فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

"استفاده از فاضلاب برای آبیاری مزارع" علت مسمومیت ۳۰ نفر از اهالی روستای اوجابن گرگان ۱۳۹۶/۸/۲۱

رئیس اداره کنترل کیفی و امور آزمایشگاه‌های شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان با تاکید بر سالم بودن آب روستای اوجابن گرگان، گفت: استفاده از فاضلاب برای آبیاری مزارع سبب مسمومیت ۳۰ نفر از اهالی روستایی اوجابن شهرستان گرگان شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، به‌نقل از روابط‌عمومی آب و فاضلاب روستایی گلستان، فاطمه سادات حجازی با تکذیب خبر آلوده‌بودن آب روستای اوجابن گرگان اظهار داشت: استفاده از  فاضلاب خام به منظور آبیاری مزارع علت اصلی مسمومیت 30 نفر از اهالی روستای اوجابن بود.

وی افزود: برخی زمین‌های کشاورزی روستای اوجابن در مسیر روان آب فاضلاب خام شهر گرگان و روستای بالا دست قرار دارد و کشاورزان از این فاضلاب برای آبیاری مزارع خود استفاده می‌کنند که این امر سبب بروز مسمومیت شده است.

رئیس اداره کنترل کیفی و امور آزمایشگاه‌های شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان ادامه داد: پس از گزارش مسمومیت اهالی مسئولان و کارشناسان این سازمان به همراه کارشناسان  مرکز بهداشت در روستا حاضر و از سطح  شبکه توزیع نمونه‌برداری میکروبی و شیمیایی انجام دادند.

وی افزود: پس از مشاهده کلر آزاد باقیمانده در محدوده مجاز شرب و  انجام آزمایشات لازم مشخص شد آب شرب روستا عاری از هرگونه آلودگی است. در چنین مواردی که موضوعی مربوط به بهداشت عمومی جامعه را تهدید می‌کند اظهار نظرنهایی با دستگاه نظارت حاکمیتی که همان مراکز بهداشت است و هرگونه اظهار نظری غیر از این منبع معتبر نیست.