فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

تسهیلات اقتصادی و درآمدزا به دهیاری‌های استان گلستان پرداخت می‌شود ۱۳۹۶/۷/۱۹

مدیرکل امور روستایی استانداری گلستان با اشاره به پرداخت تسهیلات اقتصادی و درآمدزا به دهیاری‌های استان،گفت: شهرستان گنبدکاووس با ۱۹۳ هزار و ۶۷۱ نفر جمعیت روستایی, بالاترین آمار جمعیت را دربر گرفته و پتانسیل خوبی برای توسعه اشتغالزایی دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گنبدکاووس, علی نصیبی ظهر امروز در جلسه ستاد اشتغال شهرستان گنبدکاووس در فرمانداری ویژه اظهار داشت: با تفاهم‌نامه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها برای توسعه اقتصادی روستاها, تسهیلات اقتصادی و درآمدزا با سود 8 درصد و بازپرداخت 5 ساله و یک سال تنفس توسط پست بانک به دهیاران تعلق می‌گیرد.

مدیر کل امور روستایی استانداری گلستان افزود: مسیر پرداخت این تسهیلات بسیار سهل و آسان است و در مدت 20 روز از صدور مجوز, پست بانک موظف است آن را پرداخت کند و چک ضمانت نیز تنها  چک دهیاری است که توسط دهیار و مسئول امور مالی دهیاری امضاء شده است.

نصیبی تصریح کرد: تسهیلات پرداخت شده تا 3 برابر بودجه سال قبل دهیاری‌ها است و روستاهایی که بودجه آنان پایین است می‌توانند به صورت تجمیعی چند روستا و یا با همکاری بخش خصوصی از این تسهیلات در زمینه خرید ماشین‌آلات کشاورزی, یا حتی کارخانه آسفالت بهره ببرند.

مدیرکل امور روستایی استانداری گلستان یادآور شد: یکی از تسهیلات بسیار خوب در استان‌های شمالی شامل, گلستان, مازندران و گیلان, تسهیلات در حوزه ماهیان خاویاری است و با سود 8 درصد در اختیار افراد قرار می‌گیرد که با ظرفیت خوب شهرستان گنبدکاووس می‌توان از این تسهیلات به خوبی استفاده کرد.

نصیبی تاکید کرد: با همکاری استانداری, معاونت توسعه روستایی مناطق محروم ریاست جمهوری و بنیاد علوی, در حوزه درآمدزایی و اشتغالزایی, تسهیلات با سود 5 درصد و 8 درصد در زمینه‌های گردشگری, بوم گردی و مراکز اقامتی, صنایع دستی و صنایع روستایی, به جز طرح‌های دامداری و پرورش طیور تعلق می‌گیرد که سقف اعتبارات حداقل 300 میلیون تومان است و برآنیم تا  مجوز 10 درصد پرونده‌ها را بین 100 تا 300 میلیون تومان صادر کنیم.

مدیرکل امور روستایی استانداری گلستان اظهار کرد: در جهت اشتغالزایی از طرف دولت و مصوبه مجلس شورای اسلامی, از سال جاری, یک میلیارد و 500 میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی در روستاها اختصاص می‌یابد که معادل آن نیز 4 بانک کشاورزی.,صندوق کارآفرینی, پست بانک و صندوق حمایت روستایی مبلغی می‌گذارند و حدود 6 میلیارد تومان است که در جهت اشتغالزایی در روستا تخصیص می‌یابد