فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

۸۰ میلیارد تومان کالای غیرمجاز پزشکی در کشور کشف شد ۱۳۹۶/۷/۱۹

مدیر کل اداره نظارت و ارزیابی ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه ارزش بازار تجهیزات پزشکی در کشور ۲.۵ میلیارد دلار است، گفت: ۸۰ میلیارد تومان کالای غیرمجاز پزشکی در کشور کشف شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، محمود بیگلری پیش از ظهر امروز در بیست و ششمین اجلاس سراسری مدیران تجهیزات و ملزومات پزشکی که در گرگان در حال برگزاری است، اظهار داشت: امید داریم مدیران حوزه نظارت در طی 2 روز بهره لازم را از این همایش ببرند و بتوانند توانمندتر در استان‌ها عمل کنند.

وی با بیان اینکه 2.5 میلیارد دلار ارزش بازار تجهیزات پزشکی در کشور است، افزود: هر تکنولوژی نوینی به معنای تاثیر بخشی نیست و این حوزه‌ پزشک‌های تخصصی هستند که می‌توانند به کاهش هزینه‌های درمان بیمار کمک کنند.

مدیر کل اداره نظارت و ارزیابی ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو تاکید کرد: در طرح تحول سلامت بیشترین فعالیت انجام شد و برنامه‌های متنوعی را در حوزه تجهیزات پزشکی داشتیم که بخشی از آن اجرا شده است.

بیگلری افزود: بخش نرم افزاری یکی از گلوگاه‌های اصلی ما به شمار می‌رود و اگر نتوانیم منابع خود را مدیریت کنیم با مشکل رو به رو می‌شویم.

وی به بکارگیری توانمندی‌های افراد مختلف در حوزه علوم پزشکی اشاره کرد و گفت: باید چارتی چابک بر مبنای کار کارشناسی برای اجرای برنامه‌ها در نظر گرفته شود.

مدیر کل اداره نظارت و ارزیابی ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه ثبت تجهیزات پزشکی نخستین برنامه ما در سال 1396 بود که سیاست‌گذاری شده، افزود: قیمت‌گذاری تجهیزات علوم پزشکی و تنفیذ اختیارات از موضوعات دیگری است که به آن پرداخته شده‌است.

وی افزود: پروژه استانداردسازی یکی از برنامه‌های ویژه ما است که امید داریم نقطه نظرات همکاران را دریافت کنیم و از داده‌های این همایش بهره بگیریم.

بیگلری افزود: مدیریت نگهداشت یکی از موضوعات جدی ما است و نمی‌توانیم دستگاه‌هایی را با قیمت بالا خریداری کنیم و از نگهداری درست آن غافل شویم.

وی افزود: 80 میلیارد تومان کالای غیرمجاز و تقلبی با نظارت‌های ناقص کشف شده که  5 میلیارد تومان وارداتی و 75 میلیارد تومان کالای تقلبی حوزه داخلی است.

مدیر کل اداره نظارت و ارزیابی ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو افزود: دستگاه پزشکی مختلفی را داریم که خراب می‌شود و پس از گذشته یک ماه نهاد مربوطه متوجه می‌شود دستگاه خراب است.

بیگلری افزود: 15 تا 20 درصد تجهیزاتی که در کشور وجود دارد قاچاق است و این وظیفه ما است که نظارت‌های ما در سطح بازار افزایش دهیم.

وی گفت: تحقیق و توسعه را نمی‌توانیم از هیچ جایگاهی حذف کنیم و آموزش‌ها و سامانه‌ها باید بروزرسانی شود تا مشخص شود چه برندهایی بیشترین مصرف را در سطح بازار دارد.

بیگلری تاکید کرد: 22 درصد بازار ما در اختیار برندهای آمریکایی است و این جای سوال برای بازی‌های سیاسی است که آمریکا راه انداخته‌، دارد.

وی با بیان اینکه 202 هزار قلم کالا در سیستم ما ثبت شده، افزود: 21 هزار قلم کالا قیمت‌گذاری مصوب است 14 هزار اقلام وارداتی و 7 هزار کالای تولیدی است و سیاست ما این است که اقلام غیر استراتژیک را قیمت گذاری کنیم تا از بهم ریختگی در بازار وجود دارد جلوگیری کنیم.

مدیر کل اداره نظارت و ارزیابی ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو به بحث تنفیذ دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: در بحث تمدید پروانه‌ها بیش از 560 پروانه داشتیم که از این میان 420 مورد توسط 10 دانشگاهی که با ما مشارکت کردند، انجام شده است.

بیگلری تاکید کرد: 445 شرکت تولیدی داریم که 3 هزار و 593 کالا در کشور وجود دارد که 950 کالای ما تولیدی است.