فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

سنگ قرنیز ۱۳۹۶/۸/۲۱

 

سنگ قرنیز | در تعمیرات ساختمان همیشه یکی از مشکلاتی که وجود دارد نمدار بودن گچ می باشد. با توجه به اینکه گچ در مقابل رطوبت مقاوم نبوده و بسرعت فاسد می شود. برای جلوگیری از رسیدن رطوبت به دیوار گچ کاری شده در موقع شستم کف ،دور اطاق ها را به ارتفاع ۱۰ سانتیمتر یک رج سنگ پلاک دار کار می گذارند که به آن اصطلاحاً قرنیز می گویند.

برای قرنیز می توان از سنگ های مختلفی مانند سنگ تراورتن ، باغ ابریشم و یا سنگ مرمر و غیره استفاده نمود. اگر در موقع کار گذاشتن این سنگ دقت شود که هم سطح گچ دیوار نصب گردد بهتر است.

زیرا اگر جلوتر از گچ کاری دیوار نصب شود بعلت پیش آمدگی آن همیشه جای گرد و خاک خواهد بوود و اگر عقب تر از گچ کاری نصب شود در نتیجه گچ لبه تیزی پیدا خواهد کرد که در اثر مرور زمان لب پریده شده و منظره زشتی پیدا خواهد نمود.

بهتر است از نظر زیبایی در محل برخورد سنگ قرنیز و گچ فرورفتگی کوچکی که به آن چفت می گویند در گچ ایجاد نمود.

برای آنکه سنگ قرنیز هم باد گچ و خاک نصب شود باید اولاً دقت نمود که گچ و خاک دیوارها به ۱۰ تا ۱۵ سانتیمتری کف ختم گردد و در ثانی در صورت لزوم باید چند سانتیمتر از دیوار را در محل برخورد با کف تراشید تا جا برای کلفتی سنگ قرنیز و ملات پشت آن ایجاد گردد. کلفتی سنگ قرنیز معموماً یک سانتیمتر است.

گلستانی ها

خدمات گلستانی ها در زمینه ساختمانی:کاشیکاری،گچکاری،سیمان کاری،آجرچینی ودیگرخدمات ساختمانی

ما معتقد هستیم اولین ومهمترین عامل موفقیت، صداقت دربرخورد با مشتری همراه با ارائه خدمات شایسته است.

جهت انجام سفارش با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

۰۹۱۱۴۴۸۱۸۷۰

۰۱۷۳۲۲۴۵۳۶۲