دارد.

روستای چجا یک روستای بی نهایت زیبا و با چشم اندازی فوق العاده زیبا می باشد.این روستا در ارتفاع 1650 متری از سطح دریا قرار دارد و دارای هواس بسیار خوب و خنک در تابستان میباشد. و در زمستان اکثرا برف و هوا نزدیک به صفر درجه میباشد.

برای اقامت می توانید ویلای اجاره ای در چجا را رزرو نمایید و از دیدنی های این روستا لذت ببرید.

روستاهای دیدنی علی آباد کتول

روستا ییلاقی نرسو

این روستا در ۱۸ کیلومتری جنوب غربی شهرستان علی آبادکتول در دهنه محمدآبادکتول قرار دارد. ™روستای ییلاقی وکوهستانی نرسو واقع در دهنه محمد آباد کتول از توابع علی آبادکتول می باشد.این روستای کوهستانی ییلاق تابستانی اهالی روستاهای برفتان و نوده و تعدادی از اهالی گرگان می باشد.

اهالی گرگان برای تعطیلات آخر هفته اقامت در روستای نرسو را انتخاب می کنند و از آب و هوای این روستا لذت تمام را می برند.

روستاهای دیدنی علی آباد کتول

محصولات اصلی این روستا غلات و حبوبات و لبنیات بوده وشغل اصلی اهالی کشاورزی و گله داری بوده وصنعت دستی زنان کرباس بافی ودستمال بافی است. ™مردمان آن اکثراً دامداران ییلاق رو می باشند و کشاورزانی که به صورت خوش نشینی در آن سکونت دارند.

 
دیدگاه
دیدگاه شما :