فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

تعداد دانشگاه‌ها بیش از نیاز کشور است ۱۳۹۶/۹/۹

گرگان - نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: تعداد دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی بیش از نیاز کشور است که باید بازنگری شود.

به گزارش خبرنگار مهر، نورمحمد تربتی نژاد بعدازظهر چهارشنبه در آئین نکوداشت شصتمین سال تاسیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، اظهار کرد: دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی نخستین مرکز آموزش عالی منابع طبیعی در ایران بوده و نخستین دانشگاه تخصصی این حوزه در کشور است.

وی افزود: یکی از فعالیت‌ها و دستاوردهای دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی، افزایش و ارتقای دانش آموختگان است که کمک زیادی به این حوزه کرده‌اند.

تربتی نژاد تصریح کرد: با وجود سه برابر شدن جمعیت کشور تولید مواد غذایی ما افزایش پیدا کرده و از لحاظ تولیدات کشاورزی و دامی رشد قابل توجهی داشتیم.

وی ادامه داد: دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی دستاوردهای بزرگی داشته که به مکانیزاسیون کشاورزی و روش‌های نوین آبیاری می‌توان اشاره کرد.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کارهای انجام نشده زیادی در آموزش عالی کشور وجود دارد، گفت: تعداد دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در کشور بیش از حد نیاز ماست و باید از لحاظ کمی بازنگری داشته باشیم.

تربتی نژاد بیان کرد: حدود سه هزار دانشگاه و مراکز آموزش عالی در کشور داریم در حالی که چین دو هزار دانشگاه دارد و باید به این موضوع رسیدگی کنیم که چرا این تعداد دانشگاه در کشور وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: در دانشگاه‌های ما رابطه بین اشتغال و تحصیل وجود ندارد و باید با حرفه‌ای کردن آموزش‌ها و مسائل کیفی، مشکل اشتغال را حل کنیم.

وی یادآور شد: در دانشگاه‌های تخصصی کشور باید روی علوم انسانی بیشتر کار شود که این موضوع مغفول مانده است.