فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

پدافند غیر عامل مانند مصون سازی بدن مقابل امراض است ۱۳۹۶/۸/۹

گرگان – معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: پدافند غیر عامل مانند مصون سازی بدن و اقدامات پیشگیرانه در مقابل امراض مختلف است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، علی اصغر طهماسبی در صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی گلستان که به مناسبت هفته پدافند غیرعامل در فرماندهی انتظامی استان برگزار شد، اظهار کرد: از حدود پنج هزار سال پیش تا به امروز حدود ۱۴ هزار جنگ در جهان رخ داده و بیش از چهار میلیارد نفر در همین جنگ‌ها جان خود را از دست داده‌اند.

وی افزود: طی هشت سال دفاع مقدس هم ۱۸۹ هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی و بیش از هزار میلیارد دلار خسارت به کشور ما وارد شد.

طهماسبی تصریح کرد: ایران به دلیل داشتن موقعیت استراتژیک، مواضع ضد استکباری و حمایت از ملت‌های مظلوم و تحت ستم، همواره مطمع نظر دشمنان و بیگانگان بوده و این بدان معناست که ما باید دائما در حال پدافند باشیم.

وی ادامه داد: سه نوع تهدید وجود دارد که شامل تهدید نظامی و سخت، تهدید نوین و فن آورانه و تهدیدات مردم محورانه می‌شود که پس از پیروزی انقلاب اسلامی کشور ما همواره در خطر این تهدیدات قرار داشته است.

وی اضافه کرد: امنیت مقوله‌ای سیال، مهم و تاثیر گذار بر توسعه همه جانبه است و هرنوع پیشگیری و مقابله با تهدیدات نوعی پدافند به حساب می‌آید.

جانشین شورای پدافند غیرعامل استان گلستان خاطرنشان کرد: پدافند غیرعامل شامل دفاع غیر مسلحانه و پایداری یک کشور در مقابل تهدیداتی است که زیرساخت‌ها، منابع و دارایی‌های آن منطقه را هدف قرار داده و حفظ آنها یکی از مولفه‌های اصلی پدافند به شمار می‌آید.

طهماسبی با اشاره به انواع تهدیدات امروزی، تهدید زیستی یا بیولوژیک را یکی از حربه‌های نوین دشمنان عنوان کرد و گفت: با توجه به پیشرفت روز افزون علم و تکنولوژی در سطح جهان، برخی کشورها با دستکاری‌های ژنتیکی و بیولوژیکی سعی در آلودگی ویروسی و میکروبی انسان، دام، محصولات کشاورزی و نباتات، محیط زیست و منابع طبیعی کشورهای هدف دارند.

وی تهدید مردم محورانه و جنگ نرم یا جنگ ایده‌ها را نوع دیگری از تهدیدات دشمن دانست افزود: در این نوع تهدید دشمن با تهاجم فرهنگی به دنبال تغییر ذائقه مردم و با تحریم‌های ظالمانه به دنبال فشارهای اقتصادی و قرار دادن مردم در مقابل حاکمیت است و در دراز مدت نتیجه‌ای که این تهدیدات به دنبال دارد، چرخش ذهن مردم به سمت اهداف دشمن خواهد بود.

طهماسبی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی همواره یکی از دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال‌های اخیر بوده، خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی یعنی مصون سازی در مقابل تحریم‌ها، یعنی خنثی سازی توطئه‌های دشمن، اینکه اقتصادمان وابسته به نفت نباشد و همه اینها به نوعی در چارچوب پدافند غیرعامل قرار می‌گیرد.

وی در پایان با اشاره به تجربه هشت سال دفاع مقدس، بیان کرد: امروز قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران تهدیدات نظامی دشمن را بی اثر ساخته و به همین دلیل آنها بدنبال اجرای تهدیدات سایبری، زیستی و مردم محورانه هستند و این هوشیاری تمامی دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و حاکمیتی را نسبت به رعایت اصول پدافند غیرعامل در تمامی حوزه ها می‌طلبد