شهردار گرگان در صورت رسیدن به توافق نهایی شنبه انتخاب می‌شود ۱۳۹۶/۷/۲۰

رئیس شورای اسلامی شهر گرگان با تکذیب دعوت شدن برخی اعضای شورای شهر به رستوران برای مذاکره برای انتخاب شهردار، گفت: در صورت رسیدن به نتیجه نهایی شنبه شهردار انتخاب می‌شود اما اگربه نتیجه نرسیدیم از فرصت قانونی خود استفاده می‎کنیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، فائزه عبداللهی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران درباره روند طولانی انتخاب شهردار و شایعات مطرح شده درباره نشست برخی اعضای شورا با یکی از نامزدهای سمت شهرداری در رستوان اظهار داشت: هیچ یک از اعضای شورای شهر به رستوران برای انتخاب شهردار دعوت نشده است.

وی افزود: تاکنون هیچ یک از اعضای شورای شهر برای انتخاب شهردار به رستورانی دعوت نشده‌اند و شاید اعضای شورا در جایی بوده‌اند و فردی آنجا بدون برنامه قبلی حضور پیدا کرده باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر گرگان تاکید کرد: ما برای انتخاب شهردار از همه فرصت خود استفاده می‌کنیم و قانون به ما 3 ماه فرصت داده است.

عبداللهی خاطرنشان کرد: در شورای پنجم گرگان، ما هیچ چیز پنهانی نداریم و همه اعضاء با مشورت و همفکری و رای‌گیری تصمیم‌گیری می‌کنیم.

رئیس شورای شهر گرگان تصریح کرد: نحوه انتخاب شهردار در صحن علنی شورا پس از انتخاب هیئت رئیسه به شور گذاشته و تصمیم‌گیری به فراخوان شد و در این مرحله 51 نفر اعلام آمادگی کردند.

عبداللهی افزود: بعد از فراخوان و ارائه مدارک 2 نفر انصراف دادند و 49 نفر باقیمانده مورد مصاحبه قرار گرفتند و در پایان مصاحبه‌ها در صحن علنی شورا رای‌گیری شد و 17 نفر باقیمانده با مراحل مختلف به 4 نفر رسیدیم.

رئیس شورای شهر گرگان درباره دعوت اعضا به رستوران هم تاکید کرد: من مخالفتی با دعوت شدن اعضاء به مکان‎های عمومی ندارم چون این کار غیرقانونی نیست و افراد برای ارائه برنامه‌های خود می توانند در مکان‌های عمومی حضور پیدا کنند.

عبداللهی تصریح کرد: در صورت رسیدن به نتیجه نهایی شنبه شهردار انتخاب می‌شود اما اگربه نتیجه نرسیدیم از فرصت قانونی خود استفاده می‎کنیم.