فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

روند ساخت‌وسازهای گرگان بسیار نگران‌کننده است ۱۳۹۶/۱۰/۴

گرگان -مدیرکل مدیریت بحران گلستان از روند شهر گرگان اظهار نگرانی کرد و گفت: در صورت وقوع زلزله اگر مردم بخواهند از منازل خود خارج شوند جایی برای ایستادن به‌عنوان نقطه امن در شهر وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، صادق علی مقدم، شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران استان گلستان گفت: طی سال‌های اخیر حوادث مختلفی در استان مانند سیلاب‌ها، رانش زمین و سرمازدگی محصولات زارعی در استان داشتیم و کم‌آبی هم یکی از نگرانی پیش رو در استان است.

وی بابیان اینکه در کنار این حوادث پدیده‌ای به‌عنوان زلزله داریم، افزود: استان گلستان در پهنای زلزله‌خیز قرار دارد، با آمارهای به‌دست‌آمده در سال گذشته و ۹ ماهه اول امسال حدود ۹۰ زلزله بین دو تا پنج ریشتر در استان داشتیم که این خود هشدار است.

مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان گفت: باید برنامه‌ریزی‌هایی برای مقابله با حوادث غیرمترقبه از جمله زلزله در دستور کار خود داشته باشیم.

وی افزود: با توجه به اینکه در آستانه پنجم دی‌ماه سالروز زلزله بم قرار داریم، با گزارش انجام‌شده در سال ۸۲ این زلزله توانسته کمتر از ۱۲ ثانیه جان بیش از ۷۰ هزار نفر را بگیرد و یا آنان را مجروح کند و در آبان ماه امسال هم شاهد جان باختن هم‌وطنان خود در زلزله کرمانشاه بودیم.

سال گذشته ۱۱۰ هزار واحد مسکونی روستایی در گلستان مقاوم‌سازی شد

مقدم اظهار کرد: سال گذشته توسط اداره کل بنیاد مسکن توانستیم ۱۱۰ هزار واحد مسکونی را در مناطق روستایی مقاوم‌سازی کنیم و این در حالی است که ۱۲۸ هزار واحد روستایی دیگر نیازمند به مقاوم‌سازی هستند.

وی افزود: در بخش‌های مختلف همچون ابنیه حیاتی و مدارس کارهای را انجام داده‌ایم و آموزش‌های در سطح مدارس داشته‌ایم که این‌ها باید به‌صورت مستمر پیگیری شود.

مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان در پاسخ به این سؤال که چه تعداد از واحدهای مسکونی شهری مقاوم‌سازی شدند؟ گفت: اکنون آمار دقیقی از فرایند واحد مسکونی شهری ندارم اما طی سال‌های اخیر در شهرهای استان تغییرات زیادی انجام‌شده است.

وی بابیان اینکه روند ساخت و سازهای شهر بسیار نگران‌کننده است، تصریح کرد: اگر در شهر گرگان زلزله‌ای رخ دهد و مردم بخواهند از منازل خود خارج شوند جایی برای ایستادن به‌عنوان نقطه امن در شهر وجود ندارد که این موضوع می‌طلبد موردبررسی قرار گیرد.

مقدم اظهار کرد: همان‌گونه که مردم ما در بحث زلزله نسبت به مقاوم‌سازی اهمیت می‌دهند باید به معماری و چیدمان‌های داخلی توجه داشته باشند تا مشکلی پیش نیاید.