۹۳ درصد خانوار روستایی استان گلستان از گاز طبیعی برخوردار شدند ۱۳۹۶/۷/۲۲

مدیرعامل شرکت گاز استان گلستان از اجرای بیش از ۱۶۷ کیلومتر شبکه گاز در ۶ ماهه نخست سال ۹۶ در استان خبر داد و گفت: تاکنون ۱۰۰ درصد خانوار شهری و ۹۳ درصد خانوار روستایی استان گلستان از گاز طبیعی برخوردار شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، به‌نقل از روابط‌عمومی شکت گار گلستان، صفرعلی جمال لیوانی اظهار داشت: شرکت گاز استان گلستان در 6 ماهه اول سال جاری در مجموع بیش از 67ا کیلومتر شبکه گاز را در سطح استان اجرا کرد. از این میزان بیش از 15 کیلومتر شبکه در بخش شهری و 152 کیلومتر نیز در بخش روستایی اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان گلستان اظهار داشت: تاکنون دراستان گلستان افزون بر 8502 کیلومتر شبکه اجرا شده با اینکه همه 29 شهر و همچنین 835 روستا نیز از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

جمال لیوانی تصریح کرد: در حال حاضر عملیات گازرسانی به 27  پروژه روستایی نیز دردست اجرا است و امیدواریم تا پایان سال 97 همه روستاهایی که قابلیت گازرسانی دارند از نعمت گاز بهره‌مند خواهند شد. 

وی درباره بهره‌مندی واحدهای صنعتی استان از گاز طبیعی گفت: این شرکت تاکنون توانست تعداد 566 واحد صنعتی عمده و 64 جایگاه CNG را از نعمت گاز بهره مند سازد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گلستان اظهار داشت: اکنون 100 درصد خانوار شهری و 93 درصد خانوار روستایی استان از گاز طبیعی برخوردار هستند.