فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

سیلاب‌ها ۵۰ هزار میلیارد تومان به کشور خسارت زدند ۱۳۹۶/۹/۹

گرگان - معاون سازمان آبخیزداری، امور مراتع و بیابان سازمان جنگل‌ها گفت: وقوع سیلاب‌ها سالانه ۵۰ هزار میلیارد تومان به کشور خسارت می‌زنند.

به گزارش خبرنگار مهر، پرویز گرشاسبی بعدازظهر چهارشنبه در آئین نکوداشت شصتمین سال تاسیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، اظهار کرد: بنیان گذار دانشگاه منابع طبیعی، سازمان مراتع و آبخیزداری کشور است که به دلایل زیست محیطی آن زمان شکل گرفت.

وی افزود: امروزه نوع آموزش عالی جوابگوی نیازهای جامعه نیست و باید کارهای عملی و پژوهشی صورت گیرد تا فاصله بین بحران های زیست محیطی و بخش اجرا از بین برود.

گرشاسبی گفت: کشور ما با بحران آب روبرو است بنابراین باید پژوهش های دانشگاه به این سمت برود تا این موضوع مدیریت شود.

وی افزود: فرسایش خاک، سیلاب ها و مواردی از این دست ۵۰ هزار میلیارد تومان به کشور خسارت میزنند و این رقم ۲۵ برابر پیشگیری از این مسأله است.

گرشاسبی خاطرنشان کرد: راهکارهای علمی و تحقیقاتی می تواند این فاصله را نزدیک تر کند، باید نگاه علمی طرح تنفس جنگل در دانشگاه شکل گیرد.

وی با بیان این که برای جلوگیری از سیلاب های فصلی دانشگاه باید راهکار علمی ارایه دهد، تأکید کرد: ریزگردها نیز باید منشأیابی شود تا از ایجاد کانون های جدید جلوگیری شود.

گرشاسبی بیان کرد: وظیفه ای به دانشگده منابع طبیعی با همراهی پنج دانشگاه همکار محول شده و آن طرح کلان مدیریت آبخیزی کشور است.

وی در پایان گفت: اگر آینده نگری در این طرح صورت گیرد و حمایت های لازم ایجاد شود می تواند بسیاری راهگشای بسیاری از مشکلات باشد.