فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

سال گذشته ۸۰۰ نفر در اثر گازگرفتگی فوت کردند ۱۳۹۶/۹/۲۳

گرگان- مدیریت مؤسسه سلامت پرفسور سمیعی گفت: در سال گذشته بیش از ۸۰۰ نفر در اثر گازگرفتگی فوت کردند و سالیانه ۸۰ هزار نفر دچار مسمومیت می شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی شمس، شامگاه چهارشنبه در همایش پیشگیری از گازگرفتگی که در سالن همایش های شرکت گاز گلستان برگزار شد، اظهار کرد: گاز CO از احتراق ناقص مواد کربن دار و بخاری های بدون دودکش و غیره ایجاد و سبب مرگ خاموش می شود.

وی افزود: اکسیژن مورد نیاز برای بدن بین ۱۸ تا ۲۲ درصد و حداکثر غلظت مونوکسیدکربن ۳۵PPM است، افراد سیگاری و خانواده آن ها بیشتر در معرض خطر هستند زیرا این گاز ۲۰۰ برابر بیشتر از اکسیژن میل ترکیبی با هموگلوبین دارد.

شمس بیان کرد: در سال گذشته بیش از ۸۰۰ نفر در اثر گازگرفتگی فوت کردند و سالانه ۸۰ هزار نفر نیز به مسمومیت ناشی از استنشاق این گاز دچار می شوند که البته علت آن را نمی دانند.

وی علائم مسمومیت گاز را شبیه سرماخورگی عنوان کرد و تصریح کرد: بنابراین کسی از این مسمومیت با گاز آگاه نیست و این بسیار خطرناک است زیرا در کودکان، سالمندان و زنان باردار در دراز مدت عوارض بدی دارد و بر بینایی، شنوایی، بویایی و چشایی تأثیر می گذارد.

این کارشناس بهداشت و درمان افزود: آن چیزی که اهمیت مطلب را دوچندان می کند این است که کسی از آن خبر ندارد و بچه ها در این خانه ها استعداد مسمومیت تدریجی باز گاز CO می گیرند که به تدریج بر ذهن آن ها اثر می گذارد.

شمس بیان کرد: در برابر یک نفری که در اثر گازگرفتگی دچار مرگ می شود، ۴۰ نفر بستری و هزار نفر نیز به صورت سرپایی درمان می شوند.

وی علائمی هم چون سردرد، تهوع، استفراغ، بی حالی و تشنج را برای مسمومیت های بالا برشمرد و گفت: در مواردی نیز این علائم مشاهده نشده و فرد به کما رفته و جان خود را از دست داده است.