فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

چاقی در گلستان به مرز هشدار رسید/ سهم بالای میانسالان ۱۳۹۶/۸/۹

گرگان- تازه‌ترین مطالعات نشان می‌دهد که افزایش چاقی و عواقب ناشی از آن در گلستان نگران کننده شده و به گفته کارشناسان، مسئولان حوزه بهداشتی و اجتماعی، به مرز هشدار رسیده است.

خبرگزاری مهر،گروه استانها- مهین نورافروز: بررسی‌های اخیر حاکی از آن است که گلستان در زمینه ابتلاء به چاقی و اضافه وزن در رتبه دوم کشوری قرار گرفته است.

این درحالی است که بر اساس آمار ارائه شده ، بیماری‌های قلبی از ۳۶.۵ درصد در دو سال گذشته به ۴۴ درصد افزایش یافته است و رتبه اول مرگ و میر در گلستان به بیماری‌های قلبی و عروقی اختصاص دارد.

میانسالان گلستانی بالاترین آمار چاقی را دارند

به گفته مسئول واحد تغذیه مرکز بهداشت استان، ۵۰ درصد گلستانی‌ها با چاقی، اضافه وزن و عوارض ناشی از آن روبرو هستند.

فرهاد لشگر بلوکی به مهر گفت: بر اساس تحقیقات انجام شده، ۳۷.۵ درصد میانسالان گلستانی اضافه وزن و ۳۲ درصد از جمعیت استان متبلا به چاقی هستند.

وی ادامه داد: با توجه به شیوع بیماری‌ها در میانسالی، چاقی یکی از مضرترین مشکلات این دوره سنی در بروز بیماری‌ها است.

وی اضافه کرد: بیماری‌های قلبی، عروقی، دیابت و انواع سرطان‌ها از جمله مواردی است که مشخص شده با چاقی و اضافه وزن بی‌ارتباط نیست.

لشگر بلوکی با بیان این‌که چاقی شکمی در بین گلستانی‌ها رو به افزایش است، گفت: بر اساس تحقیقات انجام شده۴۶.۷ درصد گلستانی‌ها دچار چاقی شکمی هستند که عواملی چون نشستن‌های طولانی مدت پشت میز، فرمان خودرو، صرف عذاهای چرب و فست فود، نوشیدنی‌ها و استرس‌های ناشی از مشکلات روزانه منشاء بروز آن است.