فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

گلستان دروازه ارتباط قزاقستان با کشورهای حاشیه خلیج‌فارس است ۱۳۹۶/۷/۳۰

گرگان - استاندار قزل اوردا قزاقستان گفت: استان گلستان دروازه ارتباط میان قزاقستان و کشورهای حاشیه خلیج‌فارس است.

به گزارش خبرنگار مهر، کریمبک کوشربایف صبح یکشنبه در همایش مشترک همکاری‌های اقتصادی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان‌های گلستان ایران و قزل اوردا قزاقستان، اظهار کرد: تمام امکانات برای توسعه همکاری بین قزل اوردا و گلستان مهیا شده و ایران در شرایط سخت تحریم در حال خودکفایی است.

وی افزود: گلستان به‌عنوان دروازه‌ای برای ارتباط با کشورهای حاشیه خلیج‌فارس است و می‌خواهیم از این فرصت استفاده کنیم.

کوشربایف تصریح کرد: گلستان مانند قزل اوردا دارای شهرک‌های صنعتی زیادی است که امکان همکاری‌های مشترک بین دو استان را فراهم ‌می‌کند.

وی ادامه داد: اقتصاد استان قزل اوردا قزاقستان در حال چندوجهی شدن است و در حال سخت کارخانه‌های جدیدی هستیم.

استاندار قزل اوردا قزاقستان خاطرنشان کرد: ایران سالیانه سه میلیون تن برنج وارد می‌کند و ما می‌توانیم نیاز استان گلستان را در واردات برنج تأمین کنیم.

کوشربایف بابیان اینکه قزل اوردا و گلستان می‌توانند در زمینه‌های مختلف همکاری‌های خوبی داشته باشند، گفت: با تأسیس مرکز تجاری در استان قزل اوردا می‌توانیم مکانی برای جمع آوری میوه جات و صیفی جات وارد شده از ایران اختصاص دهیم.

وی تصریح کرد: مشکلات روادید ایرانی‌ها برای سفر به قزاقستان می‌تواند حل شود و ما این موضوع را با سران کشور در میان می‌گذاریم.

کوشربایف ادامه داد: پیشنهاد من این است که همایش مرزی قزاقستان و ایران در قزل اوردا و گلستان برگزار شود تا شاهد رونق اقتصادی این دو استان باشیم.

وی یادآور شد: ماه آینده همایش مرری بین قزاقستان و روسیه با حضور روسای جمهور دو کشور برگزار می‌شود و می‌توانیم چنین برنامه‌ای در قزل اوردا و گلستان داشته باشیم.