فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

بخشی از جنگل های ترنجلی گالیکش طعمه حریق شد ۱۳۹۶/۹/۱۶

گالیکش- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان از وقوع آتش سوزی در جنگل های ترنجلی گالیکش خبر داد.

ابوطالب قزلسفلو در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بخشی از جنگل های روستای ترنجلی گالیکش امروز (چهارشنبه) دچار حریق شد که با ورود به موقع نیروهای منابع طبیعی و مردم آتش سوزی ها مهار و اطفا شد.

وی افزود: این آتش سوزی ها در مقیاس کوچک بوده و از آنجایی که در حال حاضر در شهرستان گالیکش وزش باد وجود دارد این آتش سوزی های کوچک طبیعی است.

به گزارش خبرنگار مهر منابع محلی از آتش سوزی دوباره این جنگل ها و اعزام نیروهای کمکی برای مهار آتش سوزی خبر می دهند.

گفتنی است بر اساس آمار موجود، گلستان دارای ۴۵۲ هزار هکتار عرصه جنگل طبیعی و ۷۵ هزار هکتار جنگل‌های دست کاشت سوزنی‌برگ است. سال‌های زیادی است که آتش‌سوزی میهمان ناخوانده جنگل‌های استان شده و دراین‌بین، جنگل‌های سوزنی‌برگ خسارت بیشتری را از آتش‌سوزی‌ها می‌بینند.

به گفته جانشین یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان، از ابتدای سال تاکنون ۳۸۰ مورد آتش‌سوزی در جنگل‌های استان به وقوع پیوسته و طی این مدت ۴۰۵ هکتار از عرصه‌های جنگلی طعمه حریق شده که ۲۶۵ هکتار جنگل‌های دست کاشت و ۸۸ هکتار جنگل‌های طبیعی و ۵۲ هکتار آن مرتع بوده است.